Skocz do zawartości

Xenoblade Chronicles 3


Shen

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ja spędziłem z grą ponad 200 godzin mdr. Można podganiać byle zobaczyć zakończenie, ale w sumie po co. Cała przyjemność Xeno 2 to rzeczy typu otwieranie tysiąca kryształów by zdobyć te ostatnie blade'y, klikanie po menusach, albo zbieranie tego samego świerszcza tysiąc razy żeby dokończyć historię jakiejś postaci z wielkimi cyckami.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Bzduras napisał:

Dwójka obleciana w 80h, trochę grindu, trochę poboczniaków. Jeśli da Ci to pogląd to przyłóż sobie do swojego czasu i oceń, czy dasz radę.

Mniej więcej tyle zajęła mi jedynka. Póki co czuje, że leci dużo godzin ale niekoniecznie nadgania to progresem. Proszę tylko Chińczyków żeby żadne pseudo gacha i inne wysyłanie pokemonów na misje nie były w trójce :yao:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Trochę żartuję, ale trochę to jednak będzie mi szkoda, jak w Xeno 3 nie będzie takich pierdół i po 50 godzinach zrobię wszystko co się da zrobić i będzie koniec i tyle mdr. Trochę niedosyt. 

 

(Zaznaczmy że w tym roku spędziłem ponad 200 godzin z Xeno 2 i jeszcze mi mało, kupiłem to okropne Wii U i spędziłem jakieś 150 godzin z Xeno X i nawet się nie zbliżyłem do "100%" i jeszcze mi mało).

 

 

Te mechanizmy "marnujące czas" po coś jednak są, oczywście są wzięte po części z gier online gdzie się za to płaci, ale dłuższe granie to też dłuższa obecność gry w mediach społecznościowych i w dyskusjach wszelakich, większa ich obecność w pamięci graczy itp. No i okazja żeby coś porobić, żeby koniec jeszcze nie nadchodził przez jakiś czas.

 

 

Z dwojga złego, jeśli jest grind na jakimś etapie dla wydłużenia, chyba już wolę klikanie po menusach z "dwójki" niż np. grindowanie 96 tych samych przedmiotów (które nawet nie wylatują za każdym razem!) z Xeno X, bo żeby robić te trudniejsze misje to mniej więcej tak tam wyglądał środkowy etap. To dopiero była padaka. Jak już mam coś powtarzać, to jednak powtarzanie menusa albo teleportowania się jest mniej nudne, niż powtarzanie całych tych samych walk (...które także wymagało teleportowania i klikania menusów). 

 

Torna to taka próba zrobienia Xenoblade'a "bez tłuszczu". Wyszło w sumie dobrze, ale gra jest krótka. Po może 30 godzinach zrobiło się niemal po drodze naprawdę wszystko, co się w grze da zrobić. Zostaje tylko powtarzanie jednej i tej samej walki, która daje najwięcej XP, żeby dobić z ok. 50 levelu na level 100, inaczej nie mamy szans z najtrudniejszym opcjonalnym przeciwnikiem mdr. Tylko że poza tymi kilkoma solowymi przeciwnikami to nic więcej w grze nie wymaga żeby mieć wyższy niż ten ok. 50 level, więc grindujemy tylko po to. Podejście rodem z Fajnali z PSX-a (zresztą Torna mogłaby ogólnie wyjść jako nowy Final 10-20 lat temu i by pasowało). Też nie jakieś idealne.

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, ogqozo napisał:

Trochę żartuję, ale trochę to jednak będzie mi szkoda, jak w Xeno 3 nie będzie takich pierdół i po 50 godzinach zrobię wszystko co się da zrobić i będzie koniec i tyle mdr. Trochę niedosyt. 

Tak po prawdzie to niech będą - mi questy poboczne nie podeszły, bo to typowe fetche i podpadające pod MMO "zabij x przeciwników danego typu", a do takich bardzo szybko tracę zapał. Najważniejsze, że w żadnym momencie nie czułem się zmuszony do ich robienia i odpuszczając je nie zablokowałem sobie progresu w tym, co mnie interesowało, czyli głównej linii fabularnej. Słyszałem o ludziach pokroju @Velius, którzy mają z kolei odwrotnie i na tych queścikach wtopili ponad 300h, no i też fajno. MMO poboczniaki i fetch questy - tak, ale nie każcie mi ich robić.

Odnośnik do komentarza
38 minut temu, Dave Czezky napisał:

zastanawiam sie czy nie zaczac grac w live a live :(

Ty juz masz a moje gdzie? Gra jest podzielona na kilka historii cos jak octopath, wiec ja chyba zaczne, najwyzej nie skoncze wszystkich do wyjscia xeno.

 

Godzinę temu, Bzduras napisał:

Tak po prawdzie to niech będą - mi questy poboczne nie podeszły, bo to typowe fetche i podpadające pod MMO "zabij x przeciwników danego typu", a do takich bardzo szybko tracę zapał. Najważniejsze, że w żadnym momencie nie czułem się zmuszony do ich robienia i odpuszczając je nie zablokowałem sobie progresu w tym, co mnie interesowało, czyli głównej linii fabularnej. Słyszałem o ludziach pokroju @Velius, którzy mają z kolei odwrotnie i na tych queścikach wtopili ponad 300h, no i też fajno. MMO poboczniaki i fetch questy - tak, ale nie każcie mi ich robić.

questy lubie, niech beda, ale za wjebanie gachy do gry za 2 i pół bomby bede ich jebac zawsze. Na szczescie korzystałem ze sposobu ze sciaganiem sejwa z chmury i miałem wszystkie blejdy juz prawie na początku.

Odnośnik do komentarza

Ale będzie granko, zaraz składam preorderek u Czezkiego (w sumie nie wiem czemu nie wcześniej xD). Miałem brać też Live a Live, bo to trochę "gra dzieciństwa" (grałem na emulatorach jak poje.bion dawniej), tyle, że trochę boję sie, że będzie takim typowym średniakiem (ocena w Famitsu 33 jest OK) i że nic nie ulepszą poza grafiką względem oryginału, a z tego co pamiętam, to to była dość prosta gra. Poczekam na recenzje póki co.

 

Jakby ktoś chciał sobie odświeżyć, to poza jutubkiem, jest coś takiego jak Xenoblade: The Secret File - Monado Archives. Sporo dobra na temat fabuły. https://xeno-underground.net/media_xenoblade.html

  • Plusik 4
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Gierka już leży na konsoli, kurde czemu oni przenieśli tę premierę, tak by pięknie pykło na jesień zamiast cały upalny sierpień ciorać w Xenoblade'a.

 

Jeszcze być może najlepszego Xenoblade'a od 11 lat, bo wszelkie dane wskazują na to, że gra była dawno zrobiona i szlifowana przez niemal rok.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...