Skocz do zawartości

Forumkowy Klub Gierek Retro - 06.2023


W co gramy?  

16 użytkowników zagłosowało

  1. 1. No w co gramy?

    • Sheep, Dog 'n' Wolf
    • Jackie Chan Stuntmaster
    • Kingsley's Adventure

Ankieta została zamknięta

  • Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta została zamknięta 31.05.2023 o 21:59

Rekomendowane odpowiedzi

No jestem. Zakładałem, że mam jeszcze miesiąc na wybór, tymczasem wkraczam już teraz, więc jestem zmuszony nieco improwizować. Mieliśmy już Pegasusa w maju i uznałem, że tym razem warto byłoby powędrować w inną generację. Obok NESa największym sentymentem darzę oczywiście pierwsze PlayStation, dlatego chciałbym wrócić do jego gier. I chciałbym tam zaprosić Was.

Proponuję trzy gry, ale wybór tej jedynej pozostawiam Wam. Gatunkowo starałem się pulę odrobię urozmaicić, z tym, że to wszystko są tytuły, w które osobiście chętnie zagram i tak czy srak w pewnym momencie wrócę zapewne do każdej z nich. A do której wrócimy wspólnie? Zapraszam do ankiety, która powisi kilka dni, aby każdy mógł zdecydować według własnych zasad, ewentualnie odpalić każdy tytuł na próbę, albo obejrzeć gameplaye. Zawsze można tez pójść w ciemno, albo pozwolić się zachęcić moimi krótkimi wizytówkami każdej gry. Nie są to tytuły z topu popularności, ale trudno je również nazwać ukrytymi perełkami, bo są raczej znane, choć niekoniecznie ograne przez większość. Plan jest oczywiście taki, że oficjalnie ruszamy na Dzień Dziecka - bardzo adekwatnie, by ponownie poczuć się małym smarkiem z przełomu wieków. Sam póki co wstrzymuję się od głosu w ankiecie, ale w razie remisu zostawiam sobie prawo podjęcia ostatecznej decyzji osobiście i przechylenia szali.

 

Poznajmy kandydatów.

 

Sheep, Dog 'n' Wolf (w wersji USA znany również jako Looney Tunes: Sheep Raider)

image.jpg.c69044d767eca2ac2ea9f5f2b15f1b24.jpg

Looney Tunes to marka, na której się wychowałem. Diabelski Młyn w paśmie odkodowanym Canal+ był odpalany regularnie, a Kosmiczny Mecz na VHS-ie był zakupiony za kieszonkowe i katowany raz w tygodniu. Barwne i charakterne postacie, zabawne gagi, szeroki wachlarz podserii i pomysłów. Szkoda, że zdechło. Pozostała nam jednak spuścizna w postaci gier, a najlepszą obok obu Bugsów Bunny jest Sheep, Dog 'n' Wolf właśnie. Wcielamy się w Kojota Wilusia, tego nieszczęśnika, który od zawsze był w pogoni za Strusiem Pędziwiatrem i cierpiał z tego powodu liczne katusze. Tym razem postanowił on się nieco przebranżowić i za cel obrał sobie znacznie mniej ruchliwe owce. Problem w tym, że te zawsze są strzeżone przez Sama - wielkiego psa pasterskiego. Naszym głównym zadaniem będzie więc przechytrzenie stróża i podprowadzenie mu podopiecznych. Gra zawiera elementy platformowe, ale to głównie przygodówka gdzie zarządzając dostępnymi akurat przedmiotami rozwiazujemy zagadki środowiskowe i nie będzie dużą przesadą, jeśli określę ją również grą logiczną. Będzie też odrobina skradania i działania z ukrycia, wszystko okraszone całkiem atrakcyjną oprawą graficzną oraz jeszcze lepszą muzyką. Dla każdego, kto ma mniej zręczne palce, ale lubi w grach pokombinować.

 

Jackie Chan Stuntmaster

9401899b538f488132dc.jpg.b70445e7d5c66a63353449f41ef9502f.jpg

A może wolicie więcej akcji? To tutaj jej nie zabraknie. Jedna z ciekawszych chodzonych bijatyk tamtej generacji, bardzo charakterystyczna i dość techniczna. Nie poraża dynamiką, ale ma zaskakująco rozbudowany system walki, gdzie do naszej dyspozycji oddano pełny wachlarz możliwości, od ciosów i kombosów pięścią, kopniaków, przez rzuty, kontry, turlanko (polecam przez blat stołu <3), odbijanie się od ścian, możemy oczywiście posłużyć się bronią białą w postaci garnków, ryb i innego gówna oraz przewracać krzesła czy stoły. Do tego na każdym poziomie ukryte są znajdźki dla graczy z zacięciem do eksploracji, więc można sobie zabawę urozmaicić. Całość jest rześka nawet dziś, bywa komicznie i nigdy śmiertelnie serio. Gra chyba najbardziej sprzyjająca "popykaniu z doskoku" jeśli ktoś nie ma weny do większego zaangażowania.

 

Kingsley's Adventure

1675819-kingsleys-adventure-screenshot.jpg.fedd15ff7defef459bfc124a45f503cd.jpg

Najbardziej ryzykowny wybór, bo gra zebrała swego czasu dość przeciętne opinie, ale ja zawsze chciałem dać jej szansę, potrzebuję jedynie motywacji. Wygląda przeuroczo, barwnie, szalenie zachęcająco, stoi za nią Psygnosis, więc potencjał był spory. Będziemy sympatycznym liskiem Kingsleyem, który prawdopodobnie będzie musiał uratować królestwo i wykazać się przy tym bohaterstwem godnym rycerza. Biegamy więc po poziomach, machamy mieczykiem, chowamy się za tarczą, strzelamy z kuszy, otwieramy skrzynie ze skarbami i podejmujemy się wyzwań platformowych oraz puzzli środowiskowych. Gra dla mnie wciąż jest tajemnicą, więc nie potrafię do niej zachęcić własnymi słowami. Może też się okazać rozczarowaniem, ale coś tam z ryzykiem i szampanem, bla bla. Bo jak nie teraz, to kiedy?

 

Niech lud przemówi.

  • Plusik 7
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Sheep, Dog 'n' Wolf nigdy nie ograłem, mimo tego, że pamiętam recke z PE gdzie gra była chwalona i grałem w inne tytuły z uniwersum. Z tego co kojarze, gra wyszła już pod koniec życia szaraka.

Psx to był dobry czas dla gier na podstawie kreskówek Warner Brothers, bardzo miło wspominam te dwa sztosy

Przechwytywanie.JPG.b008004a45835c3634d32e5e120150a9.JPGPrzechwytywanie2.JPG.658ee72157f6eb25f294d4bfc97ba81e.JPG

 

Gdyby ktoś szukał rom do ściągnięcia, to zaoszczedze wam czasu, bo na żadnej liście gry nie było pod tytułem Sheep, Dog 'n' Wolf, polecam szukać po amerykańskim Looney Tunes: Sheep Raider :gayos:

Odnośnik do komentarza

- Mamo, kupisz mi Sifu?

- Nie, mamy Sifu w domu

- Sifu w domu:

 

spacer.png

 

 

W pozostałe dwie nie grałem, ale ten tytuł wspominam bardzo miło. Intensywny mix platformówki z rasową kopaniną i to jeszcze przy udziale sympatycznego Żółtka, z dosyć schludną jak na tamte czasy grafą. Nie udało mi się przejść, bo szarpałem na jakimś kiepsko zgranym piracie i gra zaliczała crash gdzieś tak w połowie gry :sadkek: 

 

Pamiętam, że na PS2 wyszło coś podobnego z Jetem Li (Rise to Honor bodajże), ale nie było nawet w połowie tak grywalne jak Dżeki Czan. 

 

Odnośnik do komentarza

Generalnie decyzja oczywiście już zapadła. Oficjalnie gramy w Kojota (tak jak Shen wyżej pisał - romy łatwiej znaleźć pod tytułem USA - Looney Tunes: Sheep Raider). Z opinii tutaj wynika, że całkiem sporo osób nie miało okazji zagrać, więc teraz jest jedna z lepszych sposobności.

Bo warto.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...