Skocz do zawartości

Steam Deck


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, maciucha napisał:

Tyle to ja wiem. Pytałem czy ktos grał na steam decku :rayos:

Tych dosłownie gierek powyżej nie testowałem poza Hitmanem 1 ale nie zagrywałem się dłużej jeszcze specjalnie, nie mówiąc o skończeniu misji. Mam generalnie odwrotne odczucia do Devila ale nie będę wpychał na siłę nikomu co się da, a co nie. To trzeba po prostu samemu się przekonać w zależności od gry. Te rtsy parę stron temu jak Twierdza czy Wildlands normalnie dało się mi pograć ale trzeba sobie po prostu to sterowanie przygotować pod siebie.

Przykładowo można sobie pewne akcje ułatwić na logikę dużo rtsów pod shiftem pozwala zaznaczyć wiele jednostek, więc zamiast męczyć się z zaznaczaniem jednostek, przeciągając myszkę można sobie np ustawić powiedzmy pod Y "toggle shift" albo w grach typu diablo możemy zrobić, że wychylając analog wychylamy również kursor i automatycznie idzie tam gdzie nakierowujemy jak w konsolowym D3.

Czasami gierki mają presety od community i co zaskakujące to tytuły czysto myszkowo-klawiaturowe (np pod pada Valve). Nie będziecie grać na tym jak Koreańczyk na turniejach StarCrafta 2 ale na chillu jakiegoś Age Of Empires spokojnie. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

@Dr.Czekolada Da się oficjalnie pod SD sciągać te configi pod Steam Controller? Mam to i bawiłem się trochę grając w różne gierki. Największym minusem jest to, że często całości trzeba się uczyć od zera ale jak już człowiek przywyknie to :banderas: Oczywiscie dynamiczne gierki competitive nie mają racji bytu na tym padzie więc czysto rekreacyjna zabawa ale znacząco ułatwiająca granie na TV w gierki który normalnie przywiązują do biurka.

Odnośnik do komentarza

Da się na tym grać ale gwarantuje wam wszystkim że sprawdzicie z ciekawości i trackpada będziecie używać tylko w sytuacjach kryzysowych. 

Te configi to różnie najczęściej pasują do decka te robione pod pada ps4 albo Xboxa ale już pojawiają się typowo pod steam decka. Samemu można zrobić i dodać do jakiejś mało znanej gry. Możliwości jest mnóstwo.

Mam nadzieję pawelgr5 że kurier nie ukradnie Ci decka bo często widać co zawiera przesyłka. W USA zaginione decki to plaga ale tam kurierzy to murzyny a murzyny kradną.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, devilbot napisał:

Da się na tym grać ale gwarantuje wam wszystkim że sprawdzicie z ciekawości i trackpada będziecie używać tylko w sytuacjach kryzysowych. 

Te configi to różnie najczęściej pasują do decka te robione pod pada ps4 albo Xboxa ale już pojawiają się typowo pod steam decka. Samemu można zrobić i dodać do jakiejś mało znanej gry. Możliwości jest mnóstwo.

Mam nadzieję pawelgr5 że kurier nie ukradnie Ci decka bo często widać co zawiera przesyłka. W USA zaginione decki to plaga ale tam kurierzy to murzyny a murzyny kradną.

Ależ komletnie się nie zgadzam. Masz widocznie takie odczucia ale jest tu podobnie jak ze Steam Padem - niektórzy będą do pewnego typu gier woleć te pady. Szczególnie jak gra/emulator nie ma natywnej obsługi pada i pod niego nie mają przyspieszania, zwalniania itd. Polecam obejrzeć jak dobrze TouchPad się sprawdza jako sterowanie kursorem w emu wii - niebo a ziemia względem prawej gałki. 

Odnośnik do komentarza

Tak, 99% nie ma takich wersji. Do tego służy projekt proton który jest pochodną wine. 

 

Wpisz sobie protondb w Google, to jest baza danych tworzona przez ochotników. Tam szukaj gierki która cię interesuje. Nie trafiłem jeszcze na coś co nie chodzi ale sprawdziłem z 10 gierek. Nawet sf5 online pogralem. Cuda panie, cuda. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Do starych gierek warto przede wszystkim też zajrzeć do widescreen pc gaming. Tam np znalazłem fixa dla Max Payne.

 

Co do sterowania wiadomo, że wszystko jest kwestią gustu i przyzwyczajenia. Nie czaruje siebie ani nikogo, że we wszystko gra mi się najwygodniej na Decku. W Borderlands na padzie gra mi się generalnie słabo, o dobrym celowaniu ze snajperki można zapomnieć (chociaż jak sobie przypomnę o porcie dwójki na vite to moje doświadczenia tutaj są mega komfortowe).

 

Na tą chwilę Deck jest u mnie takim następcą PSP, na której swego czasu ostro młóciłem w jrpgi z PSX. Teraz robię to ale w gry z PS2 i muszę powiedzieć, że wiele lat czekałem na coś takiego. W końcu nie muszę wyciągać grubasa z szafy i słyszeć wyjącego wentylatora w akompaniamencie czytnika dvd/dysku twardego. 

 

Radiata Stories wygląda naprawdę ślicznie na tym ekranie i pomimo, że momentami gdzieś tam lekko framerate zdropi (cutscenki i eksploracja 60 klatek, walka trochę niżej ale ustawiłem 45 Hz i jest komfortowo. Powiedziałbym wręcz, że typowy wyrobniczy port od Square Enix za dwie bomby xd) to na pewno grę skończę, bo się nieźle wkręciłem.

 

IMG_20220508_131927.jpg

 

A zapomniałbym. Udało się bez problemu zainstalować launcher Battle.net na SteamOS więc jakieś D2:R, SC2, WoW nie powinien być problemem. Widziałem nawet ciekawe pluginy pod kontroler na necie (nie mój pic).

FB_IMG_1652170989245.jpg

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ale gówno czekolada dał 3tys żeby jakieś przedpotopowe romy se zapuścić iksde 

Dla mnie deck to przede wszystkim PC którego nie miałem już dawno. W trybie desktop starsze gry i indyki pc exclusive na myszkę a w handheld nowości z obsługą pada. Emulacje w sumie olałem ale całe te emu deck jest genialne, instalujesz program wrzucasz rom albo iso do odpowiedniego folderu i masz grę w steamie od razu z grafikami itp.

 

 

Edytowane przez devilbot
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
6 minut temu, devilbot napisał:

Ale gówno czekolada dał 3tys żeby jakieś przedpotopowe romy se zapuścić iksde 

Najgorsze jest to, że promocje z wishlisty kuszą co chwila. Miałem w planach w tym roku wyczyścić backlog Switch/Xbox (już gp to było dla mnie za dużo) a przez Dicka wszystko poszło się jebać :sonkassie:

Ciężkie jest życie czekolady.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Czoperrr napisał:

Aż tak? Ja zamówiłem 2 tygodnie temu i mam Q3, ale wiadomo jest to data orientacyjna. 

a nie masz "after Q3", bo też niedawno rezerwowałem i mam napisane że sprzęt będę mógł kupić dopiero po 3 kwartale 2022, czyli tak naprawdę nie wiadomo kiedy.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...