Skocz do zawartości

Steam Deck


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, devilbot napisał:

Mam nadzieję pawelgr5 że kurier nie ukradnie Ci decka bo często widać co zawiera przesyłka. W USA zaginione decki to plaga ale tam kurierzy to murzyny a murzyny kradną.

 

 

Fajnie się czyta te opisywane sytuacje na /r z zaginionymi Deckami. Sam bym pewnie niezłego wkvrwa złapał.

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, devilbot napisał:

 

Mam nadzieję pawelgr5 że kurier nie ukradnie Ci decka bo często widać co zawiera przesyłka. W USA zaginione decki to plaga ale tam kurierzy to murzyny a murzyny kradną.

Zajmowałem sie takimi sprawami w robocie. Tam dostarczenie do rak wlasnych to dodatkowa opłata, normalnie zostawia sie paczki pod drzwiami, kazdy moze to zajebac:reggie:

Odnośnik do komentarza

Najważniejsze rzeczy już ogarnęli czyli wiatraki i profile per game.

Został tylko ten scaling ale napisali że nad tym pracują.

Wspaniały zespół inżynierów grubego.

Na switchu czekaliśmy 5 lat aż dodadzą zlagowane słuchawki bt i te kurwa foldery których nikt nie używa bo gdzieś ukryte głęboko w opcjach.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ogłaszali niedawno, że zwiększają produkcję i tym samym wysyłkę jakoś od kwietnia. Powoli się to będzie rozkręcać na plus. Czy gruby gdzieś ogłaszał jaki mają target sprzedażowy? Konkurować ze switchem nie będą ale licze na popluaryzację tego typu komputerów w takim własnie przedziale cenowym jak SD.

 

@devilbot leci do mnie ten hub, żeby podpinac pod tv i monitor. Czy jak grasz na duzym ekranie to ekran decka jest wygaszony? albo czy mozna ustawic jak w windowsie ze obraz tylko na drugim ekranie zeby mi sie nic nie dublowało?

Edytowane przez pawelgr5
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, pawelgr5 napisał:

devilbot leci do mnie ten hub, żeby podpinac pod tv i monitor. Czy jak grasz na duzym ekranie to ekran switcha jest wygaszony? albo czy mozna ustawic jak w windowsie ze obraz tylko na drugim ekranie zeby mi sie nic nie dublowało?

Nie mam pojęcia, podłączam tylko do osobnego monitora 1080pw trybie desktop ale to nie switch, nie będzie działało tak bezproblemowo na tv w trybie konsoli no i sam zobaczysz jak u ciebie to będzie w praktyce, jebie się skalowanie do tv 4k itp bzdety, ale jak napisali w updacie pracują nad tym.

Kolega ma i na tv używa normalnie tryb desktop i big picture bo inaczej jest średnio. No ale niby ten update już coś zmienił.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

@pawelgr5W trybie desktop musisz ustawić żeby monitor był głównym wyświetlaczem a Decka odhaczyć. Połapiesz się layout Linuxa jest całkiem czytelny (dla mnie może nawet i bardziej niż w Win11). W trybie gry obraz przenosi się z automatu a na konsoli widać tylko podświetloną czerń, tylko niestety jak Devil pisze menu jeszcze jest rozwalone i nie chce współpracować. Zewnętrzne kontrolery nie pozwalają nawet wywołać lewej zakładki bo nie mają przycisku Steam ani jak go zmapować. Ogólnie ten element najbardziej kuleje ale patrząc po ich updatach jestem spokojny, słuchają community i to ogarną.

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Czoperrr napisał:

Normalnie na Linuxie da się w ustawieniach wyświetlania wybrać czy chcesz mieć obraz tylko na 1 albo 2 wyświetlaczu, na obu zduplikowany albo wybrać wyświetlanie rozciągnięte na oba ekrany.

Jak najbardziej są wszystkie te opcje, łatwo i intuicyjnie przedstawione. Można nawet obracać ekrany w opcjach.

Np na 1 gram a na decku mam otworzonego discorda itp 

Mój skromny setup sory za jakość:

IMG_20220505_204615_8.thumb.jpg.bbcc6946c75bd121cdaab20d256cb97e.jpg

 

 

Edytowane przez devilbot
Odnośnik do komentarza

Jako wieloletni użytkownik Linuxa przeszedłem przez wiele dystrybucji i śmiało mogę powiedzieć, że do codziennego użytku bywa nawet prostszy niż Windows. Steam OS bazuje na Archu więc operowanie w terminalu może być trudniejsze niż na dystrybucjach debianowych, ale widzę, że wszystko jest ładnie skonfigurowane i sklepik zawiera większość potrzebnych rzeczy.

Odnośnik do komentarza

Mi też Linux styka do wszystkiego no ale ja nie pracuje na kompie, jakieś rachunki zapłacę, YouTube i emulatory wszytko to jest.  Przeglądarki są zajebiste linuxowy Firefox czy falkon od razu ze wszystkimi adblockami itp.

Zaraz cała biblioteka gier windowsowych będzie chodzić to już w ogóle windows jak dla mnie do lamusa.

Odnośnik do komentarza
25 minut temu, maciucha napisał:

Te powiadomienia że steamowej listy życzeń mnie zabiją. Za każdym razem myślę że już deck do wysyłki :newell:

Jest tez zajebisty pop-up w kliencie steam, że zamówienie gotowe. Nawet na dole check box przy zamykaniu zeby potwierdzić że czytałes i wiesz ze Twoje zamowienie czeka na potwierdzenie. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...