Skocz do zawartości

Steam Deck


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, u55r napisał:

Podjadałem się tylko nie wiem którą wersję zamówić. Bo istnieje ryzyko że nie spodoba mi się to mobilne granie i będę chciał odsprzedać bez straty, Oczywiście władowałbym Windowsa na dzień dobry i grał w klasyki, jakieś starsze gry z backloga i emulatory. :obama:

 

Wiadomo że jak się chce windowsa to odpada najtańsza wersja bo ma najwolniejszy dysk emmc. Jest to gówno. 

Najszybszy dysk to najszybsze włącznie handhelda do windowsa i najszybsze wybudzanie z hibnernacji bo hibernacja zapisuje ram na dysk. To przecież mega ważne w hanheldzie. 

Wiem to wszystko bo nemokof mi powiedział a ja mu wierze.

 

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
5 minutes ago, devilbot said:

 

Wiadomo że jak się chce windowsa to odpada najtańsza wersja bo ma najwolniejszy dysk emmc. Jest to gówno. 

Najszybszy dysk to najszybsze włącznie handhelda do windowsa i najszybsze wybudzanie z hibnernacji bo hibernacja zapisuje ram na dysk. To przecież mega ważne w hanheldzie. 

Wiem to wszystko bo nemokof mi powiedział a ja mu wierze.

 

 

No to jutro jak otworzą zamówienia składam na najpojemniejszy model. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Niby sami mówią że PC ale tak jak dla mnie to konsola. No wiecie zamknięta architektura i layout pada zamiast klawiatury.

 

Nawet odpowiada definicji konsoli:

"A home video game console is a predesigned piece of electronic hardware that is meant to be placed at a fixed location at one's home, connected to a display like a television screen or computer monitor, and to an external power source, to play video games on using one or more video game controllers. This differs from a handheld game console which will have a built-in screen, controller buttons/features, and a power supply like a battery or battery pack."

 

Koniec końców zupełnie nie istotne bo steam deck może być tym czym chcemy żeby było. Fajna zabawka się zapowiada.

Edytowane przez devilbot
Odnośnik do komentarza
12 minut temu, Dave Czezky napisał:

Czuje ze i dla Gabena ;)

 

Gaben ma specyficzne podejście do tego, bardziej traktują to jako eksperyment. Oni nawet nigdy nie udostępniali swoich produktów w innych sklepach tylko przez steam to sprzedają. Nawet ich VR który kosztuje 5k sprzedaje się od miesięcy bardzo dobrze, omijają pośredników więc pewnie im się to opłaca. 

 

Tylko co to zmienia z punktu widzenia użytkownika? Dostanę świetny sprzęt od firmy która nigdy nie wypuściła bubla, produkty jakościową są bardzo dobre. Nie muszę polegać na chińczykach od Gpd Win czy Aya do tego produkt steam jest mocniejszy i prawie 2 razy tańszy. No win win. Sprzęt nigdy nie trafi do masowej sprzedaży w sklepach bo żaden kowalski nie kupi tego swojemu dziecku jak ma switcha za 800 zł obok. 

3 minuty temu, devilbot napisał:

Niby sami mówią że PC ale tak jak dla mnie to konsola. No wiecie zamknięta architektura i layout pada zamiast klawiatury.

 

Nawet odpowiada definicji konsoli:

"A home video game console is a predesigned piece of electronic hardware that is meant to be placed at a fixed location at one's home, connected to a display like a television screen or computer monitor, and to an external power source, to play video games on using one or more video game controllers. This differs from a handheld game console which will have a built-in screen, controller buttons/features, and a power supply like a battery or battery pack."

 

Koniec końców zupełnie nie istotne bo steam deck może być tym czym chcemy żeby było. Fajna zabawka się zapowiada.

 

Valve mówi ,że to PC, ja im wierzę. 

Odnośnik do komentarza
52 minuty temu, pawelgr5 napisał:

2H to i tak dobrze, w BotW jest chyba 1,5h jak chodzi o switcha. Może ten nowy model wytrzyma więcej.

 

Były okolice 2-3 godzin w pierwszej wersji, i też mi to przeszkadzało (oficjalnie Nintendo podawało "2,5-6,5 h", ale jak to bywa z tymi zapewnieniami u każdego producenta - nie było tak trudno zejść nawet poniżej tego oficjalnego minimum... grając w najbardziej sztandarową grę). Dzisiaj bym się źle czuł do tego wracać, nawet w łóżeczku nie szło poleżeć w sobotę. Obecnie sprzedawana wersja Switcha pociągnie Zeldę 5 godzin lub więcej, a lżejsze gry dużo dłużej. Lite działa jakoś 40% dłużej od pierwszej wersji, tak naprawdę to zazwyczaj będą 3-4 godziny w Zeldzie.

 

 

 

16 minut temu, devilbot napisał:

W wielu grach będzie to problem pewnie. Ekran jest ogromny jak na handhelda więc będzie lepiej niż na switchu gdzie nawet gry Nintendo bywają niegrywalne przez czcionkę w trybie hh.

 

Nie jestem taki pewien tego wniosku, skoro widać, że na Switchu nie wszystko jest znośne mimo że gry i tak SĄ dostosowywane do małego ekranu. Wiele gier pecetowych (od indyków narracyjnych po konsolowe AAA) puszczonych na mały ekran bez żadnej rewizji wydaje mi się niegrywalnych, z różnych względów (czcionka to niejedyna rzecz, którą lubię widzieć).

Oczywiście w razie popularności tej machiny, część developerów po prostu może sama zadbać o dodanie "Deck mode".

Ekran Switcha OLED będzie podobnej wielkości, a w przypadku części gier nawet de facto większy, bo w dzisiejszych czasach nie wszystkie gry w ogóle obsługują 16:10, więc Deck może mieć czarne paski. (Wiele gier obsługuje 16:10, ale bez wielkiego oddania, i np. interfejs czy pole widoczności jest nieco nieoptymalne).

 

 


Valve na tym nie zarobi kasy, Gabe nawet za bardzo nie udaje że na to liczy. Bardziej kolejny eksperyment i badanie rynku, nie tylko jeśli chodzi o graczy ale też producentów, developerów, inwestorów itd. W wywiadzie wydawał się większą nadzieję mieć na to, że to tylko otworzy nowy rynek dla innych producentów i ostatecznie nakręci sprzedaż samych gier i wszechobecność Steama.

Odnośnik do komentarza
Teraz, ogqozo napisał:

w pierwszej wersji, i też mi to przeszkadzało (oficjalnie Nintendo podawało "2,5-6,5 h", ale jak to bywa z tymi zapewnieniami u każdego producenta - nie było tak trudno zejść nawet poniżej tego oficjalnego minimum... grając w najbardziej sztandarową grę). Dzisiaj bym się źle czuł do tego wracać, nawet w łóżeczku nie szło poleżeć w sobotę. Obecnie sprzedawana wersja Switcha pociągnie Zeldę 5 godzin lub więcej, a lżejsze gry dużo dłużej. Lite działa jakoś 40% dłużej od pierwszej wersji, tak naprawdę to zazwyczaj będą 3-4 godziny w Zeldzie.

 

Na lite nigdy nie pograłem więcej niż 3h w Zeldę. 

 

2 minuty temu, Dave Czezky napisał:

xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

 

 

Rozwin :) 

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Ukukuki napisał:

No i który z tych sprzetów był bublem? 

Steam link mial artefakty nawet po kablu, a na steam kontrolerze nie da sie grac, jest niewygodny, nieintuicyjny i nie dziala jak powinien w wiekszosci gier. Wbrew temu co mowi pan z ign, to tez na wygodne nie wyglada, no ale wygladac nie musi.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...