Skocz do zawartości

Steam Deck


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, maciucha napisał:

Można wgrywać pliki na kartę na Windowsie i przekładać do steam decka?

Jak nie to jak to się odbywa :rayos:

 

Ja to robię Warpinatorem, zainstalowanym z trybu pulpitu jako flatpak. Na kompie z windowsem z kolei instalujesz winpinator. Odpalasz oba na urządzeniach między którymi przejdziesz przenosił pliki i to tyle.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
14 minut temu, pawelgr5 napisał:

A jak instalowałes emudeck to ściagałes wszystko od razu na SD czy tez takie małe fikołki?

Co masz na myśli? Romy? Wszystko na Decku na przeglądarce przez tryb pulpitu i przerzucam tam, gdzie folder z romami. EmuDeck tak samo można ściągnąć i instalować z konsoli.

Odnośnik do komentarza

Emudeck podczas instalacji pyta czy swoje foldery ma utworzyć na dysku czy na karcie sd no i jak utworzy to do nich wrzucamy romy.

Potem otwieramy program emudecka skanujemy i widzimy gry jakie wrzuciliśmy, wybieramy im ikony, banery itp. zapisujemy, restartujemy steama i mamy te gry widoczne na steam.

Edytowane przez devilbot
Odnośnik do komentarza

W ogóle to mam zagwozdkę bo znalazłem jeden tytuł, który nie działał zainstalowany po przerzuceniu na Decka a mianowicie Hostile Waters (retail). No więc przerzuciłem instalke i odpaliłem z protonem. Windowsowe instalatory widzą dysk po Windowsowemu, czyli partycje z literami i nawet jakiś dysk c:/ z typowo Windowsowymi folderami. Co ciekawe normalnie mi w takim folderze to zainstalował i działa. Sęk w tym, że za Chiny nie wiem jak tą lokalizację teraz znaleść, probowałem hasłem admina prześwietlić wszystkie możliwe rejony i nie ma takiego miejsca xd

Chyba na Reddicie popytam mądre głowy bo mam teraz grę ninja, którą nie mam jak odinstalować/dodać do Steam.

Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, NemoKOF napisał:

A jak odpalasz? Nie możesz sprawdzić dokąd skrót prowadzi?

Instalke przeniosłem na decka, dodałem ją do Steam, odpaliłem, gra się zainstalowała gdzieś na c:/user/downloads niestety w mojej głupocie nie zrobiłem skrótu (w sumie to ciekawe czy w ogóle robi skróty exe na pulpit decka jeszcze tego nie widziałem). Po zainstalowaniu gra się sama odpala i działa ale z racji że to tryb pulpitu nie mam oczywiście obłożonego sterowania więc nie zagram bez podpięcia klawy/mychy no i jak ją wyłączę zostaje wciąż tylko z instalacją. Chyba odpalę ją jeszcze raz i zobaczę czy da się ten skrót jednak zrobić. No trzeba uważać trochę co się robi. z lutrisem flatpak też miałem problemy z usunięciem gier ale udało się. 

 

Edit: Ta nie tworzy skrótu. Jakby kogoś interesowało partycje, gdzie jest Home/Deck widzi pod literą Z:/ więc pewnie proton robi skrót na pulpit ale w jego rozumowaniu pulpit jest na c xd

Odnośnik do komentarza

Ja testowałem wczoraj Quake Champions zeby zobaczyc jak będzie smigac za pomoca Klawiatury i myszy. Jest naprawde fajnie ale na samym SD zadne controlsy nie działają :reggie: Niby nie problem bo takiej gierki online nie mam po co włączać wiedząc ze zostalisami wyjadacze, którzy oczywiscie graja na kombie K+M i "na padzie" moge robić za mięso armatnie ale jakos tak mnie to irytuje.

Odnośnik do komentarza

@Dr.Czekolada Masz pewnie wyłączone pokazywanie ukrytych folderów a niektóre rzeczy instalują się w ukrytym folderze:

$HOME/.steam/steam/steamapps/compatdata/[gameid]/pfx - poszukaj gdzieś w tych okolicach

 

@pawelgr5ty podobnie - musisz znaleźć Quake i wrzucić EXE do Steama - jak odpalisz ze steama gierkę to chodzi nakładka i pozwala ustawić sterowanie. Jak odpalisz spoza steam w trybie pulpitu to nie będzie działało.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Udało się. Było w "rootfs" i tak jak się obawiałem porobił kilka prefixów bo kilka razy już instalowałem. Czuję się jak kuc uczący się nowych rzeczy o komputerach :yao:

W ogóle ten Dolphin w wyszukiwaniu plików jest niedojebany i lubi się sypać.

Odnośnik do komentarza
21 minut temu, NemoKOF napisał:

@Dr.Czekolada Masz pewnie wyłączone pokazywanie ukrytych folderów a niektóre rzeczy instalują się w ukrytym folderze:

$HOME/.steam/steam/steamapps/compatdata/[gameid]/pfx - poszukaj gdzieś w tych okolicach

 

@pawelgr5ty podobnie - musisz znaleźć Quake i wrzucić EXE do Steama - jak odpalisz ze steama gierkę to chodzi nakładka i pozwala ustawić sterowanie. Jak odpalisz spoza steam w trybie pulpitu to nie będzie działało.

Ja to uruchamiam ze Steam normalnie Na początku miałem problem bo gra nie akceptowała "klikania" na touchpadzie lub z R2. Na K+M poszło dalej. Jak wracam do grania na Decku to dziala mi wszystko w menu ale jak sie mecz zaczyna to nie moge sterowac postacią. Nie dziala zaden schetam controllsów jakiego użyłem (społeczność i predefiniowane). Na ten moment jeszcze nie uzywałem apki z poza steam. To chyba jedyna kłopotliwa gierka na jaką natrafiłem.

Odnośnik do komentarza

No i tak jak ass is the new pussy, jak czasem mniej znaczy więcej tak 40fps + 40hz to nowe 60 fps. Dużo lepiej niż 30 a potrafią tak działać GoW, Horizon, Tomb Raider czy RDR2. No mieć to w ręku i móc ograć np w pociągu bez laptopa pod ładowarką na kolanach mi dalej urywa beret. Emulatorów w ogóle nie włączyłem ale jak obejrzałem, jak koleś konfiguruje w Dolphinie kursor pod prawy touchpad to wiem, że zaraz tak ogram Mario Galaxy 2 bo to ostatnie Mario 3D które mi zostało przed SMO do zrobienia.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...