Skocz do zawartości

Może coś byśmy zrobili?


Rekomendowane odpowiedzi

Jest taki program fajny co daje możliwość robienia quizow z własną odpowiedzią oraz wrzuceniem obrazka:

 

https://www.rayvila.com/g.php/220703202805

 

Można co tydzień dawac wynik i jest opcja podejrzenia wszystkich uczestników przez admina. . Każdy musiałby się oczywiście podpisać nickiem z forumka żeby nie robić sztrymsu. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 3.07.2022 o 12:02, Mejm napisał:

Dlatego tylko autorskie kalambury rysowane a paintcie.

To akurat calkiem spoko pomysl. I bedzie sie mozna posmiac jak ktos rysowac nie umie. 

 

Bo te obrazkowe to lipa, kiedys pomylilem jakas gre z beyond good and evil i sie ze mnie smieli dwie strony i dokuczali :frog: 

A to mialo byc tolerancyjne forum

Odnośnik do komentarza

A kalamburów też już kiedyś nie robiliśmy? :philosoraptor: to jest forum psxextreme.info więc powinniśmy dawać screeny z gazety i zgadywać który to numer i recka jakiej gry. To odzieli true forumowiczów wywodzących się z czystej ekstrimowej krwi od graczyków z neo plusa czy innego dvd action :sonkassie:

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Pupcio napisał:

A kalamburów też już kiedyś nie robiliśmy? :philosoraptor: to jest forum psxextreme.info więc powinniśmy dawać screeny z gazety i zgadywać który to numer i recka jakiej gry. To odzieli true forumowiczów wywodzących się z czystej ekstrimowej krwi od graczyków z neo plusa czy innego dvd action :sonkassie:

Ale tak do 150 numeru. Przeciez nie bedziemy traktowac powaznie gazety ktora na zgreda rozwaza kandydature Rayosa :yao:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Póki co podsumowując. 

Jest kilka wizji, żadnego zaskoczenia. 

 

Osobiście czaiłem się na wariant screenów z gier, ale w ich ograniczonym kadrze, by uniemożliwić Google wyszukiwanie po obrazie. Opcja wymagająca odrobiny rzetelności, ale minimum kreatywności. Ot, bierzesz screen (najlepiej taki złapany osobiście, a nie ściągnięty z sieci), odpowiednio go kadrujesz (nie za łatwo, ale też nie zbyt trudno) i wrzucasz. Gracze zgadują, reszta (punktacja) do ustalenia.

 

Ale pojawiły się też w propozycjach inne klasyki - rebusy tudzież kalambury. Opcja znacznie atrakcyjniejsza, ale wymagająca od uczestników więcej kreatywności i wkładu czasowego. W idealnym świecie to by wypaliło, ale w takim świecie nie żyjemy, więc obstawiam częste zrzucanie ciężaru na innych ("oddaję"), albo stan zawieszenia w oczekiwaniu, aż dany użytkownik się ponownie pojawi na forum by podjął decyzję. Bo "nie mam do tego teraz głowy/czasu". 

 

Podoba mi się też propozycja Mugena z próbą wykorzystania AI. Jest... świeża. Ale trudno mi powiedzieć jak sprawdzi się w boju. Niektóre warianty podpowiadane przez SI są dość oczywiste, ale zawsze można wybrać te mniej dosadne, albo próbować wykiwać AI, z tym że to niekoniecznie uczciwe w kierunku uczestników. 

 

Możliwe, że najlepszą opcją byłoby postawienie na dowolność. Czyli umożliwić uczestnikom wybór co do tego, w jakiej formie chcą zadać kolejną zagadkę. Ktoś ma ochotę porysować? Zapoda kalambur. Ktoś nie czuje się na siłach twórczych? Zapoda jakiś kadr screena. Ktoś bawi się nowymi technologiami? Będzie testował AI i być może podzieli się czymś interesującym. Albo coś innego. Po co się ograniczać. W ostateczności można się posunąć do klasycznego pytania w rodzaju "w pokoju o jakim numerze ten i ten bohater gry odnalazł Twojego starego najebanego?". 

 

I może jakoś to by brnęło do przodu. Może warto spróbować. Uruchomić jakieś beta-testy.

 

Chciałbym zaznaczyć, że samodzielnie mógłbym uciągnąć tylko opcję "kadry screenów" i z gwarancją regularności, bo jestem na forum w zasadzie codziennie. Maksymalnie opóźnienie - 12 godzin. Każdą wrzutę sprawdzałbym osobiście na Googlach, czy nie podpowiadają zbyt dosadnie. No i screen to screen - nie zostawia miejsca na interpretacje. Zgadłeś, albo nie. 

 

Za inne opcje, w tym te, które angażują innych użytkowników, nie jestem w stanie zaręczyć jak to się potoczy.

Odnośnik do komentarza
W dniu 9.07.2022 o 22:28, Kmiot napisał:

(...)

 

Podoba mi się też propozycja Mugena z próbą wykorzystania AI. Jest... świeża. Ale trudno mi powiedzieć jak sprawdzi się w boju. Niektóre warianty podpowiadane przez SI są dość oczywiste, ale zawsze można wybrać te mniej dosadne, albo próbować wykiwać AI, z tym że to niekoniecznie uczciwe w kierunku uczestników. 

 

(...)

 

Generalnie to można pokombinować i trochę narzucać AI styl.

0lRpbP1.png

 

W4bOz35.png

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No jest w tym potencjał do niezłej zabawy, tylko granica też jest dość cienka, bo łatwo przesadzić z trudnością i "dziwnością". Trzeba to jakoś wypośrodkować. Można też wprowadzić kategorie (np. tytuł gry, postać z gry, lokacja z gry, itp.). Trochę się tym pobawię w wolnej chwili i może coś uruchomimy w ramach beta-testów?

W ogóle jak komuś coś intrygującego wyjdzie, to niech wrzuci w temat (może być jeden z 9 obrazków, aby było trudniej). Bez odpowiedzi. Zobaczymy czy ktoś zgadnie.

Odnośnik do komentarza

Znalazłem.

 

No niektóre praktycznie nie do odgadnięcia (Among Us), inne całkiem abstrakcyjne i do odgadnięcia tylko w przypadku, gdy pójdziemy w głębokie skojarzenia i po podpowiedzi ("duża baba"), jeszcze inne dość łatwe (Ratchet, TLoU2). Pobawiłem się trochę tą AI i trudno jest uzyskać fajnie wyśrodkowany obrazek (nie za łatwy, ale też nie zbyt abstrakcyjny). Tym bardziej, że generowanie obrazków zajmuje około minuty, więc nie da się tak natychmiastowo przetrzepać kilku wariantów.

Kluczem jest użycie odpowiednich komend, bo jeśli wpiszesz samo "bayonetta" to będzie zbyt łatwo, ale jeśli dorzucić do tego jakieś "abstract, cubism, by picasso, minimalism" to potrafi zrobić się ciekawie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...