Skocz do zawartości

Alan Wake II


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

Gadam sobie teraz z Estevez na komisariacie (po wszystkim) i jak z jej ust padło "my ex wife couldn't take it" to :dafuq:
Oczywiście spodziewałem się, że kiedyś muszę dostać czymś takim w pysk, choć myślałem, że może Finowie z Remedy mi tego oszczędzą.
Czy teraz już naprawdę twórcy różnego rodzaju mediów mają jakiś zakaz umieszczania związków kobieta-mężczyzna w swoich dziełach?
Jasne, niby nic nadzwyczajnego, przecież tak bywa w rzeczywistości, ale od jakiegoś czasu w każdym tytule mocno eksponowane są babki z żonami i faceci z mężami, a ich związek mocno zaakcentowany w jakiejś rozmowie albo notatce znalezionej na biurku, tak żebyś na pewno graczu nie przeoczył.
 

  • beka z typa 1
  • This 1
Odnośnik do komentarza
48 minut temu, Wredny napisał:

Gadam sobie teraz z Estevez na komisariacie (po wszystkim) i jak z jej ust padło "my ex wife couldn't take it" to :dafuq:
Oczywiście spodziewałem się, że kiedyś muszę dostać czymś takim w pysk, choć myślałem, że może Finowie z Remedy mi tego oszczędzą.
Czy teraz już naprawdę twórcy różnego rodzaju mediów mają jakiś zakaz umieszczania związków kobieta-mężczyzna w swoich dziełach?
Jasne, niby nic nadzwyczajnego, przecież tak bywa w rzeczywistości, ale od jakiegoś czasu w każdym tytule mocno eksponowane są babki z żonami i faceci z mężami, a ich związek mocno zaakcentowany w jakiejś rozmowie albo notatce znalezionej na biurku, tak żebyś na pewno graczu nie przeoczył.
 

Ogólnie zgadzam się ale z drugiej strony gra przecież ma damsko-męskie związki (Alan i Alice, Saga i David, Alex i jego byłe). Nikt nie rzuca ci niczego w twarz poza jednym nieistotnym dla fabuły tekstem Estevez. Nie ma co dzielić skóry na niedźwiedziu.

Odnośnik do komentarza
47 minut temu, Nyu napisał:

Ale wyjdźcie z tym homofobicznym gównem z tematu o takiej gierce, ok? Pomarudzcie sobie na fejsie w grupach patriotycznych pls. 

To jest dramat, ta gierka nie zasługuje na takie komentarze o poprawności. Naprawdę bez sensu jest to pierdolenie. Cieszcie się gierką, bo się slabo sprzedała, co może oznaczać, że już dużo takich (o zgrozo) nie dostaniemy...

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Schranz1985 napisał:

Oglądałem dziś recke quaza i tak jak wszyscy zachwalali tak z jego recenzji odniosłem wrażenie że gra nie do końca trafiła w jego gusta ale jako że globalnie opinie są świetne to nie chciał się wyłamywać.

To nie jest gra dla każdego, ale na naszym forumku widać, że dla wielu była to gra wyjątkowa. Opinia Youtuberów, graczy niedzielnych itp. to zupełnie poboczny temat. 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 14.11.2023 o 21:49, Kmiot napisał:

To się chyba dzieje w przypadku jak robisz Load w momencie, gdy Twoja postać jest unieruchomiona - w sensie: pochwycona przez wroga, z którym się aktualnie szarpie. Gra tak jakby zapamiętuje, że nie masz kontroli nad bohaterem i kamerą, przenosząc ten brak kontroli to do wczytanego stanu.

To znaczy pewności nie mam, ale miałem też tak dwa razy (raz Sagą i raz Alanem) i o ile pamiętam to był jedyny element wspólny. 

Pojawil sie nowy patch z dosyc spora lista zmian, ktory to ponoc naprawia:

https://www.alanwake.com/story/alan-wake-2-update-notes/

 

  • Fixed an issue where loading a save game during an enemy grapple would leave the player without movement controls. 

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, Wredny napisał:

Gadam sobie teraz z Estevez na komisariacie (po wszystkim) i jak z jej ust padło "my ex wife couldn't take it" to :dafuq:
Oczywiście spodziewałem się, że kiedyś muszę dostać czymś takim w pysk, choć myślałem, że może Finowie z Remedy mi tego oszczędzą.
Czy teraz już naprawdę twórcy różnego rodzaju mediów mają jakiś zakaz umieszczania związków kobieta-mężczyzna w swoich dziełach?
Jasne, niby nic nadzwyczajnego, przecież tak bywa w rzeczywistości, ale od jakiegoś czasu w każdym tytule mocno eksponowane są babki z żonami i faceci z mężami, a ich związek mocno zaakcentowany w jakiejś rozmowie albo notatce znalezionej na biurku, tak żebyś na pewno graczu nie przeoczył.
 

 

Ja tam już od grubych lat mam generalnie w nosie kto z kim i jak się łączy. Póki nikt nie wpierdala mi się do życia to życzę każdej płci, związkowi etc. wszystkiego najlepszego. 

W grach też mi to nie przeszkadza bo i takie czasy. Chlopak i dziewczyna to niekoniecznie perfekcyjna POLSZA rodzina. 

 

Sam Alan 2 w tej postaci zdecydowanie lepiej siedzi niż jedynka. Gameplay natomiast wydaje mi się na jedno podejście, chociaż jeszcze nie skończyłem. 

Mnie już kupił fakt, że chodzę babką z FBI na kurtce, plus 2 do miodności. 

 

Audiovideo sztosik. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Tak se gram powoli, może jestem jakoś w połowie. O ile początkowe godziny to był strzał za strzałem w pysk, tak teraz już trochę rzeczy zaczyna uwierać i się robi trochę ja wiem, nudno ?

Pewnie kolejne motywy fabularne będą utrzymywać poziom i będzie okej. Ale no im dalej w las tym gra traci impet trochę. Nie wim.

Odnośnik do komentarza
16 godzin temu, Szermac napisał:

Tak se gram powoli, może jestem jakoś w połowie. O ile początkowe godziny to był strzał za strzałem w pysk, tak teraz już trochę rzeczy zaczyna uwierać i się robi trochę ja wiem, nudno ?

Pewnie kolejne motywy fabularne będą utrzymywać poziom i będzie okej. Ale no im dalej w las tym gra traci impet trochę. Nie wim.

Z ciekawości co Ciebie nudzi? Gdzie teraz jesteś? 
Nie zaznałem tego uczucia. 

Odnośnik do komentarza

Gra ma cały czas tę samą mechanikę rozgrywki, ale, czy to jest jakiś problem przy tytule jakim jest Alan Wake II? Nie sądzę. Ja grałem na przemian, raz Alanem, raz Sagą i miałem przez to dużo różnorodności w klimacie i podejściu. Etapy Alanem bardziej surrealistyczne, za to przygoda Sagą to momentami True Detective pełną gębą. 

 

Rada dla osób, które jeszcze grają i nie korzystają z zamiany postaci - nie bójcie się przeskoków między bohaterami, bo to jest naprawdę fajne rozwiązanie i miła odmiana od etapów tej drugiej postaci. 

  • This 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...