Skocz do zawartości

Steam Deck


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć dzięki za zalinkowanie mojego postu z Reddita. FSR 2.0 wygląda fantastycznie w porównaniu do 1.0, jakość totalnie zbliżona do DLSS.

Na małym ekranie nawet tryb performance prezentuje się nieźle - to może być rewelacyjny gamechanger nie tylko w przypadku PC, a przede wszystkim konsol i Decka. 

 

Założyłem Steamowego kuratora, w którym skupiłem się tylko na Steam Decku:

https://store.steampowered.com/curator/42167844/

 

Jak chcecie to możecie zaobserwować. Bawię się głownie tytułami oficjalnie niegrywalnymi i niezweryfikowanymi.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
14 minut temu, GreatOnDeck napisał:

Cześć dzięki za zalinkowanie mojego postu z Reddita. FSR 2.0 wygląda fantastycznie w porównaniu do 1.0, jakość totalnie zbliżona do DLSS.

Na małym ekranie nawet tryb performance prezentuje się nieźle - to może być rewelacyjny gamechanger nie tylko w przypadku PC, a przede wszystkim konsol i Decka. 

 

Założyłem Steamowego kuratora, w którym skupiłem się tylko na Steam Decku:

https://store.steampowered.com/curator/42167844/

 

Jak chcecie to możecie zaobserwować. Bawię się głownie tytułami oficjalnie niegrywalnymi i niezweryfikowanymi.

Testowałeś może Airline Tycoon Deluxe, Two Point Hospital albo Motorsport Manager?

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, GreatOnDeck napisał:

Niestety nie, w bibliotece mam Two Point Hospital i rzucę na to okiem w wolnej chwili. Valve określiło pozycję jako grywalną - jedynie występują niby problemy ze sterowaniem. 

No czytałem o tym ale jestem ciekawy jak to wygląda w praniu. TPH nie doczekało się nigdy pełnej obsługi kontrolerów pomimo wydania udanych wersji konsolowych. 

Odnośnik do komentarza

Touchpady w Steam Decku robią fantastyczną robotę w przypadku strategii i RTSów, więc jestem pewny, że będzie OK :). Sprawdzę niedługo jak się w to gra. 

 

  

15 godzin temu, maciucha napisał:

Testowałeś może Two Point Hospital?

Gra działa wyśmienicie, tzn wydajność na domyślnych (całkiem wysokich) ustawieniach to praktycznie idealne 60FPS. Wszystko jest bardzo czytelne. Steruje się lepiej niż padem, choć oczywiście troszkę gorzej niż myszą. Nie ma do czego się przyczepić, z tego co patrzyłem są fajne layouty zrobione jeszcze pod Steam Controller, które mogą być lepsze niż domyślne sterowanie, ale aż tyle nie siedziałem nad tym. W sumie dzięki za przypomnienie o grze - prawie ją skończyłem na Xbox Game Pass, ale kupiłem ją na promocji, aby mieć na swoim koncie. Na Decku gra się świetnie, więc chętnie wrócę do tytuły. 

Edytowane przez GreatOnDeck
Dopisałem kilka zdań.
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
21 godzin temu, GreatOnDeck napisał:

Touchpady w Steam Decku robią fantastyczną robotę w przypadku strategii i RTSów, więc jestem pewny, że będzie OK :). Sprawdzę niedługo jak się w to gra. 

 

  

Gra działa wyśmienicie, tzn wydajność na domyślnych (całkiem wysokich) ustawieniach to praktycznie idealne 60FPS. Wszystko jest bardzo czytelne. Steruje się lepiej niż padem, choć oczywiście troszkę gorzej niż myszą. Nie ma do czego się przyczepić, z tego co patrzyłem są fajne layouty zrobione jeszcze pod Steam Controller, które mogą być lepsze niż domyślne sterowanie, ale aż tyle nie siedziałem nad tym. W sumie dzięki za przypomnienie o grze - prawie ją skończyłem na Xbox Game Pass, ale kupiłem ją na promocji, aby mieć na swoim koncie. Na Decku gra się świetnie, więc chętnie wrócę do tytuły. 

Dzięki za info :banderas:

Na test Airline Tycoon Deluxe pewnie się nie doczekam nigdzie bo to chyba mocno niszowy klasyk.

Odnośnik do komentarza

https://cdn.knightlab.com/libs/juxtapose/latest/embed/index.html?uid=b26f37dc-d434-11ec-b5bb-6595d9b17862

 

Dodaję jako ciekawostkę - TAAU z Unreal Engine robi świetną robotę, praktycznie poziom FSR 2.0.

Wyżej porównanie Keny (uruchomionej przez Epic Launcher) na Decku ze skalowaniem 0.66 czyli 845x528 - z TAAU i bez. 

Na małym ekranie wygląda to świetnie. 

 

Nie da się osiągnąć stałych 60FPS, ale 45Hz 45FPS prezentuje się fantastycznie. 

Edytowane przez GreatOnDeck
Odnośnik do komentarza

Różnica jest taka, że zwykłe skalowanie niszczy totalnie obraz jak wyżej, TAAU znacząco poprawia tą niższą rozdzielczość. 

https://docs.unrealengine.com/4.27/en-US/RenderingAndGraphics/ScreenPercentage/

Tu więcej info.

 

Nie każda nowa gra na UE4 to obsługuje - Life is Strange 3 się sype, w Borderlands 3 zupełnie nie ma wpływu na grę, a w np. Trek to Yomi czy Kenie działa doskonale. 

 

 

Zobacz jaką różnicę to robi w porównaniu do FSR 1.0. 

Edytowane przez GreatOnDeck
Odnośnik do komentarza

Dalej DLSS 2.0, później praktycznie na równie FSR2.0 z TAAU, dalej FSR1.0 i na końcu zwykłe skalowanie. TAAU było wykorzystywane już na konsolach, z tego co kojarzę MotoGP czy RIDE je natywnie wspiera na PS5/XS. 

 

Na UE5 będzie jeszcze lepiej:

https://imgur.com/a/RPO0IJi#kqSDwhh

Edytowane przez GreatOnDeck
Odnośnik do komentarza
38 minut temu, daczek84 napisał:

Witam wszystkich.

Swojego Steam Decka w wersji 256gb odebrałem 12 maja.Niestety okazał się wadliwy więc już jutro wraca DHL'em do Holandi:)

Jakby coś to support Valve działa bardzo dobrze tzn odpisują w ciągu paru godzin a czasami nawet minut.

 

Co było w nim nie tak?

Odnośnik do komentarza

Wyłączał się losowo bez żadnego komunikatu.Na samym początku wyłączał sie gdy poziom baterii spadł poniżej 50%. Dało się go włączyć ale działał róznie po tym-czasami znowu gasł po minucie a kiedy indziej można było pograć z 20 minut.Po kilku takich wyłączeniach sam sobie przywracał ustawienia fabryczne i usuwał wszystkie pobrane gry.Wczoraj już wyłączał sie nawet gdy miał 99% baterii.Efekt taki jak by w komputerze wyjąc wtyczkę z gniazdka.Zero komunikatów tylko nagle czarny ekran i dzwięk zwalniającego wentylatora.Kondycja baterii w trybie desktop 100%.

Odnośnik do komentarza

Jakby kogoś interesowało to piraty też działają bez problemu. Ze skidrow reloaded polecam te oznaczone p2p. Są to od razu rozpakowane foldery, że tylko exe dodajemy do steam i powinno działać.

Gram właśnie w Sifu w sumie jestem rozgrzeszony bo gry nie da się kupić w normalnym sklepie na pc. Zajebista gierka, zwłaszcza na decka no i śmiga w konfiguracji high/ultra w 60 klatkach.

 

  • Haha 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
10 minut temu, devilbot napisał:

Gram właśnie w Sifu w sumie jestem rozgrzeszony bo gry nie da się kupić w normalnym sklepie na pc.

Chuja jesteś rozgrzeszony, piracie jeden. Gra jest dostępna na PC, tym samym ściągając pirata i chwaląc się tym lądujesz w jednym szeregu z girąwgórze.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...