Skocz do zawartości

Kierownice


Rekomendowane odpowiedzi

Chyba najgorszy youtuber w simracingu, gość parę tygodni temu zrobił wywiad z CEO Fanateca zanim go jeszcze zwolnili, co było spoko, ale cała reszta to clickbaitowe filmiki na robienie dramy z gowna. Ten filmik wyżej to tylko potwierdza.

 

chlop dostal opierdol w komentarzach więc nagrał kolejny filmik, tym razem pozytywny xD chuj wie o co mu chodzi poza liczbą wyświetleń 

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
W dniu 12.03.2024 o 07:07, darkos napisał:

Czekamy na wrażenia. Pograj z tydzień i napisz czy rzeczywiście taki mesjasz i game changer :whistling:

 

Minął miesiąc, pograłem w parę tytułów więc mogę już coś więcej powiedzieć.

 

Na początku nie odczułem jakiejś wielkiej różnicy, więc przez pierwsze parę godzin miałem lekkie rozczarowanie że nie ma efektu wow. Z drugiej strony nie może być efektu wow jak wcześniej kiedy przechodziłem z kierownicy na zębatkach do kierownicy DD.

 

Jednakże po jakimś czasie zacząłem zauważać różnice po wynikach mojej jazdy. W GT7 byłem przez wiele miesięcy na poziomie niskiego A/wysokiego B i nie mogłem się przebić wyżej. Od momentu jak mam CS DD+ wyniki znacznie się poprawiły, zyskałem pewność siebie i konsystencję. Wrzucałem z resztą filmiki do tematu GT7 z mojej jazdy. Nie wiem czy to może nie efekt placebo :D ale faktem jest że zacząłem więcej czuć na kierownicy i rzeczywiście responsywność jest większa. Nie wiem czy to wszystko zasługa jedynie kierownicy czy może też QR2 który jeszcze bardziej dodaje do stabilności. Dodatkowo najnowsze sterowniki Fanateca spowodowały, że w takie Forzie czucie jest o mega lepsze niż wcześniej.

 

Sama moc bazy oczywiście jest sporo większa, jeżdżę na 50-70% mocy w zależności od auta i gry, czasem schodzę niżej np. w przypadku aut typu super formula albo LMP. Ciężar i dokładność feedbacku jest niesamowita, w poprzedniej bazie czułem że czasami jechałem dalej zabawką... tutaj tego nie mam.

 

Jeśli chodzi o odczucia to najlepiej mi się na tym jeździ w GT7 i ACC, potem FM. Jeździłem też w PC2, ale mam wrażenie że ta gra jest już "stara" i nie wykorzystuje możliwości baz typu DD i feeling nie jest jakiś super w porównaniu do reszty gier.

 

Sama baza jest świetnie wykonana, cicha, nie ma żadnego coil whine. Dzięki tym 15nm mogłem zamontować kierownicę którą kupiłem w sklepie wyścigowym (waży około 1300g) która nie traci na odczuciu FF przez swoją wagę - DD+ ma mnóstwo siły i kierownica poniżej lata jak szalona nawet na 50% mocy.

 

IMG_2832.jpeg

 

Do aut typu GT3 i inne mam kierownicę Formula + kupiłem też obręcz od Acelith ze skórzanym wykończeniem.

IMG_2780.jpegIMG_2781.jpeg

 

Czy jestem zadowolony? zdecydowanie tak, bo znowu w ciągu ostatniego miesiąca jeździłem nieprzyzwoitą ilość godzin. Czy poleciłbym tę bazę każdemu to nie jestem pewien - być może większości osób wystarczy CSL DD albo GT DD. Mi po dwóch latach jeżdżenia na tych bazach brakowało czegoś, co tutaj znalazłem.

 

 

 

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza
4 hours ago, jaszczoor said:

kojarzycie czy qr1 od fanateca wróci do sprzedaży czy już niemcy stwierdzili, że będą wciskać qr2 za miliony monet?

 

https://fanatec.com/eu-en/accessories/steering-wheel-accessories/clubsport-quick-release-adapter-black

 

Kilka dni temu sprzedałem swój ostatni QR1 na olx za 250 zł Wiem że wart był więcej ale chciałem szybko sprzedać a nie użerać się z ofertami w stylu dam 200 gdy wystawiona za 400. I raczej nastawiałbym się na szukanie używanych na grupach facebook'a fanatec owners group i fanatec polska i na ebay. Tam można znaleźć QR1 w dobrych cenach. To że są używane wcale nie znaczy że czegoś im brakuje. To tylko kawał metalu ze sprężyną. Nie ma tam się co zużyć. Większość graczy i tak posiada jeden QR lub dwa i nie zmieniają tak często kierownic. 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

dzięki Darkos :)

btw miałem przerwe w graniu na kierownicy, pozbyłem się thrustmsatera i rpzesiadłem się na fanateca.

Różnica też taka, że zrobiłem setup pod biurko. Jak mi przyjdzie ostatnia rzecz to się pochwale bo może to będzie inspiracja dla kogoś z mniejszym metrażem kto niekoniecznie chce zawalać połowy dosyć małego salonu rozkładanym fotelem.

 

No i DD, rzeczywiście, spora różnica. Najlepszy dowód to, że w ciągu tygodnia grania w GT7 i to wcale nie tak dużo udało mi się wbić z powrotem A rating w GT7 z niskiego B, gdzie wcześniej męczyłem się z tym miesiącami. 

Samo czucie samohcodu i drogi na DD to jedno, ale dla mnie pewność w prowadzeniu i co za tym idzie, czas reakcji to jest to za co się płaci w tym wypadku 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

- Fanatec GT DD Pro do 8 nm

- Fanatec Clubsport DD + do 15 nm

- Logitech G Pro do 11 nm

 

Te trzy sa kompatybilne z PS5.

Jeśli kupisz drivehuba lub Brook Ras1ution to zadziała każda kierownica, która nie jest kompatybilna z konsolami. Cammus, Thrustmaster, Moza. Tylko sony stara sie blokowac takie urzadzenia wiec to dość duże ryzyko isc w takie urzadzenia. 

 

A co do różnicy to jest dosc spora. I juz po pierwszych kilku zakretach na takim dziurawym torze jak Nordschleife sam sie przekonasz czym jest Direct Drive. 

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
36 minut temu, darkos napisał:

Te trzy sa kompatybilne z PS5.

Jeśli kupisz drivehuba lub Brook Ras1ution to zadziała każda kierownica, która nie jest kompatybilna z konsolami. Cammus, Thrustmaster, Moza. Tylko sony stara sie blokowac takie urzadzenia wiec to dość duże ryzyko isc w takie urzadzenia. 

 

 

+ jeszcze te sprzęty emulują jakaś inna kierownice, więc bardzo możliwe ze efekt na PS5 nie będzie taki sam

 

1 godzinę temu, Masamune napisał:

Jakie kierownice DD są dostępne na PS5? Serio różnica między dd a np t300 jest aż tak duża? Nie chodzi tylko o moc efektów?

 

jest duża różnica. Jak masz wątpliwości to udaj się do jakiegoś miejsca z symulatorami, w każdym większym mieście są.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jak kupowałem pół roku temu DD8nm, CSL Elite v2 i obręcz McLarena to jeszcze grałem na xboxie. Teraz po przesiadce na PC zastanawiam się czy aby nie sprzedać tego zestawu i przenieść się np. na Moze (głównie ze względu na syf z fanateciem i brakiem możliwości zamówienia wielu dodatkowych rzeczy, np. kolejnych obręczy)

Co myślicie?

Odnośnik do komentarza

Ale czemu nie możesz zamówić kolejnych obręczy Fanateca? Przecież masz tego pełno u nich na stronie.

 

Moza niby jest spoko ale też na redditach i facebookach czytałem różne komentarze opinie odnośnie ich obsługi i gwarancji etc. Przypominam że to chińska firma.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, MaZZeo napisał:

Ale czemu nie możesz zamówić kolejnych obręczy Fanateca? Przecież masz tego pełno u nich na stronie.

 

Moza niby jest spoko ale też na redditach i facebookach czytałem różne komentarze opinie odnośnie ich obsługi i gwarancji etc. Przypominam że to chińska firma.

No np. obręcz wrc wysyłka najszybciej 11 czerwca (wiele innych tez 11 czerwca, albo sold out) a QR1 metalowy tez sold out od dawna, więc albo jedziesz na plastiku albo płacisz 100 euro za QR2 metalowy :reggie:

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, MaZZeo napisał:

a to nie zauważyłem, rzeczywiście

 

jeżeli już nie grasz na xboxie i nie masz w planach też gry na PS5 to rzeczywiście poszedłbym w kierunku innej firmy, może to być Moza ale jest też wiele innych.

Ogólnie trochę śmierdzi trupem ten sklep.

Jakie są jeszcze inne firmy oprócz Mozy?

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...