Skocz do zawartości

The Quarry


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

269zl na ps5 kosztuje ;) giera mega, uwielbiam ten gatunek więc wsiąknę. Until Dawn było świetne ale również wszystkie Walking Dead, Borderlands, LiS itd. Czasem taka odskocznia gatunkowa idealnie wchodzi

 

Perfect Blue - 268zl na PS5, zamówione :)

Edytowane przez Whisker
Odnośnik do komentarza

Do The Quarry podchodziłam z najlepszym nastawieniem. Nie sposób ukryć, że to z powodu Until Dawn, które szybko skradło mi serce. Tym bardziej ubodło rozczarowanie, jakiego finalnie w obfitych ilościach dostarczył nowy tytuł studia.

Listę "grzechów" The Quarry otwierają wpadki graficzne takie jak nieprzekonująca animacja wody i krwi. Na te można jednak przymknąć oko. Gorzej z błędami w prowadzeniu akcji, która w takim tytule powinna przecież być dopięta na ostatni guzik.

Niektóre fabularne absurdy The Quarry są nie do wybaczenia, z łatwością wytrącają gracza ze świata przedstawionego. Przykład: nie mogłam pogodzić się z tym, że osoba znajdująca się wewnątrz oszklonego przecież auta nie była w stanie dowiedzieć się, kto zbliża się do pojazdu. W grze roi się od tego typu mankamentów. Gdyby ich ilość była ograniczona, z chęcią puściłbym je w niepamięć. Naprawdę.

Kolejny z zarzutów, jakie można postawić The Quarry, to brak realnego zaangażowania gracza w relacje między postaciami. Z tego, czy staramy się, by bohater A polubił bohatera B, po prostu nic nie wynika. Podobnie rozczarowujące jest to, że wzajemnych więzi nie da się śledzić w menu pauzy, co było dostępne w Until Dawn. Zamiast tego tytuł oferuje wybiórcze pytania o to, kto w kim jest zakochany, jakie postacie zadają sobie w niekoniecznie stosownych momentach. Tych relacji między nimi po prostu nie czuć, przez co i trudniej się przywiązać, a tym samym - przejąć śmiercią któregoś z członków grupy.

To, co warto w The Quarry natomiast docenić, to muzyka. Filmowa, klimatyczna, często dopasowująca się lirycznie do scen rozgrywanych na ekranie.

Jednak niestety! Summa summarum gra, która powinna stać historią, jaką bez przeszkód da się kupić, oraz różnorodnymi relacjami, wydaje się tych kluczowych elementów pozbawiona. Szkoda!

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Boli mnie brak lektora PL w UD był, czasem nie nadążam napisów czytać...
Prolog bardzo fajny, kolejny rozdział już trochę zamulal ale końcówka pokazuje że zabawa dopiero się zaczyna.
Until był kozak, house of ashes też(2msc temu ograne)
Zobaczymy jak the quarry wypadnie na ich tle.
No i teraz man of medan w plusie jeszcze.
Dużo tych "samograjow" ostatnio.
Poziom QTE to xD.
Widzę że jest duży rozstrzał recenzji.
W necie 9/10 na forumku 5/10 i jeszcze że niby tylko 10h.
Akurat 10h na tego typu grę to bdb wynik.
Tym bardziej że jak ktoś będzie chciał przejść grę 2/3 razy żeby wszyscy przeżyli/umarli to robi się już 30h i myślę że to bardzo dobry wynik.
Dla mnie 10h na tego typu grę to optymalny wynik.

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza

Ale bzdura.
Wolę przejść 3 razy the quary jak 2 raz horizon FW.
Mi się gra za(pipi)iście podoba i na pewno przejdę kilka razy.
I nie dla pucharków z opisem w ręku a samemu próbując uratować wszystkie postacie.
Jestem fanem tego typu gier i często wracam do takich gierek.
Gratyfikacja nie są pucharki a inne dialogi/scenki itd.

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka



  • Plusik 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Dodam jeszcze że ja gram we wszystko.
Potrafię zrobić 150h w grze "bez fabuły" jak elden i potrafię przejść po 4 razy gry bez gejpleju.
Wszystkie HRy beyondy LIS TWD itd ograne wielokrotnie.
Akurat teraz na sezon letni taki Quarry mi mega pasuje.
Siadam w fotel po pracy/silce i się relaksuję.
Też powiem szczerze że chyba nie wszyscy kumają konwencję tej gry.
Ma być kiczowato stereotypowo .
Przecież te postacie i dialogi w zwykłym filmie to nie do zniesienia xD.
Ale grając w gierkę mam fun a i czesto też cieszę ryja na texty o wielkich balonach czy np o zabawie arbuzem ze szpara xD.

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
On 6/28/2022 at 5:24 PM, oFi said:

Zawsze mnie zastanawia po co się męczyć i przechodzić parę razy gre bez gameplayu żeby wbic pucharki. Trochę jak pójście do pracy za którą nie otrzymujesz gratyfikacji. 

 

No to wygląda na to, że dałem się wykorzystać i przez ostatnie dwa tygodnie robiłem za friko :cool2:

 

spacer.png

 

Do tego typu gier mam podejście w zasadzie identyczne jak @Schranz1985 Od czasu do czasu, w przerwie między Elden Ringiem czy innym Horizonem, lubię sobie przejść taką fabularną, liniową do bólu gierkę. Od czasu Heavy Rain ogrywam w zasadzie wszystko z tego gatunku, po prostu dobrze się bawię podejmując decyzje i nie wiedząc, czy podjęta decyzja jest tą właściwą.

 

The Quarry nie jest tytułem wybitnym, ot, kolejny growy horror "klasy B", zbliżony konwencją do Until Dawn. A oczywistym jest, że konwencja ta musi cechować się przejaskrawionymi osobowościami bohaterów (w tym przypadku wychowawców na letnim obozie), ich czasami nielogicznymi wręcz zachowaniami wobec czyhającego zagrożenia czy nie najwyższych lotów poczuciem humoru. Mi to jednak kompletnie nie przeszkadza, bo to chyba nic złego, żeby czasem ograć coś "mniej ambitnego" i po prostu dobrze się bawić. A bawiłem się nieźle, szczególnie oczywiście przy pierwszym przejściu. To, co najważniejsze - czyli stawiana przed nami co rusz konieczność podjęcia decyzji - wypada nieźle, szczególnie, że konsekwencje niektórych wyborów niejednokrotnie są odczuwalne dopiero kilka rozdziałów później. Jasne, że część wydarzeń i tak musimy zobaczyć, niezależnie, co wcześniej zadecydujemy, ale potoczyć się mogą ona całkowicie inaczej, a w najgorszym przypadku skończyć przedwczesną śmiercią którejś z postaci. Podobała mi się też ścieżka dźwiękowa i zbieranie znajdziek - dowodów i wskazówek. Natomiast miałem wrażenie, że pod koniec autorów niestety goniły deadliny, bo poza naprawdę kuriozalnym przedstawieniem losów bohaterów po nastaniu świtu...

 

Spoiler

...w formie irytującego podcastu podczas napisów końcowych...

 

...zabrakło mi jednego czy dwóch rozdziałów, które bardziej rozbudowałyby tło wydarzeń i wyjaśniły tak konkretnie dlaczego w Hackett's Quarry działo się to, co się działo (wiem, że to wszystko można sobie złożyć do kupy z pomocą znajdowanych wskazówek, ale jednak). Relacje pomiędzy bohaterami też mogłyby mieć trochę większe znaczenie w kreowanej przez nas historii. Mimika twarzy bohaterów, choć nieźle nagrana, czasem nie oddawała emocji, jakie w danym momencie bohaterowie powinni okazywać. No i w końcu, sama otoczka mogłaby być nieco bardziej straszna i tajemnicza, zabrakło mi takiego efektu zaskoczenia, efektu "wow" - już w zasadzie przed półmetkiem można połapać się o co chodzi.

 

W każdym razie, The Quarry nagród z kategorii najlepszej gry roku na pewno nie zdobędzie, ale jeśli lubicie ten gatunek czy przypadło wam do gustu Until Dawn lub pozostałe gry studia, na pewno warto tę najnowszą ograć i przekonać się, czy uda wam się przetrwać ostatnią noc wakacyjnego obozu. Noc, której by nie było, gdyby Jacob... myślał wyłącznie mózgiem ;)

Edytowane przez lothronik
  • Plusik 3
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, Schranz1985 napisał:

Dodam jeszcze że ja gram we wszystko.
Potrafię zrobić 150h w grze "bez fabuły" jak elden i potrafię przejść po 4 razy gry bez gejpleju.
Wszystkie HRy beyondy LIS TWD itd ograne wielokrotnie.
Akurat teraz na sezon letni taki Quarry mi mega pasuje.
Siadam w fotel po pracy/silce i się relaksuję.
Też powiem szczerze że chyba nie wszyscy kumają konwencję tej gry.
Ma być kiczowato stereotypowo .
Przecież te postacie i dialogi w zwykłym filmie to nie do zniesienia xD.
Ale grając w gierkę mam fun a i czesto też cieszę ryja na texty o wielkich balonach czy np o zabawie arbuzem ze szpara xD.

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka
 

 

Też lubię takie gry raz na jakiś czas wciągnąć ale nie za takie pieniądze. Chyba, że kupić, zagrać i sprzedać, a po jakimś czasie odkupić. To co innego. Z tego co widzę, to UD to zabawa także na 9-10 godzin więc studio trzyma się swoich standardów. Cena UD przy premierze wynosiła 259,90 zł, a The Quarry 269,00 zł (przynajmniej wg gry-online). Trochę się dziwię, bo wydaje mi się, że widziałem ceny jeszcze bliższe 300 zł i powyżej. Ja kupowałem za grosze, chyba 49 zł i za takie pieniądze (albo w abo) mogę w to zagrać.

 

Man of Maden przeszedłem dwa razy. Do UD teraz wróciłem ale jakoś nie miałem nastroju specjalnie grać i tym razem niespecjalnie zależy mi na ocaleniu bohaterów ;) Za pierwszym razem uratowałbym chyba wszystkich jednak nie udało mi się stabilnie utrzymać pada. W takich momentach trzeba albo nie oddychać albo go odłożyć.

 

8 godzin temu, lothronik napisał:

...zabrakło mi jednego czy dwóch rozdziałów, które bardziej rozbudowałyby tło wydarzeń i wyjaśniły tak konkretnie dlaczego w Hackett's Quarry działo się to, co się działo (wiem, że to wszystko można sobie złożyć do kupy z pomocą znajdowanych wskazówek, ale jednak).

 

Może będzie druga część albo jakieś DLC, względnie tytuł na VR.

Odnośnik do komentarza
A podpis z tapatalka potrafisz wyłączyć?
Nie po to kupiłem high enda żeby podpis wyłączyć.
Xiaomi to prestiż.
Widzę że w PL nadal przeliczanie gierki na złotówkogodziny xD.
Właśnie zaczynam 10 rozdział, jutro pewnie sobie zobaczę ending na spokojnie.
Gra dobra choć swojego czasu UD chyba bardziej robił.
House of ashes pomimo mniejszego budżetu też wcale nie gorsze.
Zobaczymy jak ending póki co 8/10 liczyłem na coś lepszego.

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Przeszedłem.
10.5h 7/9 przeżyło.
Ogólnie zgodzę się, można było spodziewać się czegoś lepszego.
Until na swoje czasy był świetny ale to był 2015 rok.
7 lat później the quarry nie specjalnie poszło do przodu.
Nie chcę tu pisać elaboratu o story postaciach itd.
Nie było tego ładunku emocjonalnego jak w grach pokroju HR Beyond Detroit.
Nawet ten ending mnie nie ruszył za bardzo.
W takim the ashes nieraz qte robiłem na bezdechu tak byłem wkręcony i zależało mi żeby coś nie spieprzyć.
8/10 gra dobra i tyle .
W sumie dałbym minusa za brak lektora PL.
Czasem nie da się wszystkiego doczytać tak teksty szybko lecą.
No i to też krok w tył jakby nie patrzeć.


Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka



Screenshot_2022-07-01-20-51-21-575_com.whatsapp.jpg

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.