Skocz do zawartości

Steam Deck


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro gadacie o 3DS. Jest jakaś kombinacja klawiszy w Citra żeby zmieniać widok ekranów lub przeskakiwać między nimi? Gry od razu włączają mi się w full screen i nie mogę wejść do opcji. Próbowałem przez tryb desktop wtedy mam opcje ale ustawiając hotkeys mogę wybrać tylko klawisze klawiatury.

Odnośnik do komentarza
27 minut temu, Czoperrr napisał:

Skoro gadacie o 3DS. Jest jakaś kombinacja klawiszy w Citra żeby zmieniać widok ekranów lub przeskakiwać między nimi? Gry od razu włączają mi się w full screen i nie mogę wejść do opcji. Próbowałem przez tryb desktop wtedy mam opcje ale ustawiając hotkeys mogę wybrać tylko klawisze klawiatury.

Bez kombinowania od razu powinieneś mieć to przypisane do tylnych łopatek 

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Czoperrr napisał:

Skoro gadacie o 3DS. Jest jakaś kombinacja klawiszy w Citra żeby zmieniać widok ekranów lub przeskakiwać między nimi? Gry od razu włączają mi się w full screen i nie mogę wejść do opcji. Próbowałem przez tryb desktop wtedy mam opcje ale ustawiając hotkeys mogę wybrać tylko klawisze klawiatury.

Jak włączysz program to zmień, zanim odpalisz grę, w "view" opcję "fullscreen", powinno odpalać się z widocznym paskiem startu i obramowaniem aplikacji, wtedy gdy też powinno dać się przeskakiwać łopatkami. Poza tym jeszcze można rozdzielić na dwa osobne okna w "view".

Odnośnik do komentarza
2 hours ago, Jukka Sarasti said:

Jak włączysz program to zmień, zanim odpalisz grę, w "view" opcję "fullscreen", powinno odpalać się z widocznym paskiem startu i obramowaniem aplikacji, wtedy gdy też powinno dać się przeskakiwać łopatkami. Poza tym jeszcze można rozdzielić na dwa osobne okna w "view".

Mógłbyś mi podrzucić screeny z twoich ustawień? Nadal mi nie działa.

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Homelander napisał:

Chyba jednak wgram tego emudecka, bo mam na WiiU Zeldy WW i TP, a pograłbym przenośnie. 

 

Z emudeckiem ostatnio były same problemy, wyjebałem emudecka, poinstalowałem osobno emulatory i nareszcie wszystko śmiga jak należy i nic się nie pierdoli, polecam. A propo emu WiiU - sprawdzał ktoś jak działa multi? Wiele gier osobno obsługiwało jednego gracza na handheldzie, a osobno jednego gracza na TV (np. ZombiU), działa taka opcja na emulatorze?

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Czoperrr napisał:

Mógłbyś mi podrzucić screeny z twoich ustawień? Nadal mi nie działa.

 

Wprawdzie ustawiane na desktopie (tak mi się wygodniej używa), ale powinno się zapisać i na "normalnym" SteamOS - w takim układzie każdy ekran jest jakby osobną aplikacją odpaloną na Steam Decku i można między nimi skakać łopatkami/po wciśnięciu przycisku Steam/ustawić sobie na desktopie tak, żeby jeden ekran był u góry, a drugi na dole w różnych rozmiarach.

17155375714037539167951189757505.jpg

Odnośnik do komentarza
24 minutes ago, Jukka Sarasti said:

 

Wprawdzie ustawiane na desktopie (tak mi się wygodniej używa), ale powinno się zapisać i na "normalnym" SteamOS - w takim układzie każdy ekran jest jakby osobną aplikacją odpaloną na Steam Decku i można między nimi skakać łopatkami/po wciśnięciu przycisku Steam/ustawić sobie na desktopie tak, żeby jeden ekran był u góry, a drugi na dole w różnych rozmiarach.

17155375714037539167951189757505.jpg

A w hotkeyach coś masz ustawione? W ogóle mi nie działają łopatki, ustawienia mam tak jak na zdjęciu.

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Czoperrr napisał:

A w hotkeyach coś masz ustawione? W ogóle mi nie działają łopatki, ustawienia mam tak jak na zdjęciu.

Poza tym wszystko mam fabrycznie, tak jak po ściągnięciu emu. Spróbuj może jeszcze wejść w configuration>controls>i tak przełączyć profile - jest default i SD-default.

Odnośnik do komentarza
25 minutes ago, Daffy said:

Czy Ty nie pisałeś że remote Play cię nie interesuje?

 

Nie. Nie interesują mnie emulatory, remote play jak najbardziej. Nawet pytałem o to ostatnio. Po prostu chciałem kupić Portala, ale postanowiłem spróbować tego Chiaki. Działa superpłynnie. Może później potestuję Xboxową aplikację

21 minutes ago, Bzduras said:

To Greg, jak coś go nie interesuje to tydzień będzie mówił, że go to nie interesuje a potem jednak zainteresuje.

 

Tak bywa czasem. Ale nie w tym wypadku :leo:

Odnośnik do komentarza

Witam forum, 

mam 2 sprawy. Po pierwsze to czy może ktoś mi wyjaśnic co się stało z decku loaderem? Nie widać go ma SD, nie można pobrac, nie działa tak juz z miesiąc czy dwa?

Po drugie gram obecnie w Batmana Arkham City i było wszystko ok. Zachciało mi się zaktualizować oprogramowanie i przestało działać sterowanie gałkami, przyciskami itp. W innej grze działa normalnie. Wiem, że istnieje skrot gdzie przytrzymując jakiś przycisk to przełącza się tryb sterowania. Niestety nie pamiętam jaki to skrót. Dzięki z góry za pomoc!

Odnośnik do komentarza
29 minut temu, Fragless87 napisał:

Po pierwsze to czy może ktoś mi wyjaśnic co się stało z decku loaderem? Nie widać go ma SD, nie można pobrac, nie działa tak juz z miesiąc czy dwa?

WTF, zainstaluj ponownie w trybie pulpitu, przecież Decky bez problemu działa.

29 minut temu, Fragless87 napisał:

Po drugie gram obecnie w Batmana Arkham City i było wszystko ok. Zachciało mi się zaktualizować oprogramowanie i przestało działać sterowanie gałkami, przyciskami itp. W innej grze działa normalnie. Wiem, że istnieje skrot gdzie przytrzymując jakiś przycisk to przełącza się tryb sterowania. Niestety nie pamiętam jaki to skrót. Dzięki z góry za pomoc!

Skrótu nie znam, ale spróbuj ustawić mu jakąś wersję Protona na sztywno we właściwościach (daj najnowszą) i sprawdź.

Odnośnik do komentarza
W dniu 15.05.2024 o 16:58, Homelander napisał:

Działa superpłynnie.

Chiaki jest super, i do tego działa też z PS4 jak ktoś ma, czego jak rozumiem Portal nie robi. Ale z tą płynnością bardzo różnie bywa. Raz mam idealnie, czasem bardzo nie. Nie wiem nawet od czego to zależy, może wifi sąsiadów zakłócają.

Edytowane przez dominalien
Odnośnik do komentarza
W dniu 11.05.2024 o 22:52, KrYcHu_89 napisał:

Dzisiaj miałem jakiś zjebany problem z decky, a właściwie z aktualizacją na Steam, dalem w statusach, ale jak ktoś nie widział i zobaczy coś takiego

 

image.thumb.png.40e97eef9937950a24730403ce39854f.png

 

https://github.com/SteamDeckHomebrew/decky-loader/issues/621

 

Trzeba przeistalowac decky i wszystkie pluginy 

@Fragless87Też to miałem, po prostu zainstaluj decky jeszcze raz z installera, ale potem też przerzuć wszystkie pluginy. 

 

 

Odnośnik do komentarza
49 minutes ago, dominalien said:

Chiaki jest super, i do tego działa też z PS4 jak ktoś ma, czego jak rozumiem Portal nie robi. Ale z tą płynnością bardzo różnie bywa. Raz mam idealnie, czasem bardzo nie. Nie wiem nawet od czego to zależy, może wifi sąsiadów zakłócają.

 

Grałem jakieś 2h w TLoU2 i było płynnie, bez żadnych problemów. Raz miałem jakąś sekundową ścinkę, ale to wszystko. W każdym razie sposób grania mi odpowiada i mocno zachęca do kupna Portala

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...