Skocz do zawartości

FIFA 22


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 2.10.2021 o 15:46, Aleks napisał:

@krupek odnośnie zmiany sterowania w kanopowym multi - DZIAŁA! Po zalogowaniu się na jednej konsoli dwoma kontami Xbox można dowolnie mieszać ustawieniami. Przy wyborze strony, pada, który nie jest opisany nazwą gracza trzeba przypisać do tego drugiego konta Xbox. 

 

Odkopuję, bo w święta będzie grane. Podziałało stworzenie drugiego konta microsoft, tak? Czy wystarczy nowy użytkownik w konsoli?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

A ja mam pytanie odnosnie nazwy klubu fut. Bo niby nie można drugi raz zmienić po zrobieniu zadania. A jak utworzę nowe konto ea i połącze z tym samym psn to będzie ok? Czy nie przejdzie taki numer? 

 

Jeszcze pytanie czy jak mam fifa points to są one przypisane do konta ea i zakładając nowe przepadną, czy do konta psn?

Edytowane przez RYXYQINOM
Odnośnik do komentarza

Pograłem trochę i do rozgrywki we dwóch na jednej konsoli jest całkiem spoko, gra się sympatycznie.  Bramki potrafią wychodzić soczyście i dawać jakąś frajdę, nie jest jakoś schematycznie, a błędy i bugi aż tak nie dokuczają, bo i tak dotykają dwóch graczy jednakowo. Pomijając oczywiście ten idiotyzm z komplikacjami przy zmianie sterowania na Xboxie, o którym było pisane wyżej.

 

Prawdziwa spierdolina zaczyna się dziać jak gra się singla, np tryb kariery menedżera. Ostatni raz grałem ten tryb chyba w '13, albo '14 roku, więc 2 generacje temu. Wtedy ten tryb był przejrzysty i przyjemny w obsłudze. Teraz jest nasrane mnóstwo 'atrakcji', dla przykładu transfery są nieintuicyjne, uciążliwe jest szukanie zawodników i prowadzenie negocjacji. Do tego w czasie gierki w negocjacje gra potrafi się zawiesić i koniec. Proponowanie kwot jest zesrane, ustawiam kwotę wynagrodzenia dla piłkarza, a po zatwierdzenia się zmienia na inną, on ją akceptuje i nie da się zmienić. Podczas gry z konsolą, AI i gra pokazują swoje prawdziwe zabugowanie. Lecę z kontrą, nagle spod ikony wyniku wyjeżdża aktualna tabela mojej grupy z ligi mistrzów i zasłania mi bramkę. 2 razy mi się zdarzyło, że sędziowanie się zesrało i całą połowę nie odgwizdywano faulu, mogłem kosić przeciwnika w opór. Zawodnicy biegają jak debile, zdarza się, że biegnie przy mnie 2-3 zawodników obok siebie na kontrę i nie ma do kogo podać. Bramkarze odprowadzają piłkę za linię końcową zamiast ją złapać, pomimo, że odbiła się od mojego zawodnika. Przeciwnik potrafi puścić balona na bramkę, piłka leci i leci i leci, a bramkarz zamiast ją złapać do wybija za bramkę xd Do tego na wyższych poziomach bardzo ciężko się broni, bo lecą podania za plecy moim obrońcom i niewiele można zrobić, obrońcy zachowują się jak skończeni idioci, dramat. Wbiegają w siebie, nie podążają za przeciwnikiem. Wisienka na torcie? Jak kamera nie nadąża na akcją i nie widać, gdy strzał dociera na bramkę. To samo przy rzucie wolnym - zanim kamera się zmieni to wpada gol, łapie bramkarz, albo piłka jest w trybunach. Rzuty karne to niezmiennie rak od kilku edycji i nie wiem, po co zmieniono stary, klasyczny styl ich wykonywania.

 

Cofanie się w rozwoju gier sportowych i jakieś dziwne zmiany, które sprawiają, że gra się gorzej niż w poprzednich edycjach to dla mnie jakieś niezrozumiałe zjawisko.

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Grałem w obie wersje gry i jednak koniec końców zdecydowanie lepiej grało mi się w wersję na stare konsole/PC. xd Właśnie ze względu na lepszą kontrolę nad obroną, skuteczność bronienia. No i zawodnicy ofensywni przeciwnika to nie są jakieś koksy nie do powstrzymania, że klepią podania jak po sznurku pod samą bramkę i najczęściej kończą to jakimś oknem sprzed pola karnego. Też się zdarza, no ale w wersji Series X to plaga.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
23 minuty temu, tomass1899 napisał:

Gram czasem fut sezon jednego gracza. Byłem tam 9 albo 8 dywizja a ostatnio zauwałyłem że znów jestem w 10 pomimo że nie spadłem. O co może chodzić?

 

Co miesiąc jest nowy sezon, nowe zadania, itp. itd. W związku z tym co miesiąc zrzuca wszystkich o dwie ligi niżej niż aktualnie byli. Np. tych z elitarnej zrzuca do 2 ligi, tych z 1 do 3 itd.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Zacząłem sobie grać karierę, bo na zabawę online brak czasu i chęci, zbyt randomowo-hokejowa staje się fifa wtedy. No, ale granie z CPU na asystach też się dla mnie mija z celem i poustawiałem sobie full manual. I po kilkunastu meczach jestem prawie pewien - nawet na pełnych ręcznych gra pomaga i nakierowuje nieco podanie czy strzał. W FIFE 10 i 11, gdzie zaczynałem grać na ręcznych, to dobrze pamiętam, że zdarzało się oddawać strzały 10 metrów od bramki i podawać totalnie w złym kierunku. Teraz to się nie zdarza, a to nie jest kwestia skilla, tylko pomocy ze strony gry. Śmieszne to EA :)

Odnośnik do komentarza
13 minut temu, krupek napisał:

Ja weekend siadłem z bratankiem pograć to się namęczyłem, żeby te alternatywne sterowanie wskoczyło dla obu padów. Oczywiście, dwa osobno konta XBOX był wczytane, a to kurestwo nie działało. Do tego coś się pojebało przy ładowaniu i wskoczyły składy z Fify 21 :dafuq:

Na PC to samo jest, tylko na PC nawet drugiego konta ni utworzysz. :reggie:

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...