Skocz do zawartości

Steam Deck


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

Wziąłem tę najdroższą wersję, szkoda, że musimy tak długo czekać na konsolę. Mam ponad 200 gier na steamie, gry które za darmo dostawałem od kumpli, gry które kosztowały grosze, pełno indyków, co czekają, żeby odpalić na tej konsolecie. A jak jeszcze w przyszłym roku będą steam summer sale, to już w ogóle raj. 

 

Duży plus jest jeszcze taki, że będzie można wgrać jakiegoś os system, w tym przypadku to i tak wejdzie Win 10, gdzie będziesz miał spore możliwości kombinowania na konsoli. Epic konto, ubisoft konto, co tam jeszcze masz pozakładane, jakieś gogi, bez kitu, konsola którą możesz spokojnie kupić. Po prost no brainer. Jak im się uda z taką wersją, to pomyślcie jak zrobią kolejną, lepszą, może jeszcze z jakimiś nowościami. Dla mnie o tyle jest spoko, bo ja bardzo często podróżuję publicznym transportem (pociągi), to czas szybciej zlatuje zanim kurwa kliknąłeś new game XD

Odnośnik do komentarza

Ja jednak poczekam z tą instalacją windowsa. Na początku pobawię się tym steam os. Może być tak że steam os będzie lepiej zoptymalizowany a windows będzie masakrycznie żarł baterie. Emulatory są te same na Linuxie a gry wiadomo mniejsza kompatybilność ale i tak nie ogram nawet 1/10 tego co chce. No i już wiadomo że instant wybudzanie na dzień dzisiejszy jest tylko w steam os. Czas pokaże.

 

Aha w USA już zamówienia na Q3 2022 jakby ktoś się zastanawiał czy jest zainteresowanie.

Edytowane przez devilbot
Odnośnik do komentarza

To jakieś pojedyncze sztuki chyba cała akcja z pre orderem była tak zorganizowana że pierwszy nakład trafi głównie do graczy. Wszystko było zabezpieczone przed skalperami np tym że nie szło kupić z nowych kont a tylko z tych na których była wcześniej jakaś transakcja w steam przed czerwcem 2021. Dzisiaj już chyba otworzyli dla wszystkich więc tym sposobem pierwsze sztuki trafia głównie do graczy.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Kilka pytan:

- czy na pewno w tej tanszej wersji mozna po prostu podpiąć karte pamieci? jest slot czy przez usb? 

- jakie sa realne prognozy dla baterii przy takim sprzęcie? serio max 2h, czyli przy bardziej wymagających tytułach jeszcze mniej? 

- będzie mozna to bez docka podpiąć do monitora i używać jak pc do jakiś podstawowych bzdur typu edytor tekstu czy inne przeglądanie neta? 

 

Lapka mam od 6 lat i w sumie wiecznie żył nie będzie i sie zastanawiam czy nie lepiej kupić sobie takiego steam decka do gierek i podstawowych funkcji pctowych. 

Odnośnik do komentarza
12 hours ago, ping said:

Zamówiłem wersję 512. Mam tyle dobra Steamowego, a przy pracy codziennej na komputerku, nie potrafię grać w gry przy klawiaturze. Switch niestety nie domaga z grami AAA 3rd party, a w tym przenośniaku widzę potencjał. Jak ktoś ma wielką bibliotekę Steam, praktycznie nie ruszaną, to ten sprzęt jest no brainerem.

 

Jedyne co mi się nie podoba to to, że kontrolery są wbudowane na stałe - po kilku latach może się to wszystko wyślizgać. Pada wiadomo, po 2-3 latach schowasz do szafy i kupisz nowego. Tutaj trzeba by brać cały sprzęt.

Zapewne będzie opcja wymiany analogów i przycisków.

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Czoperrr napisał:

Zapewne będzie opcja wymiany analogów i przycisków.

 

Odważna teoria - jeszcze nie spotkałem się z taką możliwością w konsolach przenośnych. Podejrzewam, że bez rozbierania sprzętu i przelutowywania elementów się nie obędzie, a to jest dalekie od opcji wymiany, bo wchodzimy już w czynności serwisowe (czytaj - zwykły PINGER sobie nie przelutuje).

Odnośnik do komentarza
45 minutes ago, ping said:

 

Odważna teoria - jeszcze nie spotkałem się z taką możliwością w konsolach przenośnych. Podejrzewam, że bez rozbierania sprzętu i przelutowywania elementów się nie obędzie, a to jest dalekie od opcji wymiany, bo wchodzimy już w czynności serwisowe (czytaj - zwykły PINGER sobie nie przelutuje).

W chińskich kieszonkolkach ludzie często wymieniają analogi na te z ps vita, podobno prosta i tania operacja.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...