Skocz do zawartości

Steam Deck


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Homelander napisał:

 

Grałem jakieś 2h w TLoU2 i było płynnie, bez żadnych problemów. Raz miałem jakąś sekundową ścinkę, ale to wszystko. W każdym razie sposób grania mi odpowiada i mocno zachęca do kupna Portala

 

Portala testuje od ponad miesiąca i uważam że mega zakup. Jak Ci pasuj granie w remote to nie ma się co zastanawiać. A jak Ci dobrze to działa w Twojej infrastrukturze sieciowej to już w ogóle. Na SD gram dość sporo i odpalanie specjalnie apki do remote zdecydowało o portalu. 

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
15 minutes ago, LiŚciu said:

 

Portala testuje od ponad miesiąca i uważam że mega zakup. Jak Ci pasuj granie w remote to nie ma się co zastanawiać. A jak Ci dobrze to działa w Twojej infrastrukturze sieciowej to już w ogóle. Na SD gram dość sporo i odpalanie specjalnie apki do remote zdecydowało o portalu. 

 

Ja kupię dla większego ekranu i dualsensowych ficzerów

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
1 minute ago, Daffy said:

A pyta Cię decky o hasło? Pamiętam że kiedyś przed instalacją decky trzeba było samemu nadać sudo password ale od któregoś czasu sam instalator decky z automatu robi jakieś tymczasowe hasło sudo

On nadaje tymczasowe hasło wtedy kiedy samemu nie ustawiłeś hasła root, a ja to hasło ustawiłem. Dziwne bo za zazwyczaj na kompach mam takie same hasła lub kilka różnych jakie używałem na przestrzeni lat a tutaj żadne nie działa. Chyba byłem zbyt podjarany deckiem.

Odnośnik do komentarza
W dniu 4.06.2024 o 10:56, Czoperrr napisał(a):

Da się jakoś zainstalować Decky bez hasła root? Zapomniałem je.

Ogólnie na Linuksie hasła są zapisane w konkretnym pliku, jak wyjmiesz dysk i podepniesz do innego kompa, albo uruchomisz innego Linuksa na tym samym sprzęcie to możesz ten plik edytować. Nie ma potrzeby instalowania systemu na nowo.

 

Tu jest instrukcja z forum Steam, najwyraźniej Valve przewidziało, że ludzie będą psuli różne rzeczy.

 

Found instructions to fix, see below:

1. Follow the instructions on https://help.steampowered.com/en/faqs/view/1B71-EDF2-EB6D-2BB3 to get to the recovery desktop.

2. Mount the internal disc somewhere mount /dev/nvme0n1p6 /mnt

3. Edit the shadow-file nano /mnt/lib/overlays/etc/upper/shadow

4. Remove the password from the entry for deck. Remove everything up to the next colon. Do not remove the colon.

5. Reboot.

Edytowane przez dominalien
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Ryuk napisał(a):

Jest szansa, ze steam deck oled bedzie na promocji podczas summer sale czy za wczesnie?


Na olx masz nowki z plombami.

Wchodzisz, szukasz najtaniej. Widzisz ofertę za 2300, piszesz wiadomość że masz tylko 2100 i czy da radę.:reggie: I cyk, masz SD Oled za 2100.

Odnośnik do komentarza
4 hours ago, Ukukuki said:

@Ryuk Ludzie sprzedają skórki i za to kupują Decki aby wyciągnąć tę kasę ze steam. Ja za swojego Decka Oled 1TB dałem 2400 albo 2300 nówkę na olx.

 

4 hours ago, iluck85 said:


Na olx masz nowki z plombami.

Wchodzisz, szukasz najtaniej. Widzisz ofertę za 2300, piszesz wiadomość że masz tylko 2100 i czy da radę.:reggie: I cyk, masz SD Oled za 2100.

Niestety w Polsce nie mieszkam, w irlandii sa na sprzedaz 5 steam deck LCD i to tyle :dynia:

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...