Skocz do zawartości

Xenoblade Chronicles 3


Shen

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem Pupcio, ja bym się w to pedo-anime nie ładował. Przed chwilą grałem w jedynkę z 2h, bo w końcu trzeba by to skończyć. Mam 50h i zacząłem chapter 15, a w tej grze pod względem fabuły NIC się nie dzieje. Nie wiem skąd te zachwyty. Serio. Żadnych twistow, wciąż nic nie wiadomo, co prawda coś tam się w tle szykuje, ale ludzie ja już 50h gram w tę grę i jak się trzeba przemęczyć tyle czasu dla 5 minut fajnego twistu fabularnego, to ja dziękuję... Skończę to już ale za dwójkę się nie zabieram, a o 3 nawet nie myślę.

  • Plusik 1
  • Haha 1
  • WTF 1
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 1,2 tys.
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

No bo na dzisiejsze standardy jedynka nie zachwyca, ma swoj kościół od 2011 i tyle. Ci co mówią że to najlepszy jRPG wszechczasów grali tylko w to bo nic innego wtedy nie bylo a sami nie znali sztosow ze SNESa. Gameplayowo na dzisiaj jest tak sobie + eksploracja nie wynagradza niczym w zasadzie, a chodzenia (biegania) jest sporo. Mi tam się podobało, ale grałem ze wzgledu na XC2, chciałem poznać uniwersumuniwersum i historie. 

@Pupciojak faktycznie sie przymierzasz do Xenoblade to najlepiej pokolei od XC1 (ale od definitive edition ze Switcha), tylko miej na uwadze ze ma mechaniki z 2011 (no i dwójka lepsza). 

 

@Dave Czezkyserio nie będzie kolekcjonerek w sklepach? Czy to tylko dla USA info? Swoją drogą uboga ta kolekcjonerka, ale i tak ją chce. 

Edytowane przez voi tekku
  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, WisnieR napisał:

Nie wiem Pupcio, ja bym się w to pedo-anime nie ładował. Przed chwilą grałem w jedynkę z 2h, bo w końcu trzeba by to skończyć. Mam 50h i zacząłem chapter 15, a w tej grze pod względem fabuły NIC się nie dzieje. Nie wiem skąd te zachwyty. Serio. Żadnych twistow, wciąż nic nie wiadomo, co prawda coś tam się w tle szykuje, ale ludzie ja już 50h gram w tę grę i jak się trzeba przemęczyć tyle czasu dla 5 minut fajnego twistu fabularnego, to ja dziękuję... Skończę to już ale za dwójkę się nie zabieram, a o 3 nawet nie myślę.
 

50h? To i tak niezle dales rade. Ja zacząłem i skończyłem przygodę z Xeno po 10h dwójki i nie byłem w stanie w to grać. Uwielbiam Finale, a teraz z wypiekami na twarzy przechodzę CC ale takiego poziomu infantylnośći i najgorszej możliwej japońszczyzny nie byłem w stanie zdzierżyć. Jeszcze Ci bohaterowie non stop drący japę podczas walk, chyba żadna gra nigdy mnie tak nie irytowała. Fabularnie nie zapadło mi w pamięci kompletnie nic.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

A ja na fali trailerka wróciłem do gry, bo zostały mi dwa chaptery do końca (gdzieś zagubiło mi się granie w XC2 w nawale tych zeszłorocznych gierek) i jak w walce z 

Spoiler

Jinem

siadł mi Full Burst to banderasom nie było końca :banderas: Ten system walki jest boski. Trójka bankowo wejdzie, może zdążę ogarnąć podstawkę dwójki i Tornę do tego czasu

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Jakie to pięknę, że w dzisiejszych czasach można nie tylko zrobić reveal na dosłownie pare miesięcy przed premierą co jeszcze na dodatek przyśpieszyć wypuszczenie gierki na rynek :banderas: Czekam mocno i będzie brane day 1. Dwójka to jedna z topek zycia. W jedynke nie grałem na premierę a dziś to już tak nie robi niestety (co nie zmienia faktu, że to jedna z lepszych gier w gatunku). 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Nie wiem jak wy możecie chwalić 2 i jednocześnie pisać, że 1 jest przestarzała. Obie gry są prawie takie same, a różnica jest głównie w tonie fabuły (w 1 wszystko jest poważne i tyko riki to comic relieve, a 2 wciska komedię gdzie się da) i systemie walki, którego core jest tak na prawdę identyczny.

 

8 godzin temu, voi tekku napisał:

eksploracja nie wynagradza niczym w zasadzie, a chodzenia (biegania) jest sporo.

a czym wynagradza w 2? W 1 są chociaż ładne widoki, a nie wąskie kichy jak w 2.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Auć, zabolało, Shen.

 

Nie no, mi po prostu chyba bardziej podpasował trochę lżejszy klimacik i więcej wybuchów w dwójce (i te "epickie" akcje jak w animu, faktycznie), aniżeli tzytzki czy jakieś inne mangozjebskie fetysze. No i sam system z blade'ami. Jaram się jak cholera na trójeczkę i czekam. W międzyczasie będzie trzeba dokończyć (w sumie to przejść od nowa, bo nie grałem z rok, a skończyłem w połowie) jedynkę i lekko odświeżyć dwójkę.

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza

Po spędzeniu z Xeno 2 ponad 200 godzin, jestem pewien jednego: ludzie którzy gadają że ta gra jest dla fanów cycków, sami mają jakąś obsesję na tym punkcie. To jest tak śmiesznie marginalny element grania w Xeno 2. Można by wymienić 15 000 sensowniejszych wad, więc coś to mówi że ciągle niektórzy powtarzają o cyckach i mandze (gdzie gra ma swój polotny klimat, no nie jest to Call of Duty, ale jak na jRPG-a to jednym z bardziej przyziemnych).

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, 20inchDT napisał:

a czym wynagradza w 2? W 1 są chociaż ładne widoki, a nie wąskie kichy jak w 2.

a) w 2 tez sa ladne widoki (Uraya<3) 

b) na kazdym tytanie jest jakas sekretna miejscowka do której nie tak łatwo się dostać, z ładnym widoczkiem i co najmniej z białą skrzynką z często wartosciowym przedmiotem

c) unikalni przeciwnicy są nierzadko poukrywani, tego na 120 lvlu bez szczegółowej eksploracji nie znajdziesz

d) jak liżesz ściany to znajdziesz przynajmniej jakąś skrzynkę

 

+ tereny są mniejsze i bardziej wypełnione zawartością, w jedynce brakuje jakiegoś mini skarbu choćby niepotrzebnego który byłby nagrodą za zagladanie w każdy kąt

 

4 godziny temu, 20inchDT napisał:

Nie wiem jak wy możecie chwalić 2 i jednocześnie pisać, że 1 jest przestarzała. Obie gry są prawie takie same, a różnica jest głównie w tonie fabuły

W dwojce jest wszystkiego wiecej i lepiej. Jak grasz w kolejnosci 2->1 to od raz czuć że walka jakas taka koślawa i jest mało side contentu (nie mówię o tych gowno side questach). Mówiąc że trzeba brać poprawke na mechaniki/rozwiazania z 2011, mam na myśli kiepskie animacje, koślawą walke i wielkie puste tereny, masz iść z punktu A do B i po drodze raczej nic ciekawego nie będzie.

 

 

Wracając, fajnie by było gdyby w trójce dali możliwość do przyłączenia się do którejś ze stron konfliktu, ale pewnie bedziemy jako Ci którzy chcą wszystkich pogodzić. Po ekscytacji pierwszym trailerem, teraz podchodzę bardziej z dystansem. Sam design bohaterow jest taki bezpieczny, momentami nijaki, na razie Mio do mnie trafia najbardziej, z resztą zobaczymy jak wyjdzie już w grze. No i VA... taki blee, pewnie też zacznę z JP. Boje sie też trochę czy nie bedzie zbytniego chaosu w walce przy 7 postaciach, ale Monolith pod tym względem dowoził wiec jest nadzieja. Plus liczę na sporo opcji customizacji. 

 

 

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
  • WTF 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.