Skocz do zawartości

Steam Deck


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Suavek napisał:

 

 

No i to jednak zakup w ciemno. Przecież upchane tu jest mnóstwo patentów, a zaraz się okaże, że coś nie działa, szwankuje itp. I kto to naprawi? Będą ludzie do Valve odsyłać za granicę, czy jak?

 

Przy konsolach Sony nie masz takich obaw? Nie ma serwisu w Polsce. Nintendo nawet nie ma swojego oddziału u nas.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

@GearsUp

 

Gdzie tam, jedyny prawilny feeling to grać w gierki od Nintendo, na kontrolerze Nintendo :potter:

 

Akurat przy tej firmie częścią doświadczenia jest też sprzęt

 

No waga jest jeszcze większa niż Switch OLED, który jest lżejszy i to dość sporo, poniżej porównanie

 

https://www.nintendolife.com/news/2021/07/poll_so_will_you_be_getting_a_switch_oled_or_valve_steam_deck

 

 

 

Edytowane przez beardo0
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, beardo0 napisał:

Gdzie tam, jedyny prawilny feeling to grać w gierki od Nintendo, na kontrolerze Nintendo :potter:

 

Akurat przy tej firmie częścią doświadczenia jest też sprzęt

 

No waga jest jeszcze większa niż Switch OLED, który jest cięższy i to dość sporo, poniżej porównanie

 

https://www.nintendolife.com/news/2021/07/poll_so_will_you_be_getting_a_switch_oled_or_valve_steam_deck

 

 

 

 

Trzymanie Switcha bez gripa jest mało komfortowe i trzeba doliczyć wagę jakiegoś gripa. Ja używam tego od Skull&Co

 

dre54545.thumb.jpg.c2b2bba68d593786cd9a3ce76c319c62.jpg

 

i sprzęt zaczyna przypominać Steam Decka :D

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Suavek napisał:

Na początku myślałem, że fajne, ale jednak mnie nie przekonali.

 

To po prostu handheldowy PC o określonych możliwościach bez opcji przyszłego upgrade'u. Sprzęt jest dość drogi, a ile faktycznie pociągnie? Zarówno od strony sprzętowej, jak i samej mocy? Z czasem wyjdzie po prostu sprzęt do indyków. Nie żeby było w tym coś złego, ale mnie nie przekonali. Tym bardziej, że równie dobrze co jakiś czas mogą być wydawane/produkowane nowe/usprawnione wersje sprzętu. Z tego co czytam Valve tez udostępni ten SteamOS producentom zewnętrznym, więc równie dobrze mogą z czasem pojawić się alternatywy. Lepsze i gorsze, tańsze i droższe.

 

No i to jednak zakup w ciemno. Przecież upchane tu jest mnóstwo patentów, a zaraz się okaże, że coś nie działa, szwankuje itp. I kto to naprawi? Będą ludzie do Valve odsyłać za granicę, czy jak?

GPD Win albo Aya Neo też nie zupgradujesz a kosztują znaacznie więcej, mają znacznie mniejsze parametry i do tego są chińskie. U Sony, Nintendo i MS sprzęt się tak samo psuje szczególnie kontrolery i ludzie przechodzą piekło opisując swoją sytuacje nawet tutaj na forum. Myślę, że to urządzenie jest przede wszystkim dla świadomych graczy co przekonali się jakie zniżki potrafią się trafić w sklepie grubego. 

 

Zresztą obejrzyj sobie ten materiał. Napierniczają w Control, Death Stranding, Doom Eternal bez problemu, że niby do indyków? 

 

Odnośnik do komentarza
43 minuty temu, Ukukuki napisał:

 

W sumie odczyt raczej nie będzie wolniejszy niż z dysku talerzowego? 

 

Gabe mówi, że postarali się o dobrą wydajność grania z microSD. Tylko mam wątpliwości z jednego powodu - jeśli miałoby to chodzić bardzo dobrze z microSD, jeśli to miałoby nie robić wielkiej różnicy, to po co w ogóle dopłacać 260 euro za tę dodatkową pamięć wewnętrzną? Osobna karta Samsung 500 GB kosztuje już teraz 70 euro. Tysiąc złotych dokłada się chyba za coś.

Odnośnik do komentarza
50 minut temu, ogqozo napisał:

Gabe mówi, że postarali się o dobrą wydajność grania z microSD. Tylko mam wątpliwości z jednego powodu - jeśli miałoby to chodzić bardzo dobrze z microSD, jeśli to miałoby nie robić wielkiej różnicy, to po co w ogóle dopłacać 260 euro za tę dodatkową pamięć wewnętrzną? Osobna karta Samsung 500 GB kosztuje już teraz 70 euro.

 

Ale nikt nie twierdzi ,że to nie będzie robić wielkiej różnicy. 

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, NemoKOF napisał:

Te maszyny mają dyski na m.2. W swoim win2 wymienilem ssd ze 128gb ma 512gb.

 

Win 3, Aya i Win Max też mają wymienialne dyski. 

Suavkowi chodziło chyba raczej o brak wymiany bebechów samego sprzętu, bo gry na konsoli są optymalizowane pod sprzęt na jaki wychodzą a jak Steam ogarnie to tutaj czas pokaże.

Odnośnik do komentarza

Dobra zarezerwowane na Q1 wersja oczywiscie najdrozsza. Do czasu jak to do mnie doleci to powinny juz w necie byc tutoriale jak instalowac Windowsa 11. Dodatkowo mam nadzieje, ze GOG galaxy będzie pięknie śigał bo mam ze 20 gierek które chce ograć + dokupić jakieś Diablo 1 i MGS. Liczę na to, że jeszcze w tym roku będzie więcej info na temat docka bo chciałbym żeby to małe coś zastąpiło mojego gówno lapka i wkonczy się 10 minutowy okres oczekiwania do pełnego startu. Hype jest bo Switch okazał się być mega wygodnym rozwiązaniem i od dawna czaiłem się na GPD Win.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
44 minuty temu, devilbot napisał:

Q1 to najlepszy możliwy termin bo zawsze będzie się można rozmyślić po nieprzychylnych recenzjach w grudniu.

Dokładnie. 

To, że bateria wytrzyma 2h w bardziej wymagających grach i tak nie ma znaczenia, bo i tak nikt poza Pudzianem nie utrzyma tego przed sobą tyle czasu xd

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...