Skocz do zawartości

Dead Space (Remake)


Bigby

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Rozi napisał:

To jest remake bardzo dobrej, istniejącej już gry, dla mnie zero zaskoczenia.

Remake Tlou ma 88, a oryginał 95, więc tutaj 90, w stosunku do 88-89 oryginału to fenomenalny wynik, ale też zmian znacznie więcej, nie tylko oprawa, jak w Tlou. Takie recenzje były potrzebne, bo tytuł jest od EA, które miało słabszy okres, ale teraz idą mocno, kolejna mocna gra single player od nich po Fallen Order (a zaraz kolejna część). 

 

Hype duże, liczę, że potem odświeżą 2jkę, przebudują nielubianą 3jkę i może seria będzie kontynuowana, bo myślę, że warto. Survival horrory ciągle w gazie, po dobrym 2022, zapowiada się kapitalny 2023, taki mix nowych (Alan Wake 2, Amnesia: The Bunker, reboot Alone in The Dark, Stalker 2, The Dark Pictures: Directive 8020) i starych klasyków w nowych szatach (remaków DS, RE4, SH2, System Shock). 

 

Mam wrażenie, że właśnie Survival Horrory zuskują najwięcej na haptyce, 3d Audio, wysokiej jakości oprawy, oledach, globalnym oświetleniu itp. to najbardziej buduje klimacik - technologia. 

 

Z poprzednich 2/3 lat jeszcze zostały mi Signalis i Callisto, dwie części od Dark Pictures i Song of Horror, dzieje się na tym rynku. Ale muszą poczekać aż ukończę Dead Space, w nocy wrzucę wrażenia :). 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, Daddy napisał:

No i super że DSR dostarczył, trochę szkoda kolesi od Callisto którzy spróbowali z nowym IP 

Czemu szkoda? Przecież nie przeczyli, kiedy Internet ogłosił Callisto duchowym następcą DS. W umysłach graczy miało to oznaczać bardzo podobną grę z podobnymi mechanikami. Oni chcieli spróbować czegoś innego, mało intuicyjnego w sterowaniu i się nie udało. Trochę sami sobie naważyli tego piwa, kiedy ogłaszali, że ich gra będzie pierwszą, prawdziwą grą AAAA. 

  • This 1
Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, Lochu napisał:

Szkoda tylko że u nas od 17 dopiero będzie można grać. Ale chociaż zdążę Observer dokończyć.

 

Skąd taka informacja? Akurat mi to jakoś specjalnie nie przeszkadza, że mógłbym zagrać dopiero po robocie.

 

Czy jest jakaś reguła po jakim czasie gry z abonamentu w wersji ea pro trafiają do tej podstawowej? 60 zł to nie jest dużo za możliwość zagrania w najnowszą grę ale jak ona zaraz miałaby się znaleźć w podstawowym abonamencie to można spokojnie poczekać jak ktoś ma podstawowy abo albo GPU. No i z drugiej strony nie ma tam nic innego w co chciałbym jakoś specjalnie zagrać poza tą grą. Dopiero w marcu ma wyjść nowy Jedi.

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Elitesse napisał:

 

Skąd taka informacja? Akurat mi to jakoś specjalnie nie przeszkadza, że mógłbym zagrać dopiero po robocie.

 

Czy jest jakaś reguła po jakim czasie gry z abonamentu w wersji ea pro trafiają do tej podstawowej? 60 zł to nie jest dużo za możliwość zagrania w najnowszą grę ale jak ona zaraz miałaby się znaleźć w podstawowym abonamencie to można spokojnie poczekać jak ktoś ma podstawowy abo albo GPU. No i z drugiej strony nie ma tam nic innego w co chciałbym jakoś specjalnie zagrać poza tą grą. Dopiero w marcu ma wyjść nowy Jedi.

Zazwyczaj minimum rok. Jedynie sportowe trochę szybciej. No ja kupiłem 2 dni temu Pro. W sumie na konsoli kupiłbyś za pełną kwotę, ograł, sprzedał i stracił podobną sume.

Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, Elitesse napisał:

 

Skąd taka informacja? Akurat mi to jakoś specjalnie nie przeszkadza, że mógłbym zagrać dopiero po robocie.

 

Czy jest jakaś reguła po jakim czasie gry z abonamentu w wersji ea pro trafiają do tej podstawowej? 60 zł to nie jest dużo za możliwość zagrania w najnowszą grę ale jak ona zaraz miałaby się znaleźć w podstawowym abonamencie to można spokojnie poczekać jak ktoś ma podstawowy abo albo GPU. No i z drugiej strony nie ma tam nic innego w co chciałbym jakoś specjalnie zagrać poza tą grą. Dopiero w marcu ma wyjść nowy Jedi.

Z PS5, i widzę że jakaś aktualizacja się pobiera.

Edytowane przez Lochu
Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, XM. napisał:

Jedynkę wystarczyło przejść 2 razy i zacząć trzecie przejście i gdzieś w 1/4 się maksowalo bronie wsio. 

 

Na pewno? Kurde pamiętam, że przelazłem właśnie dwa razy, a później jak zobaczyłem ile jeszcze mi kasy brakuje do wymaksowania wszystkiego, to siadłem. Więc znalazłem na youtubie glitch na kasę, gdzie i tak ze dwie-trzy godziny trzeba było poświęcić, aby ją pomnażać. No i jestem prawie pewny, że była informacja w jakimś poradniku do trofeów, że grając normalnie trzeba przejść grę 6-7 razy, by na wszystko uzbierać.

Odnośnik do komentarza

Czyli tą brońke ultimate odblokuję się dopiero po przejściu Impossible. Teraz zagwozdka od którego poziomu zacząć, czy najpierw Normal/Hard czy od razu Imp i potem zabawa brońką.

Jak coś, to jednak Impossible nie można odpalić w NG+ po przejściu Normal czy innego poziomu. Więc tak czy siak trzeba tu lecieć "na czysto".

Odnośnik do komentarza
47 minut temu, Szermac napisał:

Z menu konsoli

35 minut temu, Lochu napisał:

Z PS5, i widzę że jakaś aktualizacja się pobiera.

 

Ok, myślałem że mówicie o wersji na PC z abonamentu. Na ich stronie nie znalazłem takiej informacji, a w grach jakie oferuje jest tylko wersja zwykła. Trafiłem tylko na jakąś jedną stronkę ea z info o grze ale teraz już widzę to info o 17:00 przy próbie zakupu pozycji.

 

46 minut temu, PiPoLiNiO napisał:

Zazwyczaj minimum rok. Jedynie sportowe trochę szybciej. No ja kupiłem 2 dni temu Pro. W sumie na konsoli kupiłbyś za pełną kwotę, ograł, sprzedał i stracił podobną sume.

 

Prawdopodobnie tak by było. W moim przypadku dochodzi jeszcze kwestia jakości rozgrywki na PC. Z posiadaną kartą nie osiągnę tego co bym miał na XSX o ile wogóle gra będzie grywalna (mam gf 1660, a wymagają minimum 1070), a z drugiej strony wersja na XSX pewnie będzie zubożona w stosunku do tego co mógłbym zobaczyć na porządnej klasie PC. Dlatego coraz bardziej skłaniam się do sprawdzenia jak działa GeForce Now więc była by akurat ku temu okazja. W takim układzie dochodzi 100 zł do ceny abonamentu ;) Sama gra będzie na 12-20 godzin z tego co widzę więc trochę szkoda będzie tej wydanej już 100 zł na usługę strimingową, a że chodzi za mną od dłuższego czasu sprawdzenie tego jak może wyglądać CP77 na najwyższych detalach, to do rachunku dojdzie mi kolejna 100 zł ;P

 

Wiele na to wskazuje, że to właśnie tak będzie wyglądać jednak poczekam jeszcze chwilę aby dowiedzieć się od graczy jak gra sobie radzi. A przynajmniej do 17:00 ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
23 minuty temu, Patricko napisał:

Czyli tą brońke ultimate odblokuję się dopiero po przejściu Impossible. Teraz zagwozdka od którego poziomu zacząć, czy najpierw Normal/Hard czy od razu Imp i potem zabawa brońką.

Jak coś, to jednak Impossible nie można odpalić w NG+ po przejściu Normal czy innego poziomu. Więc tak czy siak trzeba tu lecieć "na czysto".

A jest od razu dostępny? W og chyba trzeba było przejść najpierw hard.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...