Jump to content

Pokémon Scarlet and Pokémon Violet


Shen

Recommended Posts

Jak zawsze histeria. Główna seria Pokemon wychodzi od dawna co 3 lata i może nie jest to czas produkcji GTA VI, ale jest sporo roboty ze zrobieniem tych setek pokemonów, a też nie ma co szaleć.

 

 

Spinoffy zawsze były, taka to marka, ale te ostatnie chyba akurat trudno nazwać "robionych tanim kosztem". Zarówno Snap, jak i Legends dostały bardzo dobrze opinie graczy i były grami na wiele godzin, z masą różnorakich detali. Także Unite spodobało się wielu osobom, a i remake'i na Switcha miały jakiś tam swój target i przydatność. 

 

 

Wiatraki jak wiatraki, w Elden Ring też ruchome obiekty które są daleko od kamery mają takie animacje. Czasami nawet boss, z którym walczę, wchodzi w tryb 2 fps jak odbiegnę za daleko od niego na pełnym polu mdr. Taki sam płacz był przy okazji Legends Arceus, jaki zły to zwiastun, a w praniu wyszło, że kwestia "grafiki" to jeden z mniejszych problemów tej gry.

Link to comment

To będzie nowa odsłona serii Pokemon, nastawiona na walki itd. Nie wiadomo, jak będzie z trenerami w głównym wątku, może będzie nastawienie tylko na walki z dzikimi pokemonami jak w otwartych rejonach Sword/Shield, ale ten kluczowy element serii pozostanie w centrum. W sumie to jedna z dwóch rzeczy, które Nintendo w ogóle powiedziało.

 

Druga, to że to będzie open world, bez sztywnego podziału na lokacje, z pokemonami wypełniającymi bogaty świat dokoła i z dużą swobodą eksploracji. To ma być główny wyróżnik tej gry od innych.

 

 

Czyli w sumie kompletnie to nie będzie Arceus mdr. Ale myślę, że jego sukces sprawi, że kolejne spin-offy tego typu będą wychodzić dość często. 

 

 

Ja płakać nie będę, chociaż wśród wielu rzeczy, które bym chciał - powrót do mocy miast z pierwszych części Pokemonów, który byłby bardzo ekscytujący gdy widzę miasto oparte na Barcelonie. Niestety rozwój technologii doczytywania silników 3D sprawił, że większość powstających dużych gier jest oparta na otwartych przestrzeniach i ludziach stojących przed domami, do których nie można wejść, albo się wchodzi z loadingiem. Brakuje mi miast rodem z czasów jRPG-ów 2D, gdy tak szybko widzieliśmy tak wiele różnych rzeczy. Ale po tej grze się tego niestety też nie spodziewam...

Link to comment
  • 2 months later...

Obrzydliwe UI w porównaniu do PLA. Łapanie pokemonow/inicjowanie walk też widać że to krok wstecz względem Arceus…

 

 

… co jeszcze byłoby do przełknięcia gdyby jakieś miasta pokazali, czy coś. No a nie pokazali.

 

Wygląda jak gówno, nie mogę się doczekać, biorę Violet.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...