Skocz do zawartości

Może coś byśmy zrobili?


Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Square napisał:

Pierwsza osoba co zgadła to wymyślała następne, można też było oddać.

No tak, tylko kwestia jest taka, że jeśli miałbym fundować nagrody, to wolałbym takie rzeczy mieć pod kontrolą zamiast samopas puszczać uczestników, by mieli płaszczyznę do manipulacji. Choć oczywiście ani przez moment nie wątpię w ich uczciwość :reggie:

 

No i w takiej formie odgadujący jest w gorszej sytuacji, bo nie może zgadywać własnej zagadki, więc im więcej zgadniesz, tym więcej pauzujesz. 

Odnośnik do komentarza

Niby tak, ale to generuje pewne problemy natury organizacyjnej. Bo wtedy łatwiej jest "oddać" (i mieć szansę na kolejne punkty), więc i tak ktoś musiałby przejąć. Kto? Mój stary?

A jak nie będzie chętnego? Przestój.

Nie widzę tego. Nie chcę płynności uzależniać od obecności użytkowników i wiecznie czekać na nich, aż raczą zdecydować co dalej.

Odnośnik do komentarza

Zawsze można dodać zasadę, że jak oddajesz to nie możesz zgadywać następnej.

Nie mówię, że tak ma być, ale załóżmy, że zawsze ty wrzucasz zagadkę, no to co ile? Raz dziennie? To też generuje przestój, jak ktoś oddał i nie ma chętnych możesz sam wrzucić, w najgorszym wypadku jest taki sam przestój.

Odnośnik do komentarza

Proponuję (luźna myśl) pewien twist. Wybrane grono aktywnych użytkownikow byłoby zobowiązane do umieszczenia w nieznanym uczestnikom zabawy momencie jakiejś podpowiedzi w swoim poście w jakimś wybranym przez nich temacie. Istotne, że nie byłaby też znana osoba, która by dla danej zagadki/zadania takową podpowiedź udzielała, jedynie grono osób. Osoby podpowiadające powinny udzielać się w różnych działach. Podpowiedź powinna być w zasadzie na tyle kluczowa, że bez niej rozwiązanie zagadki byloby prawie niemożliwe.

 

To by z jednej strony urozmaiciło zabawę, z drugiej użytkownicy by chętniej na rożne fora i tematy wchodzili. Choć oczywiście im cenniejsza nagroda na koniec, tym pewnie większa motywacja do tego ;)

Odnośnik do komentarza

Proponuję też żeby każdy użytkownik miał tylko jedną szansę na odpowiedź, tak żeby był high risk high reward. Przykładowo ktoś odpowiada poprawnie przy poziomie trudności Hard (mały kadr z gry/rebus bez podpowiedzi) dostaje 3 pkt., inna osoba odpowiada źlę dostaje 0 pkt. i już nie może wysłać kolejnej odpowiedzi w momencie obniżenia poziomu trudności (na Medium gdzie do zgarnięcia są 2 pkt.). Tym sposobem nie będzie zgadywanki tak jak to było dawno temu w quizach obrazkowych.

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Square napisał:

Przy kadrze z gry to może mieć sens, ale rebusy mogą oznaczać kilka tytułów (mieliśmy takie sytuacje) i wtedy jest tylko, że autor miał co innego na myśli. W takim przypadku też blokada?

A czemu nie? Jak ktoś jest pewny swego i chce zaryzykować to to robi, a jak ktoś nie jest pewny to czeka na podpowiedź. A jak ktoś był pewny a autor miał co innego na myśli no to niestety czasem się tak zdarza i następnym razem może lepiej poczekać na podpowiedź żeby mieć pewne 2 czy 1 pkt niż pochapać się na 3 i mieć 0.

Odnośnik do komentarza
39 minut temu, Ukukuki napisał:

Teraz jest wyszukiwanie po obrazkach więc zabawa może być trochę oszukana. 

Myślałem o tym i swego czasu testowałem, ale jak screen jest autorski i odpowiednio wykadrowany, to wyszukiwarka głupieje, więc nie pomoże.

Zresztą teraz google chyba już usunęło wyszukiwanie po pliku, czy czegoś nie wiem?

 

Jeden strzał na rundę to dobry pomysł. 

 

Rebusy też dobry pomysł, ale obawiam się, że mogą wymagać za dużo pomysłowości i nie każdy podoła w ich wymyślaniu. Sam pewnie straciłbym inwencję po kilku razach. Zaleta jest taka, że pozwalają na pewną interpretację, ale to może być równie dobrze liczone jako wada, bo interpretacja = dyskusyjność.

 

Jeśli chodzi o kadry, to myślałem np. o jednym tygodniowo, ale w sensie:

  • 3 dni na Hard - mały kadr, za 3 pkt.
  • 2 dni na Normal - trochę szerszy kadr ujmujący więcej elementów screena, za 2 pkt.
  • 2 dni na Easy - pełny kadr, za 1 pkt.

Ale można w sumie terminy skrócić, tylko tak jak mówię, nie chcę wywierać zbytniej presji czasowej, że kogoś na forum nie będzie przez jeden dzień i straci okazję.

Odnośnik do komentarza

No wiem, tylko coś mi sie obiło ostatnio o uszy, że mieli to usunąć/zmienić.

Już to testowałem kiedyś i tak jak piszę - jeśli dobrać autorski screen i go odpowiednio wykadrować, to wyszukiwarka nie znajdzie. Problem robi się przy szerszym ujęciu, bo wtedy już zaczyna podpowiadać. A przy pełnym screenie to już zazwyczaj daje na tacy.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...