Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieję, że to będzie kubeł zimnej wody dla MSu i wyjebią Spencera na zbity pysk. Jedyne co ten gość zrobił to stworzył XGP który okazuje się być morderstwem Xboxa jako sprzetu dla corowców.

 

Także niech zdychają. :)

  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza

CMA można ominąć na wiele sposobów, to tylko jeden kraj pozostałe 7-8 zatwierdziło przejęcie.

 

Kluczowa dla całej inwestycji będzie decyzja KE, jeśli ci zablokują przejęcie za te 3tyg. to mam nadzieję że MS już odpuści. Jeśli zatwierdza to zostaną jeszcze ważne rynki jak Chiny, Indie, Meksyk, Kanada i Korea i na koniec szarpanie się z FTC.

Odnośnik do komentarza

Wydaje mi się że nie ma żadnego realnego sposobu ominięcia decyzji CMA, Xbox musiałby wycofać się całkowicie z Wielkiej Brytanii z rynku konsol, chmury i PC, Oraz wycofać z dystrybucji CoDa, Overwatcha, Diablo itd. A tego w życiu nie zrobią. 

Odnośnik do komentarza

Microsoft ma 30 dni na odwołanie się do CAT, więc prawdopodobnie zaczekają na 22 maja i decyzję KE, jeśli ta będzie nie po ich myśli, zapewne zerwą umowę i zapłacą karę 3 mld dolarów dla Acti. Microsoft robił wszystko żeby zamknąć umowę tak naprawdę do końca roku fiskalnego 2022 czyli 30 czerwca 2023, jeśli tego nie zrobią od kwoty przeznaczonej na przejęcie będą musieli zapłacić 30% podatku jakieś 20 mld zielonych. Myślę, że po decyzji CMA, jakiś plan B musi być wdrażany, żeby nie oddać tych pieniędzy fiskusowi, te parę tygodnie to za mało czasu, żeby doszło do jakiś przejęć (może jakieś malutkie studia), więc możliwe, że Microsoft, wyda te pieniądze na jakieś umowy ekskluzywne ze studiami third-party, pewnie umowy będą dotyczyć zakresu od premiery w game passie, przez czasową ekskluzywność, po całkowitą ekskluzywność dla ekosystemu Microsoftu.  Możliwe, że nawet część tych pieniędzmi i tak trafi Activision Blizzard, bo Microsoft zapłacie za jakieś umowy reklamowe i wykupi jakiegoś rodzaju ekskluzywność na ich produkty.

 

Edytowane przez tedi007
Odnośnik do komentarza
55 minut temu, ASX napisał:

Wydaje mi się że nie ma żadnego realnego sposobu ominięcia decyzji CMA, Xbox musiałby wycofać się całkowicie z Wielkiej Brytanii z rynku konsol, chmury i PC, Oraz wycofać z dystrybucji CoDa, Overwatcha, Diablo itd. A tego w życiu nie zrobią. 

Prawnicy/adwokaci piszą że jedną z możliwości jest wywalenie gier AB z xclouda/xgp i zrobienie osobnej spółki XGP UK ale nie wiem czy MS chciałby w to iść.

Wątpię żeby MS coś zmienił tym odwołaniem ;)

Odnośnik do komentarza

Obstawiam, że teraz w ruch idą intensywne kalkulacje ile MS straciłby na pocięciu XGP/Gamingu w UK. Jeżeli wszędzie indziej deal przejdzie, to mogą chcieć kupić AB nawet kosztem rynku w UK. Dla MS to jakieś 10% całego gamingu, dla AB może mniej. Ewentualne straty mogliby odrobić globalnie z nawiązką.

 

To może być zbyt duży deal żeby poległ z uwagi na UK. Co innego UE czy USA.

Edytowane przez SnoD
Odnośnik do komentarza

Cały ich plan z tą chmurą polegał chyba na tym, że popularność zdobędą dzięki ABK.

 

Zaś Kamil zaskakuje mnie twoja radość, że XCloud nie radzi sobie tak dobrze jak mógłby patrząc, że jestes fanem grania w chmurze do tego stopnia, że czekasz na tę protezę od Sony. :)

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Paolo de Vesir napisał:

Cały ich plan z tą chmurą polegał chyba na tym, że popularność zdobędą dzięki ABK.

 

Zaś Kamil zaskakuje mnie twoja radość, że XCloud nie radzi sobie tak dobrze jak mógłby patrząc, że jestes fanem grania w chmurze do tego stopnia, że czekasz na tę protezę od Sony. :)

Gdzie tu radość? Technologia super jako substytut ale zawsze wybiorę natywne granie. Xcloud do ps5 to spoko uzupełnienie. Za 10 lub 20 lat(prędzej 20) może będzie na równi z natywnym graniem. Cloud jest tez spoko na konsole przenośne typu logitech G cloud.

 

Co do clouda to w takie kampanie Gearsów się spoko grało na lapku bo to skondensowane kampanie. Multik w cod? To już do mnie nie trafi.

Edytowane przez PanKamil
Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Bzduras napisał:

I zupełnie przypadeczkiem wcale-nie-stronniczy-kamilek wrzuca newsa o Xboxie do tematu Growe Szambo udając, że zależy mu na dyskusji o stanie cloud gamingu :)

Ale ja jestem stronniczy. Moje wszystkie doświadczenia z xboxem to głównie rozczarowania więc mam mówić jak jest super?  Tak naprawdę dobre skojarzenia mam z serią gears i forza horizon, to tyle. Moje uprzedzenia nie wzięły się z kosmosu.

 

11 minut temu, ASX napisał:

Czyli w sumie żalowałbyś gdyby Microsoft wycofał się z chmury, bo obecnie jest to dla ciebie jedyny sposób na doświadczenie gier z  Xboxa 

No to dla mnie najlepszy sposób bo nie muszę konsoli kupować dla jednej czy dwóch gier.

Edytowane przez PanKamil
Odnośnik do komentarza

No i elegancko, graj sobie na czym chcesz,  nie trzeba kupować Xboxa , ale to trochę ironiczne że tutaj na forum taki z ciebie wojownik plejki walczący z Xboxem, a prywatnie nawet pomimo tego że nie masz konsoli to  ogrywasz gry xboxa w chmurze.

 

Widocznie ta strategia Xboxa, chyba nie jest taka głupia, skoro jest w stanie przyciągnąć nawet takich betonów jak ty, do opłacania Game Passa i ogrywania gier w 1080p by choć trochę zasmakować jak to jest grać na Xboxie.  

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
32 minuty temu, ASX napisał:

No i elegancko, graj sobie na czym chcesz,  nie trzeba kupować Xboxa , ale to trochę ironiczne że tutaj na forum taki z ciebie wojownik plejki walczący z Xboxem, a prywatnie nawet pomimo tego że nie masz konsoli to  ogrywasz gry xboxa w chmurze.

 

Widocznie ta strategia Xboxa, chyba nie jest taka głupia, skoro jest w stanie przyciągnąć nawet takich betonów jak ty, do opłacania Game Passa i ogrywania gier w 1080p by choć trochę zasmakować jak to jest grać na Xboxie.  

Już zasmakowałem xboxa I dziękuję bardzo. Xbox one s brak gier i popularny świerszcz od wiatraka a xbox series x spadki klatek i brak gier, a w game pass akurat zaczęła się sypac indyczyna. Podziękuję już.

 

 

360 miło wspominam dzięki mass effect.

Edytowane przez PanKamil
  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza

W swoim wywiadzie gdy Phil odnosił się do decyzji Cma i tego że chodziło im o Cloud Gaming użył chyba słów że "nie sądzi by coś takiego istniało na tą chwilę", coś takiego zrozumiałem. 

 

Podejrzewam że chodziło mu o to że całość chmury to jeszcze głównie powijaki i bety.

Osobiście nie uwierzę w wycofanie się Xboxa z chmury, dla mnie to zwykłe pierdolenie.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, PanKamil napisał:

Już zasmakowałem xboxa I dziękuję bardzo. Xbox one s brak gier i popularny świerszcz od wiatraka a xbox series x spadki klatek i brak gier, a w game pass akurat zaczęła się sypac indyczyna. Podziękuję już.

Czyli już masz dość i nie zagrasz ani w Starfielda, ani w Forze, ani w Hellblade?

Odnośnik do komentarza
20 minut temu, ASX napisał:

Czyli już masz dość i nie zagrasz ani w Starfielda, ani w Forze, ani w Hellblade?

Nie zagram na xboxie, co najwyżej właśnie xcloud. W hellblade 2 to nie chce zagrać. 

 

Już skończ z tym przesłuchaniem. Wygląda na to, że podbój świata na małych telefonach nie spełnił się, tak jak mówiłem te wyświetlacze są za małe do grania. 

 

Starfielda ogram ale szczerze nie sądzę aby to była gra dla mnie bo znam styl bethesdy I ich gry mnie nigdy nie porywały.

Edytowane przez PanKamil
Odnośnik do komentarza

Czyli jebac xboxa, ale tylko tak na 50% bo jednak wStarfielda ograsz, dzięki chmurze streamując grę z xboxa :reggie: no ale jeśli wolisz mysleć że xcloud to nie xbox to się nie czepiam.  

 

A jak znowu przytaczasz argument z małym wyświetlaczem telefonu, to przypominam że z chmury można też korzystać na PC czy telewizorach i nikt cię nie zmusza do grania na telefonie. 

  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...