Skocz do zawartości

(Forza Motorsport) Liga Forumkowa


Jak wybieramy auto?   

23 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jak wybieramy auto?

    • co tydzień ankieta z 5 autami do wyboru
    • co tydzień wybiera auto jeden z uczestników według listy


Rekomendowane odpowiedzi

Thx. Generalnie ostatnie lata jeździłem głównie w Horiozna, Motosporta ostatniego mocniej grałem trójkę. 

Ale namiętnie katowałem Dieta Rally jedynkę, jednak tutaj patrząc na czasy wasze i swoje to wypisuje się z ligi xDdd

Nie no, żartuje, ale przeskok jest mega duży patrząc na wasze czasy i swoje. Najlepszy czas jaki mi się udało skręcić z wykorzyknikiem to 2:26, a bez wykrzyknika wrzucam poniżej.

Jeżdżę bez wszystkich asyst(prócz ABS), na manualnej skrzyni biegów(biegi pod lb i rb). Wrzucam mój najlepszy czas, jeszcze będę próbował to pobić, zobaczymy. 

 

Może jak wrzucę mój chujowy czas to inni też się przełamią i temat się trochę rozrusza xD 

07e99416-c125-46f7-910e-04e5d0f0d10b (1).png

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

@zloto ustaw sobie martwą strefę drążka na 5. Gdzieś latał filmik z ustawieniami pada. Zwiększa to responsywność auta i zachęcam do nauki hamowania bez abs. Po uzyskaniu wprawy będziesz mógł opóźniać hamowanie. Nawet jak na chwilę zblokujesz koła to i tak lepsze to, niż hamowanie z abs. Włącz też linię pomocniczą w zakrętach, to żaden wstyd. I graj dużo online. Nic tak nie uczy jak możliwość podpatrzenia jak pokonują zakręty najlepsi. :)

Odnośnik do komentarza

Nie liczyłem, że będę kręcił jakieś super czasy, bo ogólnie jestem słaby w samochodówki i raczej nie grywam w ten gatunek, ale że będę aż taki słaby to też się nie spodziewałem :facepalm:

Na razie kręcę czasy w okolicy 2:30, nie wiem jakim cudem robicie tutaj po 2:14. Przed  weekendem przysiądę trochę dłużej to może uda się zjechać te kilka sekund, bo na razie z taką jazdą mogę zaklepać chyba ostatnie miejsce i nawet tego czasu nie udostępniam bo wstyd :rofl:

Odnośnik do komentarza

@KamilMwrzucaj swój czas, ja wrzuciłem 2:28, myślę że spokojnie możesz mnie pyknąć, a ja będę miał motywację aby to poprawić. 

Generalnie spory problem mam utrzymać odpowiednią linię jazdy po szybkich łukach i jadę tam mega asekuracyjnie, auto mam wrażenie jest nadsterowne i wyrzuca mi je z toru przy próbie dociśnięcia tam. Plus drugie odczucie to na padzie brakuje tej precyzji. Podobnie jest z tarkami, tutaj odrobina braku precyzji i już dostajesz wykrzyknik bo przekroczyłeś limit toru. To co @Bartgpiszę, limit warto sobie ustawić do podglądu, ale generalnie mało wybacza i łatwo o wykrzyknik. Więc ja trzymam się z dala od tarek, co pewnie znacząco wpływa na czas xD

@Marcin_wawaoczywiście, że mam włączoną linie pomocniczą do hamowania, nie jestem samobójcą xD Spróbuje natomiast zgodnie z radą zmienić martwą strefę drążka, może to doda trochę precyzji. 

 

Odnośnik do komentarza

Jeździł ktoś z Was przez zakładkę rywali?

 

Dla mnie za długi tor. Wolalbym jakis krotszy. Jakos lepiej mi sie kolka kreci gdzie mam swiadomosc ze to tylko minuta jazdy a nie jak tu 2.15 by staracicz czas na lyzeczce lub szykanie :/...ogólnie trudny tor i  jazda tym samochodem to mordega. To powoduje że jest dużo różnica w czasach i już chłopaki piszą że nie będą publikowac czasów. Jak tak dalej pojdzi t za chwile nie będzie komu się ścigać.

Edytowane przez Szymek
  • Plusik 1
  • This 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 11.10.2023 o 09:31, zloto napisał:

@KamilMwrzucaj swój czas, ja wrzuciłem 2:28, myślę że spokojnie możesz mnie pyknąć, a ja będę miał motywację aby to poprawić.

 

Trochę pojeździłem i się poprawiłem. Na razie wrzucam to, ale coś czuję, że jak w weekend przysiądę na dłużej to jeszcze trochę  czasu utnę. Agresywna jazda i hamowanie w ostatnim możliwym momencie trochę pomogło ;)

 

 

25288583-a78e-4b3e-9372-fe8d00314206.png

Edytowane przez KamilM
Odnośnik do komentarza
36 minut temu, KamilM napisał:

Trochę pojeździłem i się poprawiłem. Na razie wrzucam to, ale coś czuję, że jak w weekend przysiądę na dłużej to jeszcze trochę  czasu utnę. Agresywna jazda i hamowanie w ostatnim możliwym momencie trochę pomogło ;)

 

 

Miałeś poprawić, ale nie aż tak mocno :rayos:
Gratki. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Szymek napisał:

Jeździł ktoś z Was przez zakładkę rywali?

 

Dla mnie za długi tor. Wolalbym jakis krotszy. Jakos lepiej mi sie kolka kreci gdzie mam swiadomosc ze to tylko minuta jazdy a nie jak tu 2.15 by staracicz czas na lyzeczce lub szykanie :/...ogólnie trudny tor i  jazda tym samochodem to mordega. To powoduje że jest dużo różnica w czasach i już chłopaki piszą że nie będą publikowac czasów. Jak tak dalej pojdzi t za chwile nie będzie komu się ścigać.

 

Mam podobne odczucia. Świeżaki takie jak ja, w takiej rywalizacji zastali rzuceni na głęboką wodę.

Dużo pytań, mało odpowiedzi. Co z nagómowaniem toru, które możemy określić przed jazdą próbną? Czy stan paliwa ma wpływ na czasy? Logicznym wydawałoby się, że tak. 

Ogólnie to ściganie w Forza Horizon przez tryb rywali bardziej do mnie trafiało. Dużo tam pomagało możliwość ustawienia ducha i podpatrzenie rywala.

 

No nic, trzeba zacisnąć zęby. 

spacer.png

Odnośnik do komentarza

Ogólnie jak czytam o tym trudnym torze, 2 minutach poświęcenia i tak dalej, a potem patrzę że z 16 zapisanych osób, 6 dało czas, to chyba zakończymy ligę bo to nie ma sensu żadnego. 

 

To gra wyścigowa, większość torów jest długa. Na tym polega sens rywalizacji czasowej, a nie jazda przez 40 sekund gdzie nie ma miejsca na błędy. 

 

Więc stawiając sprawę jasno. Jak nie będzie 10 wyników na koniec w niedzielę, to kończymy zabawę. 

Edytowane przez PiPoLiNiO
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...