Skocz do zawartości

Steam Deck


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj ciekawy artykuł na temat kompatybilności. Tak jak mówiłem, Steam Deck będzie leciał na Linuxie - aby gry były w pełni kompatybilne muszą mieć wersję Linuxową. Niby jest Proton, ale nie jest to narzędzie idealne. Testowałem sporo gier przez Protona na swoim laptopie z Linuksem i nie działa to zbyt dobrze.

 

https://www.theverge.com/2021/7/15/22578879/valve-steam-deck-handheld-pc-windows-support

 

Tutaj można sprawdzić kompatybilność Protona:

https://www.protondb.com/explore

Edytowane przez Czoperrr
Odnośnik do komentarza
5 minutes ago, devilbot said:

Wiadomo że odrazu windows powinien wlecieć. Windows jest systemem dla graczy. Pełno emulatorów do tego. Pierwszy handheld na którym pogramy w gry z ps2.

Akurat wszystkie emulatory na Linuksa są dostępne i działają równie dobrze.
Problemen są gry pecetowe, których jest po prostu mniej w natywnej wersji.

Odnośnik do komentarza

Jebać Jebać.

 

Takie info - Powtórzę co pisałem na discordzie. Na FAQ piszą, że celują w grudzień 2021 zacząć wysyłać pierwsze zamówienia czyli nie ma 100% gwarancji, że tak się stanie. Wszyscy piszą, że w zamówieniu widnieje im już pierwszy kwartał 2022.

1626459956060.jpg

 

Ogólnie dużo ludzi jest wkurzonych, bo nie mogła przejść płatność. Dużo wpisów i płaczu na forum steam.

  • Plusik 2
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Podejrzewam, że dla xbox game pass jest brany.

 

Ale to dalej pc, tylko mniejszy i przenośny, coś jak laptop.

 

Nie będzie miał konsolowej optymalizacji, a sklep będzie zawalony masą różnego szajsu.

 

No nie wiem. Ciekawi mnie jak będzie na tym chulał Microsoft Flight Simulator i The Medium.

 

Edit: chociaż może będzie? na czym to będzie hulało? na androidzie?

Edytowane przez beardo0
Odnośnik do komentarza

Mnie interesuje jaki input lag będzie, podobno lepiej niż ze Steam padem o 55% ale sama możliwość wyłączenia w opcjach danej gry V-Synca gdzie na konsolach nie ma takiej możliwości znacznie poprawi responsywność.

 

Od razu instaluje emu NESa i SNESa, wreszcie będzie możliwość pogrywania w takie Mega Many bez laga jaki jest obecny w tej nowej składance Mega Man Legacy Collection

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, ASX napisał:

SteamOS. ale to otwarty system więc będzie można zainstalować Windowsa i apke do game passa

 

Windows to jakieś 32GB a całej przestrzeni dla siebie pewnie nie dostaniesz. Więc na 64GB nie zmieścisz jednej nowej gry AAA i windowsa :/ Dlatego po zakupie żałowałem ,że nie brałem jednak 512 aby mieć trochę więcej gierek pod ręką. Za to do indyków i gamepassa będzie sztos sprzęt. 

 

jeszcze liczę ,że ta będzie normalny slot na dysk m2 ale pewnie nei ma na to szans. 

Edytowane przez Ukukuki
Odnośnik do komentarza

Na początku myślałem, że fajne, ale jednak mnie nie przekonali.

 

To po prostu handheldowy PC o określonych możliwościach bez opcji przyszłego upgrade'u. Sprzęt jest dość drogi, a ile faktycznie pociągnie? Zarówno od strony sprzętowej, jak i samej mocy? Z czasem wyjdzie po prostu sprzęt do indyków. Nie żeby było w tym coś złego, ale mnie nie przekonali. Tym bardziej, że równie dobrze co jakiś czas mogą być wydawane/produkowane nowe/usprawnione wersje sprzętu. Z tego co czytam Valve tez udostępni ten SteamOS producentom zewnętrznym, więc równie dobrze mogą z czasem pojawić się alternatywy. Lepsze i gorsze, tańsze i droższe.

 

No i to jednak zakup w ciemno. Przecież upchane tu jest mnóstwo patentów, a zaraz się okaże, że coś nie działa, szwankuje itp. I kto to naprawi? Będą ludzie do Valve odsyłać za granicę, czy jak?

 

Choć to na pewno fajna opcja dla osób z już istniejącym backlogiem, lub szukających tańszej alternatywy dla gier i/lub Switcha.

 

Osobiście zostaję przy Switch OLED, ale to tylko dlatego, że w gry PC i tak będę grał na PC, a konsole chcę głównie do exclusive'ów i ewentualnych pierdółek.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Suavek napisał:

No i to jednak zakup w ciemno. Przecież upchane tu jest mnóstwo patentów, a zaraz się okaże, że coś nie działa, szwankuje itp. I kto to naprawi? Będą ludzie do Valve odsyłać za granicę, czy jak?

 

Steam akurat jakościowo sprzęty ma super. Tak samo obsługa gwarancyjna :lapka:

 

 

Teraz, Bigby napisał:

Wrzuci się microsd 256/512GB i po problemie. :lapka:

 

W sumie odczyt raczej nie będzie wolniejszy niż z dysku talerzowego? 

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, GearsUp napisał:

Mnie interesuje jaki input lag będzie, podobno lepiej niż ze Steam padem o 55% ale sama możliwość wyłączenia w opcjach danej gry V-Synca gdzie na konsolach nie ma takiej możliwości znacznie poprawi responsywność.

 

Od razu instaluje emu NESa i SNESa, wreszcie będzie możliwość pogrywania w takie Mega Many bez laga jaki jest obecny w tej nowej składance Mega Man Legacy Collection

 

Nie no, na handheldach input lag jest zerowy, więc to nie jest na pewno problem. 

 

Ja switcha nie potrzebuje, ale jak bym miał brać i tak wziąłbym switcha oled.

 

W gry nintendo na tym nie pograsz. Optymalizacja pc nie przemawia za tym sprzętem, a ekran ma lcd z tego, co widziałem.

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, beardo0 napisał:

 

Nie no, na handheldach input lag jest zerowy, więc to nie jest na pewno problem. 

 

Ja switcha nie potrzebuje, ale jak bym miał brać i tak wziąłbym switcha oled.

 

W gry nintendo na tym nie pograsz. Optymalizacja pc nie przemawia za tym sprzętem, a ekran ma lcd z tego, co widziałem.

 

Ekran LCD właśnie może okazać się plusem, zwłaszcza w tej najdroższej wersji. W gry Niny nie pogram? Jak już teraz łupię na laptopie w gierki z NESa i SNESa tylko, że z XBOXowym kontrolerem a tu feeling będzie jeszcze lepszy.

 

Jedyne o co mam obawy to waga bo trzymając Switcha po pewnym czasie ręce drętwieją ale z drugiej strony uchwyt jest inny, może będzie bardziej komfortowy i nie sprawiał będzie tego efektu dla dłoni i nadgarstków.

Edytowane przez GearsUp
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...