Skocz do zawartości

Steam Deck


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

Nic odkrywczego z artykułu nie wychodzi ale lopatologicznie to koleś opisal, deck to taki przenośny PS4. Wszystko co śmigało na tej konsoli powinno chodzić spoko na decku, to co ominie PS4 raczej będzie chodzić słabo (bo robione pod 8rdzeniowe procki).

 

W emu masz perfect do ery WiiU, chcesz się bawić w emu PS3, x360 i grać te 40min przenośnie w porty nextgenowych gierek to albo Ally albo czekasz na Deck2.

Edytowane przez Daffy
Odnośnik do komentarza

Na chwilę obecną deck może zastąpić dużo sprzętów do grania i na dobrą sprawę wystarczył by jako jedyny. Podłączenie do monitora zmienia go w świetną stacjonarkę plus mysza, klawa ew każdy pad.

Emu plus coraz większa baza zweryfikowanych gier ze steam, no i do tego frytki, czyli game pass. 

Co więcej potrzeba?

U mnie tez X leży odłogiem, ale może jak wleci Masma Chronicles, to ożyje. Chyba że na decka, bo tańsza :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Crazy Horse napisał:

Co więcej potrzeba?

 

Czasu na granie :( 

 

Dla mnie osobiście Deck to "tylko" dodatek, nie żaden główny sprzęt. Zabawka do grania przenośnie w mniej wymagające gry PC. Sprawdza się w tym celu wyśmienicie i nadal jestem pod ogromnym wrażeniem tego, co Valve stworzył. Konkurencja może i próbuje pokonać SD mocą, ale fakt jest taki, że SD niemal od razu po wyjęciu z pudełka jest produktem niemal kompletnym. Niby PC, ale jak konsola. Wszystko wygodne, przemyślane, dedykowane największej platformie, a zarazem z ogromnymi możliwościami dla osób, które chcą i lubią trochę pokombinować i się pobawić. Także z tego powodu nie widzę sensu nawet rozważać póki co żadnego innego przenośnego PC. SD jest więcej, niż wystarczający na moje potrzeby/oczekiwania.

 

I nadal uważam, że jest to też świetny sposób, żeby osoby z awersją do PC się jednak przekonały. Widać w innym temacie jak ludzie są w stanie się "przemęczyć", żeby jakąś retrokonsolkę doprowadzić do stanu używalności, to i takiego Decka by mogli się zaopatrzeć i nadrobić trochę produkcji PC, czy nawet emu.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Emu na decku i cały projekt emudeck to jest potęga. Można długo peany pisać o tym. Niesamowita fanowska pasja jest w tym, czyni to decka totalnym combo systemowym.

 

Wiem, że anbernic tańszy od gierki i malutki ale brak galek i ograniczony wybór platform jakie ogarnia sprawia, że serio dziwi mnie fakt, że ktoś mający decka to kupuje. Ale wiadomo nie od dziś, że kto co kupuje i czego oczekuje to sprawa indywidualna ;)

Odnośnik do komentarza

Wiesz, nie każdy mimo wszystko chce grać w gry np. (S)NES czy GBA na takiej cegle, jak SD. Nawet niektóre PSX nie potrzebują gałek. No i dochodzi kwestia mobilności - sprzęt kieszonkowy vs sprzęt w wielkim pokrowcu.

 

A przyznam, że dla mnie osobiście SD do najwygodniejszych nie należy, przynajmniej jak leżę. Oczywiście niebo a ziemia vs Switch, ale póki co nie mogę się przekonać do bardziej precyzyjnych/wymagających gier.

Odnośnik do komentarza
23 minuty temu, maciucha napisał:

Akurat gałki w grach z nesa, snesa i gameboya są zupełnie niepotrzebne :oh_you:

 

Wiem ale widzę że niektórzy się porywają na emu PSX na tym, a tam gier które komfortowo się gra bez galek jest jak na lekarstwo (choć większość jrpg jakoś się przeboleje na krzyżaku). 

 

Ogółem anbernic nie do mnie (to co chciałem ograć w większości skończyłem lata temu na pc i PSP) ale w pełni rozumiem boom na niego na forumku i w necie. Cenowo to już w ogóle jest ofertą bezkonkurencyjną.

Odnośnik do komentarza
6 minutes ago, Daffy said:

Wiem ale widzę że niektórzy się porywają na emu PSX na tym, a tam gier które komfortowo się gra bez galek jest jak na lekarstwo (choć większość jrpg jakoś się przeboleje na krzyżaku). 

 

Ogółem anbernic nie do mnie (to co chciałem ograć w większości skończyłem lata temu na pc i PSP) ale w pełni rozumiem boom na niego na forumku i w necie. Cenowo to już w ogóle jest ofertą bezkonkurencyjną.

Ostatnio na luziku skończyłem na dpadzie Crasha 1, 2, 3 także da się. Nawet Playstation Classic miał dołączone pady bez analogów.

Odnośnik do komentarza

Co masz na myśli "rozwiązany"?

 

Gry GBA czy NDS odpalisz "natywnie", więc żadnych potencjalnych baboli z emulacją być nie powinno. Nie wiem, jak inne sprzęty, ale na pewno starsze konsolki typu SNES również są emulowane. Samo wgranie CFW jest banalnie proste - w odpowiednim temacie działu 3DS były linki i ogólne opinie. Moim zdaniem do emu sprzęt bardzo dobry i potencjalna alternatywa dla takiego Anbernica, jak komuś PSX niepotrzebny.

Odnośnik do komentarza

3DS nie sprawdziłem. Zwykły DS miał kilka opcji wyświetlania - ekrany obok siebie, małe jeden pod drugim, albo jeden więszy, drugi mniejszy gdzieś w narożnikach, różne proporcje, bądź zapełnienia reszty ekranu, lub przełączanie przyciskiem. Zakładam, że z 3DS jest podobnie.

 

Inna sprawa, że akurat taka zabawa kompletnie do mnie nie przemawiała. Miałem też wrażenie, że obraz średnio się dopasowywał, przez co raziła pikseloza. Po wgraniu CFW na 3DS w ogóle nie biorę już tej emulacji pod uwagę na decku.

Odnośnik do komentarza

Mi w sumie żaden domyślny układ nie pasował więc poszukałem jakichś customowych i mam ten z pierwszego komentarza od dołu https://www.reddit.com/r/Citra/comments/uou274/custom_screen_layout_for_the_steam_deck/

Tak powinno wyświetlać górny ekran trochę większy na górze a dolny, mniej ważny ale zawsze widoczny, mniejszy na dole. Dalekie to od ideału ale IMO o wiele lepsze od domyślnego, polecam spróbować, do poksów da się przeżyć.

 

Edit. właśnie z ciekawości odpaliłem coś przez melonDS emu i tu jest to znacznie lepiej pomyślane, może da się jakoś ten config przeszczepić....

Edytowane przez MysteryGaz
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...