Skocz do zawartości

Steam Deck


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

No ale dla mnie laptop to nie jest przenośny sprzęt do grania, to sprzęt do grania stacjonarnego z możliwością przenoszenia. Ani na baterii nie pograsz, ani w jakimś metrze, autobusie czy kurde nie wiem, w parku. Więc pisząc przenośny mam na myśli segment handheld.

  • This 1
Odnośnik do komentarza

Ja się przez ostatnie lata tak przyzwyczaiłem do handheldów że granie na tv jest dla mnie jakieś takie mniej immercyjne, obraz daleko, wkoło pełno rzeczy rozprasza, trzeba się rozsiąść, mieć czas. Handheldy u siebie traktuje jak używanie komórki, zawsze tą chwilę się znajdzie, choćby najmniejszą by coś tam na nich podziałać. A latem to już wogole....nie wyobrażam sobie grania przez ciepłe i słoneczne miesiące na tv, leżak,hamak, chill i handheld to jest goty połączenie

 

Odnośnie wklejonego info że deck2 nie prędko...liczę że 2025 to zatem już termin ostateczny, a nie później. 2024- switch2, 2025- deck2...mi to pasuje

Odnośnik do komentarza

3 lata na Decka wydaje się trochę mało. Nie mówię o starzeniu sprzętu, wiadomo że ma trochę mało mocy. Mówię o inwestycji 3tyś. Jak na konsolę - bardzo mało. Jak na PCta - też trochę przykrótko. Wiadomo, pierwsza próba Valve, w sumie bardzo udana, ale "entuzjaści" dostają po dupie.

 

Co ja pieprzę zresztą, kupię aż mi karta kredytowa będzie świszczała.

Odnośnik do komentarza

Ależ to jest zajebisty sprzęt. Jestem w szoku, że przenośnie gierki potrafią tak dobrze działać. Jestem mega zadowolony z zakupu. Muszę jeszcze ogarnąć jak wgrywać jakieś mody tutaj.

 

No ale są dwie rzeczy, które mnie wnerwiają:

 

- ekran LCD + ramki

- format 16:10

 

Pierwsze bo człowiek jest przyzwyczajony do OLEDa, zarówno TV jak i Switch rozpieściły pod tym względem. Czerń i kąty widzenia są po prostu fatalne. Te gry wyglądałyby o niebo lepiej na ludzkim ekranie.

 

Natomiast format irytuje mnie z tego względu, że dużo gier które sobie testuje po prostu tego nie obsługuje i są czarne pasy. Nie można było zrobić 16:9? Po cholerę coś takiego?

  • Plusik 2
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
50 minut temu, Bzduras napisał:

Przeważnie w Desktop Mode wszystko się robi. A jak wrażenia odnośnie ergonomii, ciężaru i wielkości sprzętu?

 

Jezeli chodzi o ciężar i wielkość sprzętu to dla mnie żaden problem. Świetnie to leży w dłoni i miałem już dłuuuuugie sesje i ręce się w ogóle nie męczą. W przeciwieństwie do Switcha, który niby lekki ale łapy po dłuższym graniu mam wrażenie jakby same się wykręcały.

 

Nie podoba mi się za to działanie bumperów. Tak żeby sobie kliknąć to ok, ale ja na padzie od Xboxa gram w taki sposób, że jednym palcem bez ruszania nim mogę obslugiwać zarówno triggera jak i bumpera. Jest tak dzięki temu, że można go klikać nawet na samej krawędzi. Tutaj tak nie ma, w sensie nie mogę tak tego robić. Mam nadzieję, że rozumiecie o co mi chodzi ;)

 

Tak samo średnio podobają mi się łopatki. No ciężko chodzą i w moim przypadku jest tak, że często nie udaje mi się kliknąć za pierwszym razem i muszę korygować ustawienie paluchów. 

 

Nic wielkiego ale do poprawy przy ewentualnej rewizji lub SD2.

Edytowane przez Ins
  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

@Ins Deck świetnie leży w dłoniach ale łopatki są faktycznie kiepsko rozwiązane. Asus Rog Ally robi to dużo lepiej ale jednak odrobinę gorzej leży w dłoniach. Deck ewidentnie był mocno nastawiony podczas projektowania na ergonomię użytkowania - pod tym względem najlepszy sprzęt na rynku. Powrót do switcha jest trudny, jakby deskę w rękach trzymał :reggie:

  • This 1
Odnośnik do komentarza

No ja dzisiaj właśnie, po trzech dniach z Deckiem, wziąłem Switcha w łapy i było "Co to kurwa jest". Dokładnie tak jak to opisałeś, jakbym kawałek deski trzymał.

 

Chciałem dzisiaj się pobawić w emulatory, ale później sobie przypomniałem, że nie mam przejściówki na USB-C by przerzucać ROMy. Muszę to dziadostwo kupić w końcu. Pewnie da się przez jakiegoś FTPa, ale zamiast marnować czas na sprawdzenie jak to ustawić, wolę ponapierdalać w DMC5 na maksymalnych w 60 klatkach. Nie wiem jakim cudem to tak dobrze działa.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Przenośne PS2, przenośny GameCube, przenośne Wii, przenośne WiiU - mieć w ręce takie sztosy jak paper Mario 1000years door, Burnouty, jrpg złotej ery jak np Valkyrie profile 2, Xenoblade Chronicles X, Wind Waker, Mario Galaxy 2. Do mnie to jest niepojęte, totalnie kocham ten sprzęt

 

Nawet sobie na promkach zbieram bibliotekę PS4 i Xone by mieć wszystko w jednym miejscu (a obie konsole sprzedałem) więc wpadły ryse, girsy5, Forza horizon5, sunset overdrive, uncharted 4 z dodatkiem, days gone, a ostatnio nawet Ratchet z PS5 zacnie na tym sprzęcie działa.

 

Co do ekranu...chuyowy to fakt ale vibrant deck czy od os3.5 ustawienia kontrastu w menu sporo poprawiają, 3.5 dodaje też nowe funkcje rozciągania ekranu i z 16:9 robi 16:10 więc w grach da się teraz to obejść, sam tak teraz RE4r dlc przechodzę, bo re engine nie wspiera natywny tych proporcji i choć wszystko na ekranie jest trochę rozciągnięte w pionie go gra się świetnie.

Edytowane przez Daffy
Odnośnik do komentarza

Ktoś tutaj się bawił w Windowsa na karcie Micro SD? 

 

Zastanawiam się czy nie kupić sobie osobnej karty właśnie do windy i Game Passa. Warte zachodu czy działa jak kupsko?

 

EDIT:

 

Wyciągnąłem 256GB kartę ze Switcha i będę sprawdzać :)

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

Ja się bawię ale sporadycznie używam Windows 11.

To nie jest dobre do normalnego użytkowania ale jak chcesz ograć te kilka gierek w gamepassie to idzie przeżyć. Przygotuj się tylko na długie aktualizacje systemu i mulenie kiedy system jest czymś zajęty. Przy pierwszej próbie miałem też taką akcję, że wifi wykrywało sieć, byłem połączony, ale nie miałem i tak internetu. Do dzisiaj nie wiem co było przyczyną.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Chwilkę się pobawilem W10 na karcie Micro SD i faktycznie nie jest to demon prędkości. Game Pass na PC sam w sobie jak słaby ale tutaj to szkoda mi nerwów. Gearsy włączały się kilka minut, Sea of Stars kilka razy miało zacięcie/zwolnienie. Może jakby system był na SSD inaczej by to wyglądało. W każdym razie niepotrzebnie czas zmarnowałem.

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...