Skocz do zawartości

PSX Extreme 293 z kalendarzem


Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, grzybiarz napisał:

Mi się w tamtym roku nie podobały takie brutalne grafiki jak w dying czy hellblade. Tu niby święta wakacje czy urodziny, a tu nadąsany zombiak, albo chora baba. Ciekawe jak w tym roku. 

 

Ja chciałem powiesić ten kalendarz w tamtym roku, na prawdę. Jednak co ja mam powiedzieć moim znajomym, którzy zobaczą takie coś na ścianie:

 

image.png.c027da8b9dbc5a65ed3dd04550904604.png

 

 

Że niby historii tego kalendarza i tak nie zrozumiecie?

 

 

Edytowane przez oFi
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, SlimShady napisał:

Przeprowadziłem bardzo skrupulatne śledztwo i jeśli chodzi o grafiki na kalendarz, to mogliście bardziej się postarać. Nie wiem, co tutaj robi Wiedźmin 3 DLC do AC, lub Elex, gdy tyle sztosów na horyzoncie.

Widać też jak w gierkowie wygląda sytuacja z premierami, z ostatnich czterech kalendarzy(łącznie z najnowszym), wiele tytułów powtarza się drugi raz(Cyberpunk, The Last of Us 2, Halo Infinite, Horizon, a rekordzistą jest Dying Light 2, który w kalendarzu znajduje się już trzeci raz, w tym drugi raz z identycznym artem(lenistwo lub przeoczenie?).

Nie wiem, czy to kwestia reklamy jak w przypadku okładek, ale jakoś mnie to mierzi, bo to jednak powinna być głównie atrakcja dla kupujących.

 

Dajemy na arty to, co dostajemy od wydawców. Np. męczyłem Nintendo o Zeldę albo Bayonettę, ale na ten moment nic nie mają. Warner miał fajne ilustracje z Gotham Knight, ale gra nie miała jeszcze daty premiery, więc nie zgodzili się na umieszczenie arta, bo jaki by to miesiąc nie był, sugerowałby potencjalną datę premiery. Takich sytuacji  było niestety więcej, bo np. z Ghostwire Tokio był tylko stary art z zeszłego roku, który mieliśmy już w kalendarzu. Microsoft zupełnie nic nie miał, nawet Hellblade'a 2, na którym mi zależało. Tak więc robiliśmy co w naszej mocy, by zebrać najlepsze, możliwe arty. 

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Square napisał:

A jak tam grudniowe spotkanie, możesz się podzielić jakimiś szczegółami?

Najprawdopodobniej sporo się będzie działo w najbliższym miesiącu-dwóch na rynku prasowym, więc nie za bardzo mogę pisać o ustaleniach pod kątem tego co wiem. Ale oczywiście jak będą planowane jakieś zmiany związane z PSX Extreme, papierem, drukiem czy ewentualnym dodatkiem do 300 numeru uprzedzę z dużym wyprzedzeniem :) 

 

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, LeifErikson napisał:

Z "ewentualnym dodatkiem do numeru 300" brzmi lepiej niz z "ewentualnym numerem 300". ;) Czyli względny optymizm jest.


Jest dokładny plan wydawniczy na rok 2022, więc żadnych gwałtownych ruchów nie powinno być. Jednak wsparcie z Patronite daje poduszkę bezpieczeństwa i nawet jak reklamowo jest bardzo słabo, można wyjść na zero lub lekki minus i odrobić straty w kolejnym miesiącu. Sprzedaż po najgorszym czasie pandemii powraca powoli do pierwotnego stanu, więc jest względna stabilizacja. Byle tylko papier dalej nie drożał. 

  • Lubię! 4
Odnośnik do komentarza
20 godzin temu, Roger napisał:

Dajemy na arty to, co dostajemy od wydawców. Np. męczyłem Nintendo o Zeldę albo Bayonettę, ale na ten moment nic nie mają. Warner miał fajne ilustracje z Gotham Knight, ale gra nie miała jeszcze daty premiery, więc nie zgodzili się na umieszczenie arta, bo jaki by to miesiąc nie był, sugerowałby potencjalną datę premiery. Takich sytuacji  było niestety więcej, bo np. z Ghostwire Tokio był tylko stary art z zeszłego roku, który mieliśmy już w kalendarzu. Microsoft zupełnie nic nie miał, nawet Hellblade'a 2, na którym mi zależało. Tak więc robiliśmy co w naszej mocy, by zebrać najlepsze, możliwe arty. 

 

Czyli nawet wydawcy mają wywalone na jakieś śmieszne kalendarze

Odnośnik do komentarza

No i słodko-gorzkie zwycięstwo.

Spoiler

Brak opisu.

@Roger naprawdę warto pomyśleć o tym, że jeśli nie da rady nic zrobić z tymi terminami wysyłki to przy pisaniu zapowiedzi można dodać plus dwa dni do tego, co chciałeś oryginalnie napisać. To nie jest jednostkowy przypadek, tylko sytuacja ciągnąca się od ponad roku (jak nie lepiej), także można śmiało założyć, że i następnym razem drukarnia nie będzie się spieszyć i zadziała w myśl zasady "co masz zrobić dzisiaj zrób pojutrze". Ty nie będziesz musiał świecić oczami, a my będziemy się czuć chociaż trochę mniej jak barany.

Odnośnik do komentarza

Właśnie też miałem pisać, że święto bo numer przyszedł wcześniej niż ponad tydzień po premierze kioskowej, a wysyłka w standardzie dwa dni po deklarowanej.

 

Arty na kalendarz ogólnie spoko, poza DL i W3, no i HFW wolałbym inny, bo ten już oklepany do granic jest.

Odnośnik do komentarza

Kurde a ja patrzę w kalendarz i dalej mam grudzień. Może jutro przyjdzie nowy numer :/

46 minut temu, bastek66 napisał:

Zaczynam się bać o PE bo sidiakszyn właśnie zapowiedzieli że stają się kwartalnikiem

A właśnie czytam:

https://cdaction.pl/newsy/papierowe-cd-action-czekaja-zmiany
kurde ale lipa, czyli niusow już nie będzie i trzymiesięcznych recenzji raczej tez. Niszowe będzie pismo jak jest jutub. Ciekawe co z PE

Odnośnik do komentarza

A ja się jakoś nie zdecydowałem na przedłużenie prenumeraty z akcji końca roku. Jeszcze mam z kwartał łączoną prenumeratę, ale głównie zniechęcają mnie terminy dostaw - kiedy hype na nowy numer i komenty w temacie już opadną ja dopiero dostaję nowy numer i jestem opóźniony. Złapałem się na tym, że z ww. powodów numer przeglądam, niewiele czytam (lub wcale!!!) i odkładam. W dodatku często numer przychodzi jak wyjęty z d... A że mam łączoną z Pixelem to czasem co miesiąc któryś jest w stanie katastrofalnym. Prenumerata to wygoda, jak jej nie będę miał to obawiam się, że nie będę kupował wcale, bo niezbyt często jestem w salonach prasowych czy Empikach a na pewno nie regularnie. To już nie te czasy by uganiać się za gazetką :/

Jednak ostatni numer, który przyszedł we wtorek nawet mnie zaciekawił. Do przeczytania jeszcze arty o UFO czy Re, ale na duży plus, wzorem Pixela, że wrzucone recki planszówek. Co prawda dwie i takie trochę od czapy, ale spoko. DS to chyba bardzo nowość, a na Diunę mocno ludzie narzekają. Jednak miło było przeczytać recki na papierze. 

Kalendarz tragedia, głównie przez arty, stary z DL2 - nie miałbym nic przeciwko tej grze, ale to już było nawet na okładkach i u Was i PSXE. Gra widmo z jednym obrazkiem - no chyba że producent wysłał ciężarówkę pieniędzy to jeszcze zrozumiem. Raczej czekam na kalendarz z Pixela, poprzedni wisiał cały rok w biurze i nie podpadał. Wam bym życzył kalendarza z komiksami z konsolometrów - i to by było coś. W ciągu roku dałoby radę 12 wybrać... A i w temacie by było, że wspomnie Alohę ;)

Powodzenia! 

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Też bym brał prenumeratę, ale to co mi się odwaliło w 2019 sprawiło że nigdy więcej.

Idę, kupuję nienaganny egzemplarz- bez wkurviania się na patopocztę, kiedy i w jakim stanie dostarczy mi pismo. 

A jak numery wychodziły w niedzielę, to torbiel w poniedziałek- wtorek dowoził. Ale to było w 2016 roku. 

Edytowane przez PiotrekP
Odnośnik do komentarza
W dniu 6.01.2022 o 23:39, marbel007 napisał:

 Wam bym życzył kalendarza z komiksami z konsolometrów - i to by było coś. W ciągu roku dałoby radę 12 wybrać... A i w temacie by było, że wspomnie Alohę ;)

 

Powodzenia! 

Nawet nie wybierać, tylko narysować specjalnie dla kalendarza. Coś jak od "Andrzej rysuje" tylko w klimacie growym.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.