Skocz do zawartości

Alone in the Dark


Szermac

Rekomendowane odpowiedzi

Mi się to podoba.
Owszem widać że ciut drewniane ale liczę na oldschoolowe podejście do tematu.
Nie musi być idealna, ważne żeby była ciekawa klimatyczna i satysfakcjonująca.
Na wiele rzeczy mogę przymknąć oko, wolę to niż te nowe gierki AAA które traktują gracza jak idiotę.


Wysłane z mojego Pixel 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
W dniu 12.01.2024 o 12:39, Dr.Czekolada napisał:

Alone 4 można śmiało i dzisiaj odpalić jak ktoś ma chrapkę na Survival Horror w klasycznym stylu. Reboot z 2008 był trochę zbyt przekombinowany i żaden z niego horror.

ja bym jeszcze polecił z klasyków 

 to była mega straszna i creepy gra, a teraz wygląda jeszcze bardziej creepy przez tą oldskulową grafikę :). 

Edytowane przez KrYcHu_89
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
15 minut temu, Szermac napisał:

Dopiero teraz ogarnąłem, że za historyjke odpowiada typ od Amenzji i SOMA, no ja się już powoli nie mogę doczekać, tym bardziej, że Dragons Dogma 2 raczej spadła z listy do kupna póki co :cool:

O kurde, SOMA to moje top pod względem rozjebania bani klimatem i fabuła. Będzie grane.

  • This 1
Odnośnik do komentarza

Recki podejrzewam, że będą oscylować w granicach 60-70%, raczej nie ma się co czarować, nie będze to hit kalibru RE. Wyjdzie prędzej survival horrorek dla koneserów gatunku i głównie tacy gracze ją docenią. Dla mnie walka może być nawet taka jak w Sinking City, byle klimat, puzzle i eksploracja dostarczyły. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja na nic więcej niż solidne 7/10 nie liczę, o ile klimat dowiezie. A jak będzie lepiej - to pozytywne zaskoczenie :)

Zastanawia mnie motyw wyboru postaci na początku gry. Wspomnieli o tym na którymś z materiałów.

Zależnie czy wybierzemy laskę, czy typa ze Stranger Things napotkani NPC niby mają inaczej się do nas odnosić, ale czy wiadomo, jak głębokie to będzie? Coś na miarę dwóch scenariuszy np. z RE2 i marchewka na dwa przejścia czy raczej pierdoły - trochę innych dialogów i tyle?:unknown:

Odnośnik do komentarza
Teraz, Josh napisał:

Ale to w ogóle będzie miało coś wspólnego z OG AitD poza imionami bohaterów? Nigdy nie grałem w klasyka, ale tam chyba nie było żadnego szczelania, a cała przygoda toczyła się w jednym domu? 

Była walka i pukawki. Gra jest adaptacją pierwowzoru. Na ile wierną to zobaczymy. Na razie pierwszą różnicę jaką widzę, to że wuj Emily w wer 92 popełnił samobójstwo. Tutaj chyba został porwany przez te cthulhu monstra z tego co zrozumiałem. Zobaczymy.

 

Na stronie steama tak piszą:

 

"Odkryj na nowo esencję horroru psychologicznego w grze, która z szacunkiem nawiązuje do swojego pierwowzoru z 1992 roku – protoplasty gatunku survival horror. Alone in the Dark to tytuł przesiąknięty atmosferą klasycznego horroru, z nowocześnie poprowadzoną fabułą i rozgrywką. Pozycja obowiązkowa dla fanów niestworzonych opowieści, zgłębiania przerażających miejsc i desperackiej walki o życie".

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...