Skocz do zawartości

Steam Deck


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

A ja na chwilę wskoczyłem na kanał aktualizacji MAIN by mi pobrało nowego biosa. Mam teraz bezpośrednio z menu biosa opcje overclocking i undervolting. Obniżyłem pobór energii i podbiłem zegary i widzę te kilka klatek więcej w wymagających gierkach. Szału nie ma bo by w pełni korzystać z podkręconych zegarów musiałoby się dać zwiększyć tpd z 15, a obecnie tego bez kombinacji nie da się zrobić ale to w sumie zawsze klatka lub dwie więcej za darmo.

  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza
29 minut temu, bisoner napisał:

Wersja pod decka nie ma ustawien graficznych ale da sie uruchomic z komenda steamdeck=0 i wtedy mozna grzebac. Cos bym tam skroil zeby nie bylo spadkow.

Zamiast Ultra ustaw High, skrój AA do x2 i masz z bani optymalizację.

Odnośnik do komentarza

Polecam wywalić SD z decka jak najprędzej i zamiast tego kupić dysk SSD. Od kiedy moja 512GB Samsunga siadła na butlę od Vanisha razem ze wszystkimi gierkami jakie na niej miałem poprzysiągłem sobie nie dotykać karty SD do takiej ilości danych w Decku, poszedłem po 1TB SSD do sklepu tego samego dnia i w 15 minut miałem wymieniony dysk ze stockowego 256GB (a przy okazji przesmarowałem sobie proca skoro dostanie się do niego to była kwestia odkręcenia trzech dodatkowych śrubek). Nie ma co się pieścić i iść w półśrodki.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, pawelgr5 napisał:

Ja obstawiam ze karta zdycha. Wszystko w pamieci wewnetrznej smiga normalnie?

Pamięć wewnętrzna działa bez zarzutu :) No nic, zobaczę jak z inną kartą będzie. Zresztą jedną grę z karty usunąłem a i tak pojawia się aktualizacja. Często :) W sumie malutkie SSD np; 1TB przyda się. Ceny na chwilę obecną niezłe/znośne.

Edytowane przez Alastor84
Odnośnik do komentarza
3 hours ago, Bzduras said:

Polecam wywalić SD z decka jak najprędzej i zamiast tego kupić dysk SSD. Od kiedy moja 512GB Samsunga siadła na butlę od Vanisha razem ze wszystkimi gierkami jakie na niej miałem poprzysiągłem sobie nie dotykać karty SD do takiej ilości danych w Decku, poszedłem po 1TB SSD do sklepu tego samego dnia i w 15 minut miałem wymieniony dysk ze stockowego 256GB (a przy okazji przesmarowałem sobie proca skoro dostanie się do niego to była kwestia odkręcenia trzech dodatkowych śrubek). Nie ma co się pieścić i iść w półśrodki.

 

Myślałem o tym, ale te dyski są mocno drogie, droższe niż te do PS5. 2TB prawie 200$, a zamienić 512GB na 1TB za prawie 100$ wydaje mi się lekko nieuzasadnione. Gdyby można było dołożyć to co innego. W każdym razie wrzuciłem kartę SD 256GB i póki co jest ok, w zasadzie nie widzę różnicy w działaniu czy gram z dysku czy z karty

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Homelander napisał:

 

Myślałem o tym, ale te dyski są mocno drogie, droższe niż te do PS5. 2TB prawie 200$, a zamienić 512GB na 1TB za prawie 100$ wydaje mi się lekko nieuzasadnione. Gdyby można było dołożyć to co innego. W każdym razie wrzuciłem kartę SD 256GB i póki co jest ok, w zasadzie nie widzę różnicy w działaniu czy gram z dysku czy z karty

Ja dałem  za kartę 512GB 200zł z Amazona w promce, a za dysk 1TB 350zł w X-komie.

Odnośnik do komentarza
1 hour ago, Bzduras said:

Ja dałem  za kartę 512GB 200zł z Amazona w promce, a za dysk 1TB 350zł w X-komie.

 

No u mnie ceny podobne. Tylko jak pisałem, wymieniając standardowy u mnie dysk 512 na 1tb zyskuję w zasadzie 512, nie? Więc za te prawie 100$ raczej nie warto. Z kolei 2tb to już prawie 200$, więc zdecydowanie za drogo. Już bym wolał sprzedać konsolę i dołożyć do OLEDa. 

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Moldar napisał:

XBPlay prócz remote play, ma jeszcze streaming z gp i działa to bardzo dobrze

Wtyczka Better xCloud do Edge w sumie robi to samo, a jest bezpłatna. Jedynie wymaga trochę zabawy w trybie desktop, dla ogarniętego użytkownika to jakieś 5 minut roboty.

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Moldar napisał:

Xboxowa fakt jest płatna, ale apka warta tych pieniędzy. XBPlay prócz remote play, ma jeszcze streaming z gp i działa to bardzo dobrze. Do tego proste wrzucanie ikonek na listę gier spoza steam i jest człowiek zadowolony emoji108.png

Próbowałem się bawić trochę Xcloudem przez XBPlay (streaming), ale qrde to nie dla mnie chyba, nawet na ekranie Decka słabo to wygląda, a przede wszystkim są dosyć duże lagi, być może to wina mojego neta. Remote Play bezpośrednio z Xboxa na ogół daje lepsze efekty?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...