Skocz do zawartości

Steam Deck


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, XM. napisał:

Dla mnie sprawą prosta - nie mam pc, nowości mnie na pc nie interesują i kupię tylko dla klasyków jak dungeon keeper 2. Podłączam pod monitor, gram sobie i wyje.bane. 

Całą reszte i tak bede kupował na "normalne" konsole

To jest własnie zajebiste w takich otwartych handheldach że mogą służyć do czego tylk oosobie zapragniemy.

Emualtory DC, Wii, PS2? Proszę bardzo. Pierwszy raz normalnie pogramy na PS2 w handheldzie.

Fanowskie gierki jak Metroid AM2R. Jeszcze jak. Monster Hunter World i Nioh na kiblu czy na działce? Tu na samą myśl musiałem se go wywinąć.

Odnośnik do komentarza

 

2 minuty temu, devilbot napisał:

To jest własnie zajebiste w takich otwartych handheldach że mogą służyć do czego tylk oosobie zapragniemy.

Emualtory DC, Wii, PS2? Proszę bardzo. Pierwszy raz normalnie pogramy na PS2 w handheldzie.

Fanowskie gierki jak Metroid AM2R. Jeszcze jak. Monster Hunter World i Nioh na kiblu czy na działce? Tu na samą myśl musiałem se go wywinąć.

 

No i w tej niszy, w teorii, to jest super. Ale jak sie okaze, ze po 15 minutach rece odpadaja to wszystko przekresli. A na to sie zapowiada.

Odnośnik do komentarza

Akurat ergonomia widać ,że jest spoko, nie trzeba nienaturalnie nadgarstów wyginać. Co do ciężaru na pewno nikt nie będzie w stanie na tym grać leżąc i trzymając na głową. Reszta będzie git :lapka: GPD win 2 waży pół kilo i gra się miodzio nawet w długie sesje, grałem ostatnio nałogowo w Loop hero w sesje po 3-4 godziny i było cymesik. 

26 minut temu, Dave Czezky napisał:

Steam link mial artefakty nawet po kablu, a na steam kontrolerze nie da sie grac, jest niewygodny, nieintuicyjny i nie dziala jak powinien w wiekszosci gier. Wbrew temu co mowi pan z ign, to tez na wygodne nie wyglada, no ale wygladac nie musi.

 

Mam jeden i drugi sprzęt i zero problemów, Steam Controler jest jedynie do dupy pod względem braku drugiej gałki niestety. Sama ergonomia i wygoda trzymania sztos. Ale i tak gram z łóżka w loop Hero i Heroes 3, trochę w turówki jeszcze. Do gier akcji niezbędna druga gałka. 

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Shen napisał:

Waga mi nie robi, wszystko zalezy od tego jak bedzie w łapie lezał. Długie sesje w monster hunter na 3ds czy switchu to dla mnie była mordęga. Chociaz psp tez nie było idealne z claw gripem.

 

Przy switchu sporo daje grip, wygląda to beznadziejnie ale wygodne. No i nie trzeba kombinować jak ten wariacik z forumka który gra na padzie od PS z uchwytem na switcha xd 

Edytowane przez Ukukuki
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Fajna zabawka, ale polityka z dyskiem ala apple do zaorania. +1000zł za 512 ssd to xD mocno.
No i bateria martwi, ale to jest zmora każdego podręcznego sprzętu od lat - upychamy coraz lepsze i bardziej prądożerne bebechy, a pod względem zasilania zatrzymaliśmy się gdzieś dekadę temu. Switch to taka sama beka i potrafił mi zdechnąć po lekko ponad 2h w botw bez dźwięku :/

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, devilbot napisał:

System walki z gothic bez klawiatury? No niewiem

A powiem ci że da się. Przeszedłem tak raz wszystkie części. Na steamie są presety pod pada nawet jeden własny chyba dla G2 zapisałem. Z początku było hardo walka z ludźmi wyglądała jak wyścigi derby dużo zakręcania za dupę wroga ale do opanowania :newell:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

To w gruncie rzeczy PC i tak trzeba to rozpatrywać, więc Windows 11 wleci na premierę o ile się zdecyduję na zakup.

Mam kilka wątpliwości dlatego poczekam, być może zakupię i posłuży jako kilka sprzętów na raz. Po trochę tablet, konsola i w pewnym sensie laptop. Jeżeli nie będzie jakichś znaczących wad to po nowymroku, i przy założeniu że to będzie dostępne, to zawita u mnie.

Nie napalam się, ale chętnie odzyskałbym dostęp do biblioteki steam której ze swojego leciwego laptopa nawet nie odpalam.

Byłbym bardziej niż kontent gdyby pomyśleli o rozbudowie bądź wymianie wewnętrznego dysku. 

Komfort korzystania z tego jako mobilnej konsoli też trochę wątpliwy, ale poczekam na opinie użytkowników jak dostaną pierwsze egzemplarza.

Na tą chwilę mam na oku, ale się nie napalam.

Odnośnik do komentarza

Hey a czy do tego Stem Deck'a da się podłączyć jakieś urządzenie pod USB?

 

Pytam bo jakbym chciał podłączyć konwerter padów PSX'a i pograć na emulatorze konkretnym kontrolerem jak w tym przypadku Namco neGcon. 

 

Ok znałem informacje że wszelkie urządzenia można podłączyć do Dock'a, wiec będzie nakurwianko negconem w Ridge Racer'y :obama:

 

Steam-Deck-Dock-2.png

Odnośnik do komentarza

@u55rnie potrzebujesz nawet tego docka wystarczy jakiekolwiek otg z USB c na HDMI. Nawet dock do switcha powinien działać o ile oczywiście pociągniesz wejście do niego. Od cholery jest takich adapterów do telefonu na rynku żeby podpiąć pod monitor.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, XM. napisał:

Ja jestem prosty człowiek- bede miał wreszcie dk2,homm3 i Gothic 1/2 w kieszeni i jestem zadowolony.

Do tego możesz uzywke gpd win2 kupić, z plusów ma klawiaturę i złożony wchodzi do kieszeni. Tanio sprzedam jak coś ;-)

 

@Dave Czezky Jeśli rzeczywiście przyjdzie to wpadam i nagramy film na YT i zarobimy miliony.

 

Nie kojarzę kto pisał o cienie ale małe chińskie firemki, nie jadąc na nowych podzespołach (aya Neo, gpd) sprzedają swoje komputerki za 800-1000 usd/ojro. Tu mamy najtańszy za 400. Zakładam, że naprawdę marża tu jest niewielka. 

 

Jak napisał devilbot - stacjonarne Steam machines były bez sensu. Steam link rozwinął się w aplikację i działa całkiem nieźle. Ten handheld ma dawać marżę z gier. Dla wczuwasów będzie możliwa reinstalka na Windowsa a dla prostego użytkownika - zainstalowany już os z jakąś tam być może optymilizacją albo już dobranymi ustawieniami. Więc bliżej do konsoli. Do tego przecież steam to dobry sklep z dobrymi promocjami, i pewnie każdy kto to kupi już ma na nim od groma gierek. To ogromny plus PC w ogóle - stała biblioteka która nie znika jak wychodzi kolejna maszyna. 

 

Osobiście śledzę ten rynek od zapowiedzi smash z który nigdy nie wyszedł, miałem gpd win 1, mam gpd win 2, chciałem zmieniać teraz na coś mocniejszego i akurat wyszła zapowiedź tego cuda. Jestem zajarany jak pochodnia. Wczoraj przez zatkany sklep i moje próby zablokowali mi możliwość kupowania na Steam xd

  • Plusik 2
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Zamówiłem wersję 512. Mam tyle dobra Steamowego, a przy pracy codziennej na komputerku, nie potrafię grać w gry przy klawiaturze. Switch niestety nie domaga z grami AAA 3rd party, a w tym przenośniaku widzę potencjał. Jak ktoś ma wielką bibliotekę Steam, praktycznie nie ruszaną, to ten sprzęt jest no brainerem.

 

Jedyne co mi się nie podoba to to, że kontrolery są wbudowane na stałe - po kilku latach może się to wszystko wyślizgać. Pada wiadomo, po 2-3 latach schowasz do szafy i kupisz nowego. Tutaj trzeba by brać cały sprzęt.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...