Skocz do zawartości

Steam Deck


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś odebrałem swojego nowego OLEDa po wymianie na nowego ;) (pęknieta obudowa)

Próbuje zainstalować emudeck i zonk, albo coś pozmieniali (blokada) albo ja nie umię w to!

Na szybko - mam chrome, instaluje emudecka ale nie działa za uja dodawanie skrótów do steamos. Nic się nie dzieje. Zero reakcji na przyciśniecie próby dodania nowego emu i jego skonfigurowanie.

Reset do ustawień fabrycznych nic a nic nie daje.

 

A i działa wam automatyczne dodawanie romów i biosu, bo mi to ni chuchu...

Pierwszy raz mam czary mary :D 

Odnośnik do komentarza
16 minut temu, Assassins_78 napisał:

Dziś odebrałem swojego nowego OLEDa po wymianie na nowego  (pęknieta obudowa)

Próbuje zainstalować emudeck i zonk, albo coś pozmieniali (blokada) albo ja nie umię w to!

Na szybko - mam chrome, instaluje emudecka ale nie działa za uja dodawanie skrótów do steamos. Nic się nie dzieje. Zero reakcji na przyciśniecie próby dodania nowego emu i jego skonfigurowanie.

Reset do ustawień fabrycznych nic a nic nie daje.

 

A i działa wam automatyczne dodawanie romów i biosu, bo mi to ni chuchu...

Pierwszy raz mam czary mary  

Mnie się zawsze zawiesza przy próbie dodania romów do widoku bezpośrednio ze Steam OS, emulatory odpalam w trybie pulpitu.

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Czoperrr napisał:

Emudeck po aktualizacji jest zjebany, ciągle jakieś błędy. U mnie działa już w miarę okej na dzień dzisiejszy ale nie działa wywoływanie klawiatury przez co nie mogę wyszukać niektórych gier. Nie dziwi mnie, że komuś parse nie działa

 

A to nie jest tak, żeby wywołać klawiaturę musi być Steam włączony? A EmuDeck i parse go ubija... Nawet jest info o tym.

Edytowane przez Kris77
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

U mnie z Emudeck jest jeszcze taki problem, że dodaje podwójnie gry z NDS. Nie wiem czemu bo w ustawieniach wybrałem tylko MelonDS - RetroArch a wersję standalone mam nie zainstalowaną i odznaczoną w Parse a mimo to za każdym razem jak zapisuje jakieś zmiany w SteamROM Manager to znowu zamiast 33 gier mam 66 i muszę ręcznie po kolei je usuwać z poziomu Steam, ale później znowu wracają. Drobnostka ale wkurza, w starej wersji Emudeck tego problemu nie miałem.

Odnośnik do komentarza

U Was tez dlugo mieli to wgrywania gier w Steam Manager? Wrzucilem troche setow gier i zanim okladki posciagal i ogarnal wszystko to masakra.

 

 

 

Jest jakis sposob inny na wgrywanie gier? 

 

Wrzucam gry do katalogu, odpalam Steam Rom Manager i on juz tam wszystko mieli. 

 

Czy przy nastepnym uruchomieniu juz sam wykryje, ktore byly juz dodane? Wykryje tylko nowe?

Edytowane przez bisoner
Odnośnik do komentarza

Od pewnego czasu myślę o zakupie jakiegoś handhelda do emulacji. Rozważam wybór między Steamdeckiem a Anbernikiem RG556. Za SD przemawiają dla mnie możliwości i dostępność a za chińczykiem cena i wygląd (serio SD to wielki czarny kloc:)). Obejrzałem i przeczytałem kilka tutoriali obu maszynek i Anbernik wydaje mi się przystępniejszy dla takiego laika jak ja. Tym bardziej, że bawiłem się trochę emulacją na androidzie a SD to dla mnie czarna magia. I tu pojawia się moje pytanie: czy faktycznie trzeba mieć doktorat z komputerków aby w pełni wykorzystać możliwości SD? Czy jednak nie jest tak źle i przesadzam?

Odnośnik do komentarza

Przecież cała czarna magia emu na decku to ściągnięcie emudecka ze strony emudeck, zainstalowanie tego i koniec XDD. Romy i biosy(do systemów jakie tego wymagają) wrzucasz potem do odpowiednich folderów, które za ciebie stworzy emudeck i gotowe. Okładki i skróty do steam os też za Ciebie zrobi program wbudowany w emudeck.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Fakt jest taki, ze przewaga tych Anbernicow jest rozmiar. Steamdeck ciezko nazwac do konca przenosnym. Anbernic schowasz do kieszeni wewnatrz kurtki. Na jakies podroze pociagami, dojazdy do pracy ideolo. 

 

Za steamdeckiem przemawia to co potrafi a emudeck to jakies jebane mistrzostwo. Instalujesz i dziala.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Michu_M napisał:

Od pewnego czasu myślę o zakupie jakiegoś handhelda do emulacji. Rozważam wybór między Steamdeckiem a Anbernikiem RG556. Za SD przemawiają dla mnie możliwości i dostępność a za chińczykiem cena i wygląd (serio SD to wielki czarny kloc). Obejrzałem i przeczytałem kilka tutoriali obu maszynek i Anbernik wydaje mi się przystępniejszy dla takiego laika jak ja. Tym bardziej, że bawiłem się trochę emulacją na androidzie a SD to dla mnie czarna magia. I tu pojawia się moje pytanie: czy faktycznie trzeba mieć doktorat z komputerków aby w pełni wykorzystać możliwości SD? Czy jednak nie jest tak źle i przesadzam?

 

 

Podstawowe 2 pytania:

1. Co chcesz emulować? Stare konsole czy nowsze. 

2. Chcesz grać w domu czy poza domem? 

 

Jeżeli stare konsole, to Anbernic ogarnie. Nowsze gorzej i trzeba brać wyższe modele które cenowo zbliża się do ceny SD.

W domu to bez różnicy, SD większy ekran- wygodniej. Poza domem wygra Anbernic.

Tyle. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...