Skocz do zawartości

The Last of Us Part I


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

Ogromne rozczarowanie patrząc na te gameplay'e. Gdzie te mechaniki z Part 2, które miały być, rozumiem jeszcze ze starszy koleś nie będzie się czołgał czy robił uników jak 19 latka ale zamiast tego powinien być jakiś przycisk odpowiadający np za blokowanie. Jak zobaczyłem, że animacje walki bronią biała są dokładnie takie same jak w oryginalnej wersji to smiechlem, tak samo gdy zobaczyłem, że nie dodali nawet tak głupiego elementu jak pasek do broni długiej, który w dwójce był. To jest żart. 

Odnośnik do komentarza

Ostatnio mam takie wrażenie, że Naughty Dog ugrzęzło w samej marce The Last of Us jak w bagnie. Od jesieni 2017 roku ND = TLOU. Strasznie odczuwam już zmęczenie materiału tą serią w wykonaniu tego studia. Najpierw było niekończące się zapowiadanie i przesuwanie drugiej części, leak obnażający fabułę, a potem premiera potwornie polaryzująca fanbase uniwersum. Teraz znowuż po dwóch latach od sequela wychodzi nikomu niepotrzebny remake jedynki, która dostała już swój remaster na poprzedniej generacji i wcale nie wygląda źle do dzisiaj, nawet jak na obecne standardy graficzne. W dodatku zapowiada się na to, że prócz podrasowanej warstwy wizualnej, gra nie zaoferuje niczego nowego. Nie widać na horyzoncie implementacji mechanik z Part II, więc za co te 3 bomby? Za możliwość ukończenia tej samej historii w zupełnie ten sam sposób co prawie 10 lat temu? Rozumiem, że wyraźnym i znacznym poprawkom mogły ulec modele postaci, że ubogacono oraz zmodyfikowano lokacje za pomocą nowych szczegółów i usprawniono animacje, ale to jest chyba trochę za mało. W tym wszystkim nie boli mnie nawet to, że jest to ordynarny skok na hajs, że to żerowanie na nostalgii, że to decyzja podjęta z myślą o premierze serialu. Najgorszy jest fakt, że pewne zasoby ludzkie, zamiast pracować nad nowym projektem czy sequelem czegokolwiek innego, były zajęte czymś kompletnie niepotrzebnym. Tak więc po dwóch latach przerwy od The Last of Us Part II Naughty Dog dla odmiany serwuje ponownie... The Last of Us Part 1 XD. Cóż za odświeżająca odmiana.
 

A co za rok? Oczywiście znowu The Last of Us, ale tym razem Factions. W końcu, MOŻE po 3 latach od premiery drugiej części, wydany zostanie sieciowy wariant rozgrywki, o który wykastrowano Part II w 2020. Niech jeszcze zapowiedzą, że ich kolejną pełnoprawną grą będzie The Last of Us Part III to mnie chyba zbierze na torsje.

 

Serio to już się robi nieśmieszne. Ta monotematyczność stała się nużąca, legendarne studio w ostatnich latach nieprawdopodobnie się zaszufladkowało. Liczę, że wydadzą ten multiplayer za rok i wszystkie siły skoncentrują w kierunku jakiegoś nowego IP, które zostanie wydanie przed 2026 rokiem.

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza
2 minutes ago, Homelander said:

A ja łykam wszystko z tego universum. Remake za 70$, serial, nawet multi spróbuję. Uwielbiam The Last of Us, absolutnie mi się nie znudziło i nie widzę powodu, żeby nie zagrać ponownie. Marudom przypominam: kupno gry nie jest obowiązkowe

Może po prostu tak jak @Quantum Flux są tutaj fani dobrych gier i Naughty Dog, którzy denerwują się, że ten talent marnowany jest na niepotrzebny remake/remaster?

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Homelander napisał:

A ja łykam wszystko z tego universum. Remake za 70$, serial, nawet multi spróbuję. Uwielbiam The Last of Us, absolutnie mi się nie znudziło i nie widzę powodu, żeby nie zagrać ponownie. Marudom przypominam: kupno gry nie jest obowiązkowe

Ściąganie paczy, płacenie za multi też kiedyś nie było obowiązkowe  :) Jim tak mi rób, ciaśniej tę smycz  ;))

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
12 minutes ago, Czoperrr said:

Może po prostu tak jak @Quantum Flux są tutaj fani dobrych gier i Naughty Dog, którzy denerwują się, że ten talent marnowany jest na niepotrzebny remake/remaster?

 

Z tego co wiadomo to ND ma minumum dwa teamy developerskie. Nie sądzę, żeby remakiem zajmował się ten lepszy, zapewne dłubią nad czymś jeszcze niezapowiedzianym, a z dwojga "złego" wolę, żeby ten b-team robił remake jedynki niż kolejną część jakiegoś flagowca. Z Uncharted 3 nie wyszło najlepiej. Tak więc remake nie powstaje kosztem czegoś, a raczej jest sposobem na szybki i "łatwy" zarobek, przy okazji tworząc marketingową symbiozę z HBO i ich serialem. Tworzenie gierek to nie są tanie rzeczy panie, a ND to nie Rockstar, że mu spływają szerokim strumieniem piniądze za giereczki online. Można się wściekać, złożeczyć i kląć, ale tak to teraz wygląda. Przynajmniej jest to remake z napracowaniem (nie takim jak Residenty rzecz jasna), a nie kaszana jak GTA Definitive Edition

Odnośnik do komentarza

Naughty dog w tym roku wypuściło najbardziej niepotrzebny remaster uncharted 4 i teraz czeka nas remake o który nikt nie prosił:reggie: Co do teamów to przy tym dłubało jeszcze chyba bands studio na początku o czym mówiły plotki. Kocham tlou i remake chętnie ogram bo ta seria się nigdy nie nudzi ale.... dopiero w plusie:problem: Tymczasem czekam na nowe rzeczy od psiaków czyli najlepszego gierkowego studia na świecie. Frakcje, a później nowe IP mroczne, bezkompromisowe sience fiction :banderas:

Odnośnik do komentarza
34 minutes ago, Homelander said:

A ja łykam wszystko z tego universum. Remake za 70$, serial, nawet multi spróbuję. Uwielbiam The Last of Us, absolutnie mi się nie znudziło i nie widzę powodu, żeby nie zagrać ponownie. Marudom przypominam: kupno gry nie jest obowiązkowe

Ty pierwszy dzień tutaj XD

Normalka na PSX extreme 

Wymyślają jakieś filozofię o "dymaniu"

Zamiast traktować to jak zwykle hobby i kupić, poczekać albo odpuścić będą pisać jakieś głupoty przekonywać samych siebie że zrobili dobrze.

Bliżej do Choroszczy niż do graczy :kekw:

 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
15 minut temu, PanKamil napisał:

Naughty dog w tym roku wypuściło najbardziej niepotrzebny remaster uncharted 4 i teraz czeka nas remake o który nikt nie prosił:reggie: Co do teamów to przy tym dłubało jeszcze chyba bands studio na początku o czym mówiły plotki. Kocham tlou i remake chętnie ogram bo ta seria się nigdy nie nudzi ale.... dopiero w plusie:problem: Tymczasem czekam na nowe rzeczy od psiaków czyli najlepszego gierkowego studia na świecie. Frakcje, a później nowe IP mroczne, bezkompromisowe sience fiction :banderas:

No właśnie też na te sf czekałem i w grudniu będzie Callisto. 

Odnośnik do komentarza

Według plotek kolejna gra to na pewno nie będzie TLoU part 3(pomijając Frakcje), tylko na 99% nowe IP Cuckmana.

 

28 minut temu, SlimShady napisał:

Pytanie ile przy tym faktycznie siedziało ND, bo wcześniej zajmował się tym ktoś inny, ale w którymś momencie ich odsunęli.

 

reszta tutaj ale za paywallem

https://www.bloomberg.com/news/articles/2021-04-09/sony-s-obsession-with-blockbusters-is-stirring-unrest-within-playstation-empire#xj4y7vzkg

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Homelander napisał:

A ja łykam wszystko z tego universum. Remake za 70$, serial, nawet multi spróbuję. Uwielbiam The Last of Us, absolutnie mi się nie znudziło i nie widzę powodu, żeby nie zagrać ponownie. Marudom przypominam: kupno gry nie jest obowiązkowe

Wspaniała linia obrony. Klasyczne "nie musisz kupować, nie marudź" Ludzie mają przywilej tylko klaskać pupami albo ZM:)

I jakie multi? Frakcje za te 2 lata? To chyba jak każdy.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Nie rozumiem skąd ta sraczka. Ten rimejk jest skierowany do ludzi, którzy nie grali w oryginał, albo grali i mają zachciankę wydać swoje pieniądze, kolejny raz, na ten tytuł. Tyle. 

W tym roku wyjdzie jeszcze sporo fajnych gier, każdy niech gra w to co mu pasuje, każdy niech głosuje portfelem. 

 

PS. ND obecnie pracują na Frakacjami 2 i nowym IP, także płaczki nie dostaną nowego Uncharted czy TLoU, możecie spać spokojnie. 

  • Plusik 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Yeti ty nam mydlisz oczy tymi frakcjami 2 od 5 lat :kekw:

Skąd ta sraczka xD czy fani tlou mają jakieś porażenie mózgowe czy to od grania w part 2? Mamy sraczke bo obiecali jedno a dostajemy tlou 1 z grafiką tlou 2 i chcą za to 350zł

Nie no ludzie gracze to są gorsze pały od rowerzystów

Odnośnik do komentarza
18 minut temu, YETI napisał:

Nie rozumiem skąd ta sraczka

sraczka jak to napisałeś jest o to, że zamiast delegować na trzy lata pracy zespół do niepotrzebnego Remaku ktry nie powinien być tak wyceniony, mogliby już mieć wypuszczone te sławne Frakcje i zarabiać na MTX czy przyspieszyć developing nowego IP

 

 

tylko tyle i aż tyle

 

:lapka:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...