Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Forum PSX Extreme

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Holstin

Featured Replies

Gdzieś wcześniej słyszałem o gierce ale szybko o niej zapomniałem aż do dzisiaj jak sobie odpaliłem demko :obama: Prawdziwy polski residencik, szykuje się niezła petarda

 

  • Replies 27
  • Views 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • Mam nadzieje że gra będzie tak dobra jak na trailerach to będzie można pisać "co sonka to sonka" hehe

  • - Rafał Sankowski: "myślę, że horror to gatunek, w którym chodzi o walkę, ale trzeba udawać, że niby nie (...) Ludzie tego nie widzą, bo najlepsze gry wplatają to bez szwów, niezauważalnie. Walka staj

  • Gierka wciąż w produkcji, nie ma daty premiery (twierdzą klasyczne: soon™), ale profil na twitterze aktywny. Wrzucam parę screenów.    

Wygląda ciekawie, też demko zaatakuję. Ciekawe jaką cenę dadzą i kiedy premiera.

Może w 2025 dopiero

 

Ja parę dni temu ograłem demko i dodałem do wish listy, fantastyczny mix i pomysł

 

No i te smaczki, studio nazywa się Sonka, a jeszcze jest cameo Sapkowskiego xddd

 

 

 

  • Author

Przypomniało mi się o tej grze bo wczoraj na twycie wyskoczył mi filmik gdzie się chwalą że będzie jazda samochodem i wyglądała kozacko 

 Całego demka nie ograłem bo wiem że już dla mnie pewniaczek do ogrania. Sprawdziłem tylko segment ze strzelaniem, fajnie sie zmienia kamera chociaż sam feeling strzelania niezbyt dobry. No troche licze po cichu na ten rok bo lekkiego hajpu dostałem

Świetnie to wygląda. Myślałem, że zrobią coś raczej w stylu Signalis i że walka będzie w ten sam deseń, ale poszli bardziej ambitnie, jeszcze te fragmenty z autkiem :obama: dla takich survival-horrorowych spierdoxów jak my to będzie niezły sztos. 

4 godziny temu, Pupcio napisał:

Przypomniało mi się o tej grze bo wczoraj na twycie wyskoczył mi filmik gdzie się chwalą że będzie jazda samochodem i wyglądała kozacko 

 Całego demka nie ograłem bo wiem że już dla mnie pewniaczek do ogrania. Sprawdziłem tylko segment ze strzelaniem, fajnie sie zmienia kamera chociaż sam feeling strzelania niezbyt dobry. No troche licze po cichu na ten rok bo lekkiego hajpu dostałem

To jest chyba demo z zeszłego roku (pierwsze filmiki z dema na YT są że stycznia 2023) , a nawet nie obiecują premiery w tym. Możliwość sterowania autem to też nowość która wcześniej nie była ujawniana, a pierwotnie planowali premierę w 2023 xd. Tak samo na decku obecnie nie chodzi szałowo, a już devi na reddicie pisali, że na premierę będzie steam deck verified

Ograłem obie części dema. Bardzo fajny klimat, niezłe aktorstwo z dobrze napisanymi dialogami, trochę drewniana walka. Będzie ciekawa pozycja jak już wyjdzie.

  • 6 months later...

Gierka wciąż w produkcji, nie ma daty premiery (twierdzą klasyczne: soon™), ale profil na twitterze aktywny. Wrzucam parę screenów.

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

Nie no aby dowieźli, zajebiście sie zapowiada. A po SH2r mam niedosyt :) 

  • 4 months later...

- Rafał Sankowski: "myślę, że horror to gatunek, w którym chodzi o walkę, ale trzeba udawać, że niby nie (...) Ludzie tego nie widzą, bo najlepsze gry wplatają to bez szwów, niezauważalnie. Walka staje się metodą, by wprowadzić ci jakiś koncept czy uczucie"

 

- próbowano ok. 20 różnych sposobów na walkę, włącznie z podobnym do Typing of the Dead, by znaleźć taki, który wprowadzi ten pożądany niepokój i dezorientację. To, co zostało wybrane, było mocno zainspirowane jednym z mniej znanych Residentów - Gaiden na GBC

 

- dom w demku był częściowo oparty na domie Bartka Moniewskiego. Natomiast cała gra będzie głównie skupiać się na ulicach Sile... Jeziornych-Kolonii, które będą największą, kompleksowo łączącą się lokacją. Miasteczko ma być "zbudowane trochę jak pierwsza Zelda". Będziemy odkrywać tam historię i stamtąd trafiać do kolejnych tematycznych dungeonów, jak szkoła czy stacja kolejowa

 

- poza typowymi potwarakami, w grze pojawią się też okazjonalnie zagrożenia mniej ludzkie, czy to zwierzęta, czy nawiedzone plasmodium przedmioty

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Nowe demo jest na steam, ponoć nawet 2h grania

Ograłem najnowsze demko. Przejście go zajęło mi 2h i szczerze mówiąc kroi się petarda. Klimat i humor nie do podrobienia. Do tego cała masa smaczków i zabaw konwencją. Strzelanie też chyba poprawili względem poprzedniego dema (tam coś z celowaniem było nie tak, obecnie śmiga pięknie). Czekam i kibicuję mocno, jeśli utrzymają poziom z 2-ch pierwszych godzin zabawy to będzie naprawdę coś.

Edited by Amer

  • Author

Ja po ograniu kilkunastu minut poprzedniego demka już wiedziałem że będzie petarda więc tego już nawet nie tykam i czekam na fulla

A wiadomo cos o potencjalnej dacie premiery?

  • Author

Nie nosacz2 chyba sobie jeszcze sporo poczekamy

Niezłego mindfucka zaliczyłem. Przy pierwszym demie cały czas myślałem, że akcja dzieje się w latach siedemdziesiątych. Opis w sklepie Steam - Listopad 1992 balon

Też skończyłem demko. Świetnie to wygląda i spoko konwencja. Jak ktoś ma jeszcze niedosyt, to najnowsze demo ze stema ma w sobie jakieś dwa wcześniejsze demka - jedno w jakimś domu, gdzie nie ma walki, a drugie to tunele, gdzie jest głównie walka. Tam w tym tunelu w pewnym momencie ten a'la Sapkowski D coś jakby napomina o tym, że "zarząd ma się wyrobić do 2026 albo 2027". Oczywiście mówi to w innym kontekście - czyli kiedy to muzeum (?) zostanie oddane do użytku ale jak rozumiem mogło chodzić o grę. Aha, i polski dubbing wypada tutaj zajebiście. I swojsko. W innym miejscu na budowie jakiś utwór disco polo, a w innym w bloku słychać chyba T.Love. Jazda maluszkiem też niczego sobie.

  • 6 months later...


Niestety nadal bez daty premiery

  • Author

Mam nadzieje że gra będzie tak dobra jak na trailerach to będzie można pisać "co sonka to sonka" hehe

A co ma do tego sonka?

edit: dobra, już widzę xD

Teraz, Bzduras napisał(a):

A co ma do tego sonka?

Studio Sonka D

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

Recently Browsing 0

  • No registered users viewing this page.

Account

Navigation

Search

Search

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.