Skocz do zawartości

Anbernic RG35XX - retro konsola


Assassins_78

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie mówię, że brak analoga to deal breaker. Pare gierek mniej przez to ma sens jak Apocalypse (to z Willisem) z psx, Mario 64 które da się doprowadzić do grywalnego framerate'u, niektóre gierki z DC itd. Z drugiej strony weź zmieść analogi... W Retroid Pocket Flip najlepsze nie były a sprzęt za 700... Tylko tam też pękały zawiasy więc generalnie, liczę że tu nie będzie problemów. Im więcej clamshelli tym lepiej. Martwi mnie opinia, że sleep słabo działa ale może custom firmware to poprawiają, jeszcze nie mam żadnego Anbernica. 

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, NemoKOF napisał(a):

 Martwi mnie opinia, że sleep słabo działa ale może custom firmware to poprawiają, jeszcze nie mam żadnego Anbernica. 

W jakim sensie słabo działa? Jeden typek chwalił w recenzji, nie pamiętam teraz która to byla.

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Shen napisał(a):

Tylko też na teście miał odpalone god of war chyba, więc najbardziej wymagająca gra jaką ten sprzęt uciągnie. Dla mnie retro to max szarak, więc oby było chłodniej.

Ziom wystarczy że podkleisz folijką kaptonową i już temperatura będzie mniejsza, bateria nie będzie tyle ciepła dostawała. Patent sprawdzony w innych HH i się sprawdza. Ale jak sam już wspomniałeś, jeśli max PSX to nie ma co paniki siać :) 

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Shen napisał(a):

W jakim sensie słabo działa? Jeden typek chwalił w recenzji, nie pamiętam teraz która to byla.

Obejrzyj recke takiego. Jest ten pseudo sleep ale uruchamianie 20 sekund to jednak sporo. Procek chyba nie wspiera deep sleep więc nie masz spania jak w telefonie, nds, 3ds czy Switchu. To między innymi rzecz, która była powodem pozbycia się Rog Ally. Dla mnie ten aspekt jest bardzo ważny. 

Odnośnik do komentarza

Skończyłem Final Fantasy 6 PL (SNES) i wziąłem się za Tales of Phantasia (SNES) również po polsku. I jest pewien problem: grę ogrywam na Retroarch (Garlic OS - konsola Anbernic RG35XX) i czcionka z tekstami po polsku jest „skaszaniona”: ma „zacieki” i jest mało czytelna. Nie jest to raczej wina romów tylko emulatora. Czy więc zna ktoś ustawienia retroarcha które mogą to naprawić?

 

PS

Wina źle spaczowanych romów. Znalazłem właściwego Japończyka, spatchowalem i jest ok.

Edytowane przez friedrich
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, friedrich napisał(a):

Skończyłem Final Fantasy 6 PL (SNES) i wziąłem się za Tales of Phantasia (SNES) również po polsku. I jest pewien problem: grę ogrywam na Retroarch (Garlic OS - konsola Anbernic RG35XX) i czcionka z tekstami po polsku jest „skaszaniona”: ma „zacieki” i jest mało czytelna. Nie jest to raczej wina romów tylko emulatora. Czy więc zna ktoś ustawienia retroarcha które mogą to naprawić?

 

PS

Wina źle spaczowanych romów. Znalazłem właściwego Japończyka, spatchowalem i jest ok.

Aż sprawdziłem u siebie i faktycznie pierwszy ROM dziwny i w ogóle coś dzwiek się haczył. Kolejny ROM OK. Wiem że to nie anbernik ale sprawdziłem z ciekawości ;) 

 

gNCIJmZ.jpeg

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Andreal napisał(a):

Sprawdź czy nie masz jakiegoś dziwnego filtra ustawionego w setting -> video -> video filter, lub shaderów włączonych.

 


U mnie w przypadku gier na PS1 ustawienie praktycznie dowolnego filtra od razu skutkuje flickeringiem ekranu. Da się jakoś dołożyć filtrów pobranych z neta, by gry na PS1 miały ładne wygładzone tekstury i wyższą rozdziałkę? Defaultowo są dość pixelowate, tak jak oryginały na PSX.

Dla mnie największa frajda z RG35XX H to będzie nadrobienie GBA & N64 (właśnie odpalam Zeldy & Mario 64), których nigdy nie miałem. SNESa ogrywałem mocno na emulatorze na PC jeszcze w liceum i przeszedłem mnóstwo starych gierek swego czasu (w tym multum jRPG, typu różne Talesy, Chrono Trigger, Finale, Lufie <3)

No i PSX jeszcze ma sporo do ogarnięcia (Xenogears, SaGa Frontier 2, FF9, może jakieś Persony, nadal gdzieśtam męczę Chrono Cross, ale to mnie strasznie zmuliło).

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, _Red_ napisał(a):



No i PSX jeszcze ma sporo do ogarnięcia (Xenogears, SaGa Frontier 2, FF9, może jakieś Persony, nadal gdzieśtam męczę Chrono Cross, ale to mnie strasznie zmuliło).

Pewnie sporo perełek jeszcze pominąłeś, z takich mniej znanych Legend of Legaia, Threads of fate, Koudelka, Vandal hearts.

Megaman legends też fajna ciekawostka.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

wyższą rozdziałkę spkojnie możesz odpalić.

Godzinę temu, _Red_ napisał(a):


U mnie w przypadku gier na PS1 ustawienie praktycznie dowolnego filtra od razu skutkuje flickeringiem ekranu. Da się jakoś dołożyć filtrów pobranych z neta, by gry na PS1 miały ładne wygładzone tekstury i wyższą rozdziałkę? Defaultowo są dość pixelowate, tak jak oryginały na PSX.

 

Zawsze możesz się pobawić w ustawieniach. W zależności od rdzenia (który możesz zmienić wchodząc na tytuł gry -> Y) masz różne możliwości.

Dal domyślnego (PCSX Rearmed) w GPU Plugin możesz ustawić  Enhance Resolution, które zwiększa rozdzielczość renderowania. Dorzucenie do tego filtra mocno obciąża urządzenia niestety.

Przy rdzeniu Swanstation jest więcej opcji, w tym AA, filtrowanie, zmiana renderera, korekta perspektywy itd, ale znowu, mocno nas sprzęt ogranicza.

Poza tym litości, na takim małym ekranie wymagasz wodotrysków ? :D

 

Z moich testów najlepiej sobie radzi PCSX Rearmed.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Zaskakującym dla mnie odkryciem są gry na GameBoy Classic. Nie jestem specjalnym miłośnikiem gier indy, nie szaleję za pixelartem ale już mam kilka gier na klasyka w ulubionych. Co tym bardziej dziwne bardziej podoba mi się ich czarno biała grafika od kolorowych wersji na GBC. Sentyment? Tylko że nigdy za dzieciaka nie miałem GB nawet w rękach.

 

Nałożyłem w GarlicOS filtr pixel lekka zieleń ale on też tłumi kolory gier na GBC (bo wszystko działa na jednym emu). Da się jednak wydzielić osobny filtr na gry GB i osobny GBC?

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, friedrich napisał(a):

Zaskakującym dla mnie odkryciem są gry na GameBoy Classic.

Ja ostatnio sobie całego Kirbiego przeszedłem na jedno posiedzenie, mój kumpel miał te gre i wielokrotnie pozyczalem

 

Teraz chce się wziąć się wziąć za te trylogie jrpg

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Obie części Kirby Dream Land oczywiście są w zestawie obowiązkowym :) razem z Darkwing Duck i Wario Land. Ale również bardzo proste Mickey Mouse Magic Wand czy Bugs Bunny 1 i 2. Animaniacs niestety jest na czas - szkoda bo sama gra jest rewelacyjna.

Edytowane przez friedrich
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
18 minut temu, friedrich napisał(a):

Obie części Kirby Dream Land oczywiście są w zestawie obowiązkowym  razem z Darkwing Duck i Wario Land. Ale również bardzo proste Mickey Mouse Magic Wand czy Bugs Bunny 1 i 2. 

Super mario land 2 tez obowiazkowa pozycja, topka moich platformerów z tamtych czasów obok pierwszego Wario Land. Bardzo zroznicowane poziomy, fajne power upy, uszy krolika moj ulubiony. No i z takich gier must play to oczywiscie Zelda Links Awakening.

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, grzybiarz napisał(a):

jaki to emu i jakie to ustawienia pseudo ten ekranik?


Jeśli to do mnie pytanie to znalazłem dalsze ustawienia ale po testach zostawiłem na razie jak miałem wcześniej. Czyli settings/video/video filter: dotmatrix3xGB greenscaleGrid oraz w Core Options GB Colorization na off. Włączałem sobie różnego rodzaju palety ale co w jednej grze działało dobrze to w innej było mi za ciemno. 
 

A tak z innej beczki można kupić na OLX przerobione gamewatche nintendo (Mario i Zelda) z rozszerzoną pamięcią i wgranym emulatorem. Chodzą podobno na tym gry nawet z Sega Megadrive. To byłby dopiero miniaturowy handheld :) Choć tanio nie jest.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 26.05.2024 o 22:59, benito82pl napisał(a):

Panowie szukam gierki na nesa, była to przygodówka nie wiem czemu ale kojarzę jakby to był mario albo luigi i miał taki kij  z którego można było robić tak jakby helikopter lub inne bronie, kojarzycie?

Może to Mario karate. Biało czarny ludzik? Bo to jakiś hack jackie chana

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 28.05.2024 o 11:18, Suavek napisał(a):

Retrokonsola ANBERNIC RG35XXSP 64+128GB za $76.38 / ~299zł - Pepper.pl

 

Piszą, że wersja z jedną kartą za 265zł wychodzi, więc cena chyba nie taka zła. Jeśli jeszcze potanieje, to rozważę.


300-330 cały czas kosztuje. Golas to 250.

Plus za wygodę, nie trzeba romów szukać, ściągać i wrzucać na kartę. 
Ale i tak trzeba doliczyć koszt nowych kart SD.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...