Skocz do zawartości

Dead Space (Remake)


Bigby

Rekomendowane odpowiedzi

Ale nie ma o czym dyskutować. Typie chcesz natywne 4k i 60 klatek na konsolach za 2 tys :kekyayaya: teraz zbywaj jakimś głupim argumentem. Serio interesując się branżą i sprzętem elektroniczym jeszcze tego nie rozumiesz? Jedyna realna opcja to szachownica albo jakieś sztuczki w dynamiczną roździałkę, bądź FSR. Zależy od silnika i jakie rozwiązania wspiera. Będą gry, które na pewno jeszcze zejdą do Full HD.

Odnośnik do komentarza

A co ma obecna podniesiona cena ps5 wspólnego z detaliczną na premierę? O czym ty do mnie w ogóle mówisz (XSX zresztą dalej idzie spokojnie dorwać u nas po pierwotnej cenie). A nawet niech będzie i te 3 koła, co to zmienia? Parametry będzie miał lepsze? 

 

Twórcy i tak idą na kompromisy jak tylko mogą, bo hardware to jedno. Tak jak pisałem wcześniej, jeżeli silnik na to pozwala (a większa część branży jedzie na unrealu między innymi dlatego, że ma już narzędzia do kompilowania konsolowych portów) masz dynamiczną roździałkę, bądź inne wymyślne sposoby żeby wycisnąć jak najwięcej przy płynniejszej rozrywce i prawdę mówiąc nie wiem komu potrzebne natywne 4k, kiedy można uzyskać naprawdę dobre efekty wieloma sztuczkami. Chyba tylko do screenshotów i tych wspomnianych, co mają ponad 80 cali i siedzą metr od ekranu. Będziesz miał ładne i dobrze zoptymalizowane gry na konsolach jak i brzydkie tyle w temacie, eot.

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Jak ktoś wcześniej wspomniał nie sama otwartość świata ma wpływ na performance gry. Przykład ostatni A Plague Tale, gdzie szczęśliwcy z odpowiednim tv mogą się jeszcze poratować 45 klatkami, ale normalnie jesteś skazany na 30 i tyle. Nawet na głupim pc tytuł AAA może mieć spoko optymalizację, kiedy jakiś early access indor ledwo sobie radzi na RTX 3070.

A wracając do tematu Dead Space Remake daje wybór i bardzo dobry kompromis w porównaniu do wielu innych produkcji na rynku. Czy jest brzydszy od Callisto to ocenimy za kilka dni.

 

A przypominam nowa generacja to 4k 60 zrobiło mi dzień :sonkassie:

Odnośnik do komentarza
W dniu 15.01.2023 o 15:11, smallv86 napisał:

Ale 60kl/s przy 2k na 65 calach to jest najlepszy kompromis i bardzo spoko wybor. A Ci co maja 85 cale tv to chyba tez ich stac na karty 4090. Nie wiem o co to przypierdalanie sie.

Gry na PC i tak w większości cierpią na inne bolączki i patologie, szczególnie na premierę, więc często i gęsto konsola poza sztywnymi parametrami dziala po prostu lepiej i mniej z nimi pierdolenia, nie samymi odbiciami i oswietleniem czlowiek żyje:). Sam wybieram różnie, w zależności od tytułu. Dead Space raczej wybiorę PS5, podobnie zapewne Callisto jak juz spadną ceny, tryb 1440p 60 fps, dynamic 4k 60 fps to bardzo dobre tryby, a gram na 65' dosyc blisko TV ... 

Odnośnik do komentarza
29 minut temu, Dr.Czekolada napisał:

Konsole dobre żeby ograć na premierę. PC dobry żeby za kilka lat sobie "przypomnieć" gierkę na nowym sprzęcie i nie płakać, że nie ma remastera na następnej generacji. Mówię jak jest :CoolStoryBro:

 

Nie, nie. Jak na konsole wychodzi gierka niedopracowana, przycinająca, w niskiej rozdziałce, działająca w dwudziestukilku klatkach albo niestabilnych 60, z powycinaną połową opcji graficznych to po prostu każdy to akceptuje i gra, bo to "tylko konsola i nie można wymagać nie wiadomo czego". Za to na PC każdy jest przekonany, niezależnie od sprzętu jaki posiada, że wszystko powinno chodzić idealnie tip top wysoka rozdziałka klatki i full opcja, potem się okazuje, że tak idealnie nie jest i larum na pół internetu na forach.

Stąd to wrażenie odnośnie portów PC, kiedyś to może miało większe pokrycie, ale obecnie żadna z platform nie może pochwalić się lepszymi portami gierek i każda ma swoje problemy.

Mówię, jak jest ;)

Edytowane przez tjery
Odnośnik do komentarza

Na pc jak nie twórcy, to community może jeszcze ogarną. Pierwszy przykład z brzegu pierwotny port Dark Souls 1. Na konsoli one way ticket, a potem tylko muzealna ciekawostka dla kolekcjonerów i zajawkowiczów-purystów, którzy "taboretem się nie splamią":gigachad:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Na pececie: myszka+klawiatura+ultrawide monitor? Prosze bardzo:sir: Padzik i 4k oled 85cali? Nie ma sprawy:master: Na konsoli to testujesz 30kl/60kl i idziesz sie  przespac BO MUSIZ PODJAC DECYCJE  czy bullet time czy gowno rozmazane :leo:

A tak na serio to dawno nie musialem czytac jakichs poradnikow zeby gierke naprawic ale jak mial bym do wydania maks 5k cebulionow to tez bym wybral konsolke.

No i na steam 2 godzinna wersja demo w kazdym tytule.

  • Plusik 2
  • This 1
Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, tjery napisał:

 

Nie, nie. Jak na konsole wychodzi gierka niedopracowana, przycinająca, w niskiej rozdziałce, działająca w dwudziestukilku klatkach albo niestabilnych 60, z powycinaną połową opcji graficznych to po prostu każdy to akceptuje i gra, bo to "tylko konsola i nie można wymagać nie wiadomo czego". Za to na PC każdy jest przekonany, niezależnie od sprzętu jaki posiada, że wszystko powinno chodzić idealnie tip top wysoka rozdziałka klatki i full opcja, potem się okazuje, że tak idealnie nie jest i larum na pół internetu na forach.

Stąd to wrażenie odnośnie portów PC, kiedyś to może miało większe pokrycie, ale obecnie żadna z platform nie może pochwalić się lepszymi portami gierek i każda ma swoje problemy.

Mówię, jak jest ;)

No tak jest, ale nie ma się co dziwić, że na mocnym PC oczekuje się więcej, bo więcej się płaci (duużo więcej na ogół) :). PC jest dla dłubaczy, konsole są plug&play, a streaming to gówno obesrane :D. Tak było i będzie po wieczność. Ja zawsze PC i konsole love. Odkąd mam więcej czasu na granie, żadnej z platform nie pozostawiam w tyle. Przy Dead Space mam natomiast przeczucie :D, że na konsolach będzie top, a na PC stuttering i czekanie na patcha :D. Poza tym nie lubię gier od EA na PC, ze względu na ich zjebane launchery. 

14 godzin temu, smallv86 napisał:

Na pececie: myszka+klawiatura+ultrawide monitor? Prosze bardzo:sir: Padzik i 4k oled 85cali? Nie ma sprawy:master: Na konsoli to testujesz 30kl/60kl i idziesz sie  przespac BO MUSIZ PODJAC DECYCJE  czy bullet time czy gowno rozmazane :leo:

A tak na serio to dawno nie musialem czytac jakichs poradnikow zeby gierke naprawic ale jak mial bym do wydania maks 5k cebulionow to tez bym wybral konsolke.

No i na steam 2 godzinna wersja demo w kazdym tytule.

Tak, z kilkoma wyjątkami, które zdyskwalifikowały u mnie Guardians of Galaxy, czy Plague Tale na konsolach. Czyli brak 60 fps. 

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Wredny napisał:


Ciężkie masz życie - przeszedłem tak gierkę i wszystko było ostre jak żyleta (w przeciwieństwie np do Wiedźmina 3 w RT).

Podziwiam za to zakrzywianie rzeczywistości na tym forum. Odpaliłem to na 77 calach z 2 metrów na 10 sekund i wypaliło mi oczy. Ta gra w 30 fps wyglądała jak z innej generacji przy trybie 60. 

Edytowane przez PiPoLiNiO
  • beka z typa 4
Odnośnik do komentarza

Skąd ty bierzesz te odległości? Dla 4k 77 cali jest 2.5m (+-50 cm). Ze 180cm to i 55 cali jest idealnie

Spoiler

However, when it comes to 4K, due to the increased resolution of the picture, there is some leeway around that figure. When watching your 4K screen the ideal place to sit is between 1-1.5 times the screen size of your TV. At this distance, your eyes cannot tell apart the individual pixels, so you’ll be viewing the image on the screen in the same detail as you would in real life.

 

Odnośnik do komentarza

Wiem, że Wy tu zazwyczaj macie swoje własne wizje rzeczywistości i nawet dane ludzi którzy zajmują się tym zawodowo nic nie zmieniają, ale łapcie:

Screenshot_2023-01-18-23-09-22-48_4641ebc0df1485bf6b47ebd018b5ee76.jpg

 

Ogólnie z Wami dyskusja nie ma sensu. To samo było jak tu x lat temu pisałem o OLED. Wielcy znawcy, a teraz spuszczają się jak jebnięci jak sobie w końcu kupią. 

Edytowane przez PiPoLiNiO
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...