Skocz do zawartości

Final Fantasy VII Rebirth


Rekomendowane odpowiedzi

W ogóle wczoraj dołączył mi do drużyny Cait Sith. Po początkowej konsternacji spodobał mi się jego styl walki. Nie wiem, czy to po prostu znudzenie gry Cloudem czy Tifą po Remake'u, ale najchętniej kontrolę przejmuję nad Yuffie i teraz Cait Sithem.

 

Fajnie też, że gra tworzy takie segmenty, że pomimo liczebności drużyny okoliczności wymuszają kontrolę nad określonymi postaciami. Nie za długo, ale tak akurat, żeby trochę urozmaicić, wymusić trochę zabawy w rozmaitych kombinacjach, zamiast trzymać się sztywno konkretnej konfiguracji.

  • Plusik 1
  • This 1
Odnośnik do komentarza

Racja, fajne to Fort Condor v.2 w kanionie. Zrobione wszystkie cztery ciągiem, jak dla mnie dużo prostsze od wersji w Junon, a na pewno bardziej przewidywalne i mniej chaotyczne. Po prostu rozpisywałem sobie na kartce gdzie w którym momencie postawić robocika i po kilku próbach schemat był gotowy, w ostatniej misji została mi prawie jeszcze cała minuta przed końcem czasu. Oj warto to zrobić, bo jest za to zajebista nagroda w postaci

 

Spoiler


walki z Gilgameshem 

 

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Josh napisał:

Racja, fajne to Fort Condor v.2 w kanionie. Zrobione wszystkie cztery ciągiem, jak dla mnie dużo prostsze od wersji w Junon, a na pewno bardziej przewidywalne i mniej chaotyczne. Po prostu rozpisywałem sobie na kartce gdzie w którym momencie postawić robocika i po kilku próbach schemat był gotowy, w ostatniej misji została mi prawie jeszcze cała minuta przed końcem czasu. Oj warto to zrobić, bo jest za to zajebista nagroda w postaci

 

  Pokaż ukrytą zawartość

 

 

walki z Gilgameshem 

 

 

Protorelic pytanie

 

Spoiler

Jestem w ch11 i nie mam 2x reliktów z 3ciej krainy (ten piaskowy potwór i kaktus) i 1dnego z czwartej, bo brama chyba jest zamknięta, a nie ma innej drogi, tak ma być? 

 

Odnośnik do komentarza
14 minut temu, KrYcHu_89 napisał:

Protorelic pytanie

 

  Pokaż ukrytą zawartość

Jestem w ch11 i nie mam 2x reliktów z 3ciej krainy (ten piaskowy potwór i kaktus) i 1dnego z czwartej, bo brama chyba jest zamknięta, a nie ma innej drogi, tak ma być? 

 


Jeśli chodzi o kaktusy to na razie nic więcej nie zrobisz, odblokują się później. Ta brama o której piszesz chyba też bo jej nie kojarzę w ogóle.

Edytowane przez smoo
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, smoo napisał:


Jeśli chodzi o kaktusy to na razie nic więcej nie zrobisz, odblokują się później. Ta brama o której piszesz chyba też bo jej nie kojarzę w ogóle.

Pewnie poszedłem ze złej strony do tego ostatniego protorelica xD. Sprawdzę jak będę przy konsoli. 

 

Bo piszecie o bossie po Cosmo Canyon, a ja go nie spotkałem, zastanawiam się co zjebałem, pewnie ten jeden protorelic z Gongagi, bo kaktusy beda później...

Edytowane przez KrYcHu_89
Odnośnik do komentarza
8 minut temu, KrYcHu_89 napisał:

Protorelic pytanie

 

  Ukryj zawartość

Jestem w ch11 i nie mam 2x reliktów z 3ciej krainy (ten piaskowy potwór i kaktus) i 1dnego z czwartej, bo brama chyba jest zamknięta, a nie ma innej drogi, tak ma być? 

 

Te 2 relikty z Corel będzie dało się zdobyć dopiero w 12 chapterze, a ostatni w Gongaga jest dostępny, tylko ta brama to jest bullshit. Wejście znajduje się z innej strony, dokładnie tutaj

 

spacer.png

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Teraz, Josh napisał:

Te 2 relikty z Corel będzie dało się zdobyć dopiero w 12 chapterze, a ostatni w Gongaga jest dostępny, tylko ta brama to jest bullshit. Wejście znajduje się z innej strony, dokładnie tutaj

 

spacer.png

No właśnie, dzięki, obadam, pewnie to ma wpływ kiedy ten delikwent z nami powalczy xD. Protorelici są nieliniowe, tzn. Cutsceny lecą po tym jak je odblokowujemy w tej samej kolejności, niezależnie od tego, czy pierwszy Junon, czy Corel itp.

Odnośnik do komentarza

Jules mnie przeczołgał przy brzuszkach nie powiem... 30min się męczyłem ale potem żarty się skończyły. Nauczony doświadczeniem z Remake wyłączyłem muzykę i udało się go pokonać 51:50. Dodatkowo grałem tylko jak gierka zaczynała się od L1 (tak mi łatwiej) każdy początek z R1 restartowalem. Bo jakbym to miał próbować w 2 strony to bym nie ogarnął.

Edytowane przez michu86-
Odnośnik do komentarza

Queen's Blood ewidentnie się prosi o własną gierkę. Przy takiej liczbie kart, jest uczucie, że właściwie nie ma w ogóle okazji rozwinąć i próbować różnych rzeczy. Np. mogę sobie pomyśleć o zmianie dwóch par kart na inne w talii, ale nie ma żadnych osobnych walk żeby to wszystko sprawdzić jak się sprawdza na dłuższą metę, mogę najwyżej powtarzać te same bez nagrody, ale kto to by robił. 

 

Ponadto Square-Enix akurat ma talent to splatania innych gatunków z jRPG, co zrobili mistrzowsko np. w Theathrythm czy Harvestelli, które mimo innego gameplayu nadal mają bardzo mocny vibe klasycznego jRPG. To mogłaby być super gierka, chociaż nie wiem ile osób by ją faktycznie kupiło.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...