Skocz do zawartości

EA Sports WRC


Rekomendowane odpowiedzi

Tak rozrywa czasem ekran, to samo jest na innych platformach bo czytałem o tym. Ogólnie jest poprawa no ale nadal to występuje.
Na szczęście, raz wyłączone rozmycie w ruchu , nie włącza się po ponownym uruchomieniu gry.@jaszczoor wyłącz to rozmycie w ruchu bo pewnie przez to nie widzisz pojedynczych gałęzi ;)

Graficznie wydaje mi się, że jest ładniej ale rzeczywiście chyba bardziej widoczne jest doczytywanie się otoczenia, nie jest to jakoś mocno występujące zjawisko ale takie coś również zauważyłem.

Odnośnik do komentarza

Zrobiłem restart gry, pograłem z 2h na różnych odcinkach i nie zauważyłem doczytywania otoczenia. Gierka w moim odczuciu wygląda ładniej.
Niestety po aktualizacji pojawiły się u mnie dziwne spadki klatek w menu, przez co czasem i tam występuje jakby dziwne rozrywania obrazu. Ta gra ma chyba problem z wyciekiem pamięci, przez co raz jest wszystko dobrze, a czasem zaczyna rwać obraz itp.

Oni chyba nigdy już tej gry nie doprowadzą do perfekcji...

Odnośnik do komentarza

Na Xbox obraz nadal niestety rwie i muzyka mi znika w menu. Ale kurde gra się świetnie. Kenia jest niesamowita. Dobrze teraz wygląda woda na szybie po wjechaniu w rozlewisko. 

Czy mi się wydaje czy oni coś pogrzebali w fizyce, bo auta jakby zyskały na wadze przy graniu na padzie, co oczywiście na plus. 

Myślę, że na tę chwilę żadna gra od Nacon/BigBen nie ma podejscia do tego WRC. 

Gdzie ten nowy rajd?

Odnośnik do komentarza
mialeś racje z tym motion blurem, zapomniałem, że to trzeba za każdym razem przeklikiwać.
I tu nie moge wyjść z podziwu kto w CM podiął decyzje, że dobrym pomysłem jest raz to wprowadzać, dwa żeby to było włączone defaulotowo xd
 
 
Na szczęście po aktualizacji, raz wyłączone rozmycie w ruchu pozostaje wyłączone na stałe.
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

https://answers.ea.com/t5/Bug-Reports/Information-Regarding-Career-Mode-Crashes-amp-AI-Performance/td-p/13326226

 

Nowy patch niestety psuje tryb kariery i resetuje progres.

 

Jak ktoś zaczął karierę i jest w drugim sezonie to na pewno wywali mu błąd i usunie progres. W grze nawet pojawił się popup, który informuje by nie włączać trybu kariery.

 

Śmieszne.

 

Jak na razie wciąż brak fixa. Podobno ma być w połowie stycznia.

 

To jak EA zjebało serię WRC to się w głowie nie mieści. Karygodny błąd, bug a naprawa usterki potrwa dwa miesiące.

  • WTF 1
Odnośnik do komentarza

Ja za to dokonałem trudu instalacji RBR od RallySimFan i jezu jakie złoto, co oni zrobili z tą grą modami to kosmos. Jeździ się fenomenalnie, nadal trudno, ale bardziej przewidywalnie niż pamiętam w oryginale lata temu. Do tego absurdalna liczba cudnych oesów, z czego mnóstwo w Polsce (fenomalnie oddany odcinek Walim Rościszów, którym miałem okazję się przejechać parę lat temu turystycznie), Czechach, Słowacji czy na Węgrzech (tam jest mod rozwijany), więc klimat jest mega swojski. Mnóstwo aut, rajdy online na 250 graczy trwające po kilka godzin, polecam, nic lepszego nie ma, a gratis to uczcziwa cena.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Pojawił się też jeden znaczący problem odnośnie tras - na niektórych oesach Chile gra potrafi z czapy zacząć odliczanie, dokładnie takie samo jakbyśmy wyjechali poza trasę. Skutkuje to powrotem w miejsce gdzie zaczęło się odliczanie ( a w 20sek można w sumie dość daleko zajechać) i nakłada nam 30sek kary :reggie:

 

Dobrze, że udało mi się wbić calaka jeszcze przed jakimikolwiek aktualizacjami, teraz tylko sobie jeżdżę w klubach :D

Odnośnik do komentarza

Panowie, wczoraj odpaliłem WRC EA na PS5 i gra nie widzi mojej kierownicy HORI APEX. W menu konsoli wszystko działa z gry mogę wyjść naciskając znaczek PS, ale nie mogę nic wybrać w grze poza Dualsense.

Sprawdzałem na F1 23 i dział normalnie. Ostatnie WRC 10 czy WRC 9 normalnie wykrywało tą kierownicę.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dziś pojawiła się kolejna aktualizacja. Na PS5 jest duża poprawa. Gra lepiej wygląda, lepiej działa, poprawione zostały dźwięki silników, dodatkowo lepiej się prowadzi auta na padzie i w końcu czuć, że wykorzystali możliwości pada od PS5.

Oczywiście, czasem pojawią się mikro rozerwania ekranu, ale zostało to na prawdę mocno poprawione i występuje to raczej sporadycznie.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Jeśli ktoś gra na T300 na PS5, polecam wyłączyć opcję Softlock w ustawieniach kierownicy w grze. Dziadostwo zabija jakość ffb! Dwa dni się głowiłem i porównywałem do DIRT, startu nie było mimo że rdzeń obydwu gier jest identyczny. Dzisiaj w końcu dokopałem się do tego cudownego rozwiązania. WRC wirtualnie ogranicza kąt obrotu kierownicy, w procesie coś się chrzani. Dlatego opcję wyłączamy, a ograniczenie kąta ustawiamy na samej kierze. (mode + dpad lewo) Różnica jest. Dodatkowo polecam sprawdzić jak macie fw, bo t300 lubi płatać figle, stare fw nie obsługują należycie nowych gier, a nowe ff starych gier.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 8.02.2024 o 21:04, Kolos28 napisał:

Dziś pojawiła się kolejna aktualizacja. Na PS5 jest duża poprawa. Gra lepiej wygląda, lepiej działa, poprawione zostały dźwięki silników, dodatkowo lepiej się prowadzi auta na padzie i w końcu czuć, że wykorzystali możliwości pada od PS5.

Oczywiście, czasem pojawią się mikro rozerwania ekranu, ale zostało to na prawdę mocno poprawione i występuje to raczej sporadycznie.

Hm.. no nie wiem. Specjalnie odpaliłem wersję przed aktualizacją i chwilę później po aktualizacji i wizualnie nie widzę różnic. Nadal wygląda tak sobie, trawy jest ułamek w porównaniu do wyższych ustawień z PC (i to nie tak, że na PC jest coś niesamowitego... po prostu tu jest łyso jak w gracj rajdowych między PS2 a PS3), a różna drobna roślinność w tym trawka np. na pobocznych skałkach itp. dorysowuje się dosłownie kilka metrów przed kamerą.

Może tearing jest mniejszy, ale akurat ma trasie na której jechałem nie było go w ogóle przed ani po aktualizacji. 

Ogólnie nadal graficznie gra pasuje bardziej do roku 2014 (a trawa do 2004) niż 2024.

Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, Emet napisał:

Hm.. no nie wiem. Specjalnie odpaliłem wersję przed aktualizacją i chwilę później po aktualizacji i wizualnie nie widzę różnic. Nadal wygląda tak sobie, trawy jest ułamek w porównaniu do wyższych ustawień z PC (i to nie tak, że na PC jest coś niesamowitego... po prostu tu jest łyso jak w gracj rajdowych między PS2 a PS3), a różna drobna roślinność w tym trawka np. na pobocznych skałkach itp. dorysowuje się dosłownie kilka metrów przed kamerą.

Może tearing jest mniejszy, ale akurat ma trasie na której jechałem nie było go w ogóle przed ani po aktualizacji. 

Ogólnie nadal graficznie gra pasuje bardziej do roku 2014 (a trawa do 2004) niż 2024.

 

To raczej tej gry na PC nie widziałeś ;) zobacz sobie moje screeny z 12 strony, roślinność, drzewa, trawa zjada GT7/Forzę na śniadanie.

 

Co bardzo na plus (bo wczoraj po dłuższej przerwie sporo pojeździłem) to na PC praktycznie całkiem wyeliminowali okazjonalny stuttering, w szoku jestem, byłem pewny, że jak UE4 to już tego nigdy nie ogarną, a jednak można.

Edytowane przez tjery
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...