Skocz do zawartości

Anime godne polecania


Kazuo

Rekomendowane odpowiedzi

Animce u nas w kinach są bardzo rzadko, więc też sprawdziłem Suzume. Historia naciągana jak cholera, ale wizualnie wiadomo, 11/10. No i przypomniałem sobie przy okazji dlaczego nienawidzę kina - mangozjeby-atencjusze drące pizde na każdym nawet nie śmieszym żarciku, ordynarne chrupanie i mlaskanie, koleżaneczki pierdolące non stop, bo przecież na "bajce" to mozna itd. Kurwa kiedy w końcu powstanie kino z możliwością odpalania dźwięku na słuchawkach? XD

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, number_nine napisał:

Mnie po tym seansie w kinie naszła ochota, żeby to drugi raz obczaić na tv :D widoczki momentami były piękne i aż się prosiło o większe nasycenie barw, a wiadomo jak z tym jest w kinach

ja sobie ściągnąłem poprzednie filmy i jeden co przegapiłem, więc bedzie seans w weekend na kozak kurwa oledzie

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
9 godzin temu, oFi napisał:

 

Pierwszy sezon mocno tarmosi siusiaka, drugi niestety to już nie to samo. Czytałem opinie tych co przeczytali mangę i kolejne sezony będą jeszcze gorsze, bo w złym kierunku idzie ta manga :/ 

Pierwsze słyszę żeby szło w złym kierunku. Skończyli to w dobrym momencie i przynajmniej nie ma powtórki ze zjebanego Naruto gdzie walki po TS były z dupy i najczęściej kończone rozmową :reggie:

Odnośnik do komentarza
W dniu 21.05.2023 o 11:34, oFi napisał:

 

Pierwszy sezon mocno tarmosi siusiaka, drugi niestety to już nie to samo. Czytałem opinie tych co przeczytali mangę i kolejne sezony będą jeszcze gorsze, bo w złym kierunku idzie ta manga :/ 

Co ty pierdolisz człowieku? Kolejne sezony to jest przepaść jakościowa i jest co raz lepiej. Niektóre epy to majstersztyk audio wizualny nieosiągalny nawet dla top tier studiów. Poprzedni arc i najnowszy to praktycznie każdy odcinek z otwartą japą i łapą na siusiaku. Niewiele jest animców w których 20 minut mija jak 5, a Kimetsu no Yaiba to takiego grona właśnie należy.

  • Plusik 4
  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, sprite napisał:

Co ty pierdolisz człowieku? Kolejne sezony to jest przepaść jakościowa i jest co raz lepiej. Niektóre epy to majstersztyk audio wizualny nieosiągalny nawet dla top tier studiów. Poprzedni arc i najnowszy to praktycznie każdy odcinek z otwartą japą i łapą na siusiaku. Niewiele jest animców w których 20 minut mija jak 5, a Kimetsu no Yaiba to takiego grona właśnie należy.

 

Eee... No wymieniłeś że fajne efekty etc. No to się zgadza.

Ale pod względem fabularnym to jest kicha. Jak pierwszy sezon to było objawienie w świecie animkow tak drugi to niezły spadek formy jeśli chodzi o narrację.

Walki dalej wyglądają cudownie, ale cała otoczka fabularna leży. Tanchiro został w pewnym momencie poboczna postacią...gdzie w pierwszym sezonie super było pokazane jak zyskuje swoje moce, poznaję siebie i walki dawały ten ładunek emocjonalny ze dwojoną silą.

 

Czytając zagraniczne fora natknąłem się na masę złych opinii nt kolejnych epów mangi. Parę spoilerow

 

Spoiler

Rola Tanchiro i wojowników demonów jest splycany do absolutnego minimum, rozwój mocy protagonisty jest totalnie zatrzymany. I można tak wymieniać dalej...

Więcej uwagi jest skupiona na dziku i tym śpiochu, a ich wątki są....bez polotu.

 

To tak w skrócie.

To że są fajne walki automatycznie nie określa danego sezonu bycia 'wybitnym'.

  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza

To nie minus jako taki, a kwestia preferencji. Ja na przykład lubię jak historie skupiają się nie tylko na jednej postaci. To samo zarzucają One-Punch Manowi, że za mało się skupia na Saitamie, a dla mnie to jest właśnie zajebiste, ta cała plejada fajnych bardziej lub mniej pobocznych ludków.

  • Plusik 1
  • This 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, sprite napisał:

Co ty pierdolisz człowieku? Kolejne sezony to jest przepaść jakościowa i jest co raz lepiej. Niektóre epy to majstersztyk audio wizualny nieosiągalny nawet dla top tier studiów. Poprzedni arc i najnowszy to praktycznie każdy odcinek z otwartą japą i łapą na siusiaku. Niewiele jest animców w których 20 minut mija jak 5, a Kimetsu no Yaiba to takiego grona właśnie należy.

Zgadzam sie z opinią szanownego uzytkownika aczkolwiek zakończenie mangi to totalny facepalm i moze zniszczyć w odbiorze co wrażliwszym na głupotę całe anime bo nie samym wypasem audio wizualnym mangozjady żyją.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...