Skocz do zawartości

Ostatnio widziałem/widziałam...


aux

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, krupek napisał:

Ja niedawno obejrzałem pierwszy raz. Bardzo mi się podobał, aczkolwiek faktycznie trochę sztywne i proste kino. Na plus na pewno pooglądać tamte czasy. Swoją drogą, myślałem, że tam więcej pościgów będzie.

 

dla pościgów to polecam Vanishing Point i oryginalne 60 Seconds. Bullitt to film jednej sceny w sumie, ale za to jakiej.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

New Mutants

 

Nie oczekiwałem dosłownie niczego, nie śledziłem newsów i trailerów ani informacji o jakichś problemach w produkcji (o których dowiaduję się teraz) i seans był całkiem przyjemny. Pierwsza połowa, może nawet 2/3 jest naprawdę niezła, ot dosyć kameralne perypetie zamkniętej w "ośrodku terapeutycznym" ekipy młodych mutantów, mocno pachnące typowym kinem młodzieżowym. Niestety, jak zaczynają wjeżdżać na ostro "sceny akcji", to robi się już mocno meh (pomijam nawet kwestie wizualne, które nie stoją na specjalnie wysokim poziomie) i raczej odlicza się już czas do końca (film jest króciutki, co akurat na plus). Nic odkrywczego, ale fani mutantów powinni obejrzeć bez zgrzytu.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Hotel Ruanda

 

Dużo filmów oglądam, ale dawno mnie żaden nie poruszył tak, jak ten. Mocny (choć nie epatujący bezpośrednią przemocą, i dobrze), trzymający w napięciu lepiej, niż niejeden thriller, świetnie zagrany. Jako, że w okresie masakry w Rwandzie byłem jeszcze małym gnojkiem, to jakoś nie utknęły mi te wydarzenia mocno w głowie, ot słyszało się nieraz gdzieś tam o tych słynnych Hutu i Tutsi, którzy się nawzajem powyrzynali maczetami. Dlatego film w moim przypadku spełnił pewnego rodzaju funkcję edukacyjną (choć wiem, że narrację trzeba brać z dystansem, bo tutaj jest to pokazane trochę czarno-biało i bez szerszego kontekstu, resztę trzeba po prostu doczytać). Ale jako dzieło czysto kulturowe: polecam mocno.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
W dniu 25.10.2020 o 16:35, Rudiok napisał:

First Man - smutny Gosling i Elżbieta II nie udźwignęli filmu. Wieje depresją i nudą, przez co nawet sceny z kosmosu nie robią już takiego wrażenia. Smętne pier.dololo ze świetnymi wizualiami i muzyką, ale nic ponad to. 

Dopiero teraz to zobaczyłem, pchasz się kolego w gips.

Odnośnik do komentarza

@Wredny dokładnie to samo mi przyszło do głowy: Ad Astra to co prawda dużo większe nudziarstwo i zwyczajnie film gorszy, niż First Man, ale i tak ten drugi mnie zawiódł. Myślę, że w kinie fajnie by się oglądało kilka scen, ale poza tym: meh.

 

Tak, wiem, to nie miał być bombastyczny film stricte o locie na Księżyc, tylko bardziej ludzkie spojrzenie na Armstronga, szczególnie w kontekście rodzinnej tragedii. No ale nadal.

Edytowane przez kotlet_schabowy
Odnośnik do komentarza

Ciekawy jest na HBO GO dokumentalny tryptyk o wojnie w Iraku. Pierwszy film to Bagdad ER czyli pokazane od kuchni jak wyglądała praca szpitala polowego podczas wojny w Iraku. Masakra co się tam dzieje. Amputacje, zgony, flaki - pokazane to jest strasznie HC więc nie dla wszystkich. Nawet się zdziwiłem że to HBO puściło no ale jak ktoś chce zobaczyć wojnę to tak właśnie wygląda https://hbogo.pl/filmy/ostry-dyzur-w-bagdadzie

 

Drugi to Dzień w którym narodziliśmy się na nowo. Czyli wywiady z żołnierzami którzy mocno ucierpieli na wojnie. Utraty kończyn, wzroku, PTSD czy urazy mózgu. Ujęcia walki z kamer żołnierzy czy nawet ze strony bojowników. Wywiady przeprowadza James Gandolfini https://hbogo.pl/filmy/dzien-w-ktorym-narodzilismy-sie-na-nowo

 

Trzeci to Cmentarz Narodowy w Arlington kwatera 60 - w tej kwaterze są pochowani żołnierze którzy zginęli w Iraku i Afganistanie  Rozmowy z ludźmi którzy odwiedzają groby swoich bliskich. Też mocne. https://hbogo.pl/redirect/472415

Edytowane przez Ryo-San
  • Plusik 6
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...