Skocz do zawartości

Steam Deck


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Czoperrr napisał:

To będzie taki sukces jak ten ich joypad.

ALE WEZ SIE NIE CZEPIAJ. Ja tam jestem zadowolony. W civke grało się bardzo przyjemnie :D Pillarsy chwile pograłem i wiem ze jak się w koncu dorobię nowego PC/Lapka to inaczej niz na TV z tym ich controllerem tej gierki nie ruszę. Szkoda, że to zdechło.

Odnośnik do komentarza

Oczywiście życzę sukcesu, sam mam bibliotekę ponad 500 gier na Steamie i chętnie ograłbym to w podróży, dodatkowo Retroarch i inne emulatory, które uwielbiam. Z wyglądu przypomina mi SEGA Game Gear, mam jednak nadzieję, że odniesie większy od niej sukces :)

 

Interesującą sprawą jest to, że Steam Deck na działać na OS opartym na Linuxie, co więc z kompatybilnością gier?

Edytowane przez Czoperrr
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, ogqozo napisał:

Bardziej się zastanawiam, czy gry będą czytelne na małym ekranie. Natomiast mały ekran jednak daje duży handicap wymaganej mocy w porównaniu do laptopa.

 

Mam GPD Win 2 od poprzedniego roku i switch od tego czasu nie jest praktycznie używany. Świetny sprzęt a steam deck będzie o niebo wydajniejszy. Tylko będzie tak samo jak ze switchem, bardzo słaby przenośniak. Jednak jako sprzet mobilny na wyjazdy super. 

8 minut temu, MYSZa7 napisał:

jeśli odpale Windowsa z GP to się zastanowię nad tym sprzętem 

 

Masz możliwość instalacji normalnego windowa więc i dostęp do apki xboxa. 

Edytowane przez Ukukuki
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Czoperrr napisał:

To będzie taki sukces jak ten ich joypad.

No wlasnie troche strach kupowac, bo jesli powtorzy sukces steam controllera, to po kwartale bedzie fajny sprzet bez wsparcia. A nie kazdy ma chec na yebanie sie z emulatorami, windowsami, instalkami, szukaniem romow, etc. W sumie to malo kto ma, stad tez m.in. popularnosc konsol.

Chociaz pewnie i tak kupie.

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Dave Czezky napisał:

No wlasnie troche strach kupowac, bo jesli powtorzy sukces steam controllera, to po kwartale bedzie fajny sprzet bez wsparcia. A nie kazdy ma chec na yebanie sie z emulatorami, windowsami, instalkami, szukaniem romow, etc. W sumie to malo kto ma, stad tez m.in. popularnosc konsol.

Chociaz pewnie i tak kupie.

 

Sprzęt świetny dla pctowca, jak ktoś toleruje granie tylko na konsoli to w mojej opinii mu ten sprzęt nie podejdzie. Samo Valve podkreśla ,że to jest PC a nie konsola. 

Odnośnik do komentarza

Ja widzę jeden zajebisty plus tego. Jak ktoś gra w indyki z pc na switcha z podatkiem od wersji switchowej w końcu będzie mógł ogrywać te same gry w lepszej jakości i TANIEJ. Sam myślę nad zakupem aby sobie kilka visual novels  i karcianek przejśc bo mam na steam ich trochę ale jakoś tak na pc się nie chce :D 

Odnośnik do komentarza
14 minut temu, Dave Czezky napisał:

No wlasnie troche strach kupowac, bo jesli powtorzy sukces steam controllera, to po kwartale bedzie fajny sprzet bez wsparcia.

poważnie obawiasz się o brak wsparcia? przecież to po prostu przenośny PC, to tak jakby martwić się że komputery osobiste czy laptopy nie będą wspierane

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, blantman napisał:

Ja widzę jeden zajebisty plus tego. Jak ktoś gra w indyki z pc na switcha z podatkiem od wersji switchowej w końcu będzie mógł ogrywać te same gry w lepszej jakości i TANIEJ. Sam myślę nad zakupem aby sobie kilka visual novels  i karcianek przejśc bo mam na steam ich trochę ale jakoś tak na pc się nie chce :D 

 

Też głównie napalam się na indyki plus zaległości growe. Duże gierki dalej będę ogrywał na PC plus Decka będę traktował jako sprzęt w podróż. Stwierdziłem też ,że sprzedają Lite, zostawiam sobie switcha pierwszą wersję z 2017 oraz sprzedaje wszystkie gierki jakie mam na ten sprzęt. I tak indyki ogrywam już tylko na GPD Win 2 od prawie roku a switch leży i się kurzy w oczekiwaniu na BOTW2. 

 

Z preordera na Oleda też rezygnuje. 

Odnośnik do komentarza
59 minut temu, ASX napisał:

poważnie obawiasz się o brak wsparcia? przecież to po prostu przenośny PC, to tak jakby martwić się że komputery osobiste czy laptopy nie będą wspierane

tak to jest JESLI chcesz sie yebac z malym komputerem.

Odnośnik do komentarza

Mnie kupili. Chwalę sobie Switcha głównie właśnie za przenośność sprzętu. Gram w docku jeśli mam na to czas bo tak jest wygodniej, ale dużo grywałem w podróżach służbowych jeszcze przed pandemią a obecnie jak nie mam czasu to przed snem jeszcze mogę sobie coś na spokojnie odpalić i zawsze jakieś 30min na rozluźnienie.


Gram trochę na PC i mam około 250 gier w bibliotece Steam ale większości tytułów nawet nie tknąłem bo zwyczajnie nie ma kiedy. Switch przy tym sprzęcie pójdzie w odstawkę i zacznę nadrabiać w końcu te tytuły. Dla mnie mega bomba.

 

Nie wiem czy Valve pozamiata na rynku tym sprzętem. Jest tu wiele niewiadomych. Według mnie powinien być jakiś zestaw developerski pod to urządzenie i od teraz gry PC powinny dostawać jakieś optymalizacje pod ten sprzęt. Tylko tak to widzę. Bo co z tego, że uruchomisz Crusader Kings jak będziesz potrzebował lupy by odczytać elementy UI na tak małym ekranie. Nawet Switch ma z tym problemy. Jednym z gorszych tytułow w tej kwestii na Switchu jest Dead In Vinland - jedyna gra w której używałem software'owej lupy by rozczytać tekst. Jest też taki Fire Emblem - gra dedykowana pod nintendo a rozmiar czcionek jest "taki sobie". Tragedii nie ma ale trzeba wysilać wzrok.

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Bigby napisał:

Myślę że niejeden się zdziwi, jak popularny będzie ten sprzęt. I w porównaniu do Switcha gry można dostać za grosze.

 

Perspektywa mobilnego ogrywania nowego BFa czy Elden Ring brzmi jeszcze bardziej kusząco.

Nowego BFa? W 720p/30fps (jak da radę) na minimalnych w grze multiplayer nie brzmi zbyt zachęcająco : ) Jeśli w pierwszym roku sprzedaż będzie na poziomie 5mln to będzie spory sukces.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...