Skocz do zawartości

Steam Deck


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

SSH/SCP. Żadnego dodatkowego softu na decku nie wymaga, na PC WinSCP. Można też prostym pluginem właczyć, wrzucałem już link do plugin managera.

 

Musisz też utworzyć hasło dla użytkownika, domyślnie jest bez hasła. Wpisujesz passwd w konsoli (konsole) i podajesz 2x nowe hasło.

Edytowane przez NemoKOF
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Udało mi się naprawić dwie gry na UE3 - Alpha Protocol i Deadpool - obie wyrzucone z dystrybucji :D. W pierwszej artefakty powodował motion blur, w drugiej DoF - w przypadku Deadpoola pliki były zaszyfrowane i w celu ich odblokowania (i ponownego zablokowania) użyłem programu: https://community.pcgamingwiki.com/files/file/547-tf-games-configuration-utility/
 

Całość zrobiłem na PC i przeniosłem po prostu plik na Decka.

 

Gdyby ktoś chciał rzucić okiem to załączam moje fixy (po angielsku):

https://greatondeck.net/alpha-protocol-on-steam-deck/

https://greatondeck.net/deadpool-steam-deck/

 

BTW, zakochałem się w PCSX2 na Decku - praktycznie cała moja biblioteka śmiga idealnie. Grałem w Burnout 3, Motorstorma, Silent Hill Origins, Vice City Stories czy Midnight Club 3. To będzie moje główne urządzenie do takich klasyków :). 

Edytowane przez GreatOnDeck
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Ale jak typek gra tylko w chińskie bajki to ten Switch faktycznie może być lepszą opcją do grania już bez dorabiania ideologii. Sporo gier od japońców miało problem z kodekami cgi. Taka np kolekcja Devil May Cry pomimo, że da się grać, tak z filmikami różnie jest. Oczywiście można na upartego wsadzić Windowsa albo poczekać aż coś z tym zrobią.

Odnośnik do komentarza

Nie chodzi o obrażanie, bo dla mnie Deck ma oczywiste wady sprzętowe ale argumenty, które przytoczyłeś to typowe z dupy wzięte przez ludzi, którzy na oczy tego nawet nie widzieli, co dopiero użytkowali.

 

Żywotność baterii, proporcje ekranu to czynniki zależne od gry i ustawień.

Odnośnik do komentarza

Proporcje ekranu to naprawdę dziwny zabieg i chuj wie dlaczego w ogóle zastosowali takie. Dużo gier przez to ma pasy u góry i na dole ale jak już gra obsługuje 16:10 to wygląda to obłędnie.

 

Mam już dosyć tego wylewu nowych fanów Nintendo czyli alterów Dava Czezkyego. Moderacja powinna się przyjrzeć.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...