Skocz do zawartości

Odżywki, Gainery itp.


Andżej

Rekomendowane odpowiedzi

Teoretycznie nie, bo to tylko mieszanka składników odżywczych, które normalnie spożywasz z jedzeniem. Jednak na zdrowy rozsądek, to lepiej co jakiś czas odpocząć od "chemii", bo wiadomo, że to jednak proszek.

Inna sprawa, że teraz połowa gainerów ma pododawane do składu kilka innych składników, chociażby kreatynę, BCAA itd. Jednak, o ile się orientuję, są to na tyle małe ilości, że raczej nie wpłynęłyby negatywnie przy długotrwałym stosowaniu.

Odnośnik do komentarza

Ja z kolei jestem za suplementacja.Jem normalnie ale nie zapominam o suplach.Przykladowy dzien wyglada tak :

Dzien treningowy

7.15 owsianka + banan+kreatyna z sokiem pomaranczowym

8.00 trening

O 9.00 po treningu gainer + kreatyna i drzemka 1.5-2.5h

11.30 obiad pierwszy czyli np Piersi z kurczaka + ziemniaki + salatka warzywna

13.00 gainer

16.00 dwa banany, kiwi, pomarancze itp zaleznie od checi

18.30 drugi obiad

20.30 gainer

Pozniej juz pod wieczor przy kompie zjadam worek pistacji lub innych przekasek tego typu (rodzynki, owoce itp)

W dzien wolny od treningu:

8.00 jajka, pieczywo ciemne ,kreatyna

9.00 gainer

11.30 obiad pierwszy np warzywa z wolowina + salatka

13.00 gainer

Potem juz jak wczesniej.Ofcoz wsjo podpozadkowane trybowi w jakim pracuje 14-22.

Menu urozmaicone.Co dzien cos innego.generalnie zbytnio sie nie spinam jak co ma wiecej tluszczu niz powino.I tak jestem szczuply wiec wywalone na to mam.

tak czy owak efekt to 4 kg w 6 tygodni z 57 do 61.Jeszcze 4-7kg i jestem happy :)

Odnośnik do komentarza

Trochę drogawa ta twoja dieta no i na noc raczej nie jadłbym "przekąsek" :P

Ja mam chyba tańszą i jak na razie bardzo jestem z niej zadowolony bo efekty są zauważalne z 64 na 67 w 3 tygodnie:)

 

1. 2x kanapka z jajem

2.serek wiejski + bułka z serem i szynką

3.jogurt

4.serek wiejski + bułka z serem i szynką

5.obiad (pierś z ziemniakami przeważnie)

6.gainer

7.shake białkowy na sen

 

wychodzi na kilogram masy 3,3 g B / 5,6 g W / 1,1 g T więc akurat.

Do tego tauryna+kreatyna

Odnośnik do komentarza

Nie lepiej by bylo wpierdzielac ryz bialy(brazowy) albo makaron zamiast ziemniakow?

Co to serka wiejskiego - w czym on jest lepszy od twarogu? IMO ja tam wole ten drugi ,z dzemikiem sobie rozrobic i jakas kanapeczka do tego i gitara gra.

Co do diety to ja ogolnie jadam tak:

1) sniadanko - kanapki z pomidorasem albo jajkiem + gainer

2) posilek w szkole - kanapki z piersia z kurczaka

3) Obiados - makaron/ryz + piers z kurczaka

4) przed treningiem (nie zawsze) - kanapki z tunczykiem albo z makrela

5) kolacja - makaron z jajkiem badz jajecznica

6) przed snem - twarog + gaineros.

Jak ja zaczynalem cwiczyc to byla tragedia wagowa , 44kg. teraz ponad 60kg po roku cwiczen (dlugi czas cwiczylem w domu ,dopiero jakos od kwietnia chodze na silke)wiec nie jest zle :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Skończyłem ten cykl z Xpandem i Shockiem i jestem w chooy niezadowolony. Na masie skoczyło jakieś 2 kg, siła średnio (rekord na klatę płasko poszedł w górę o jakieś 10 kg, więc bez rewelacji, zresztą mało mnie to cieszy tak na prawdę). Pompy specjalnej nie było, zmęczenie normalnie występowało. Nie chcę się wyżywać na odżywce, bo zapewne takie a nie inne efekty to z jednej strony kwestia organizmu, a z drugiej wynik zaniedbania innych aspektów (słabo z regeneracją, mało sypiam nocami), ale fakt faktem : spodziewałem się, że ze stagnacji mnie to wyciągnie. Hajsu nie żałuję, bo gdybym nie spróbował, to bym się nie dowiedział, jak to będzie.

W przyszłości nie będę raczej inwestował w inną formę kreatyny, niż monohydrat. I wcale nie chodzi mi o napuchnięcie od zatrzymanej wody.

Odnośnik do komentarza

Tak nadmienię apropo rozmów o ryżu- podobno nawet ten naturalny ma znikome wartości odżywcze (białko do 4-6g w porcji i to jeszcze słabej jakości). Znacznie lepszy makaron, a najlepsze są te naturalne, brązowe, albo inne dziwadła, które w marketach charakteryzują się znacznie wyższą ceną.

Odnośnik do komentarza

Przeciez Mateuszu ryż ma być żródłem węglowodanów a nie białka. Od białka to mam twarogi/kurczaki/tunczyki/czasem parówki (nie przepadam, zwlaszcza jak pomysle, co tak wsadzaja, ale tanio i szybko jednak mozna dawke bialka przyjac).

 

 

Natomiast, jesli chodzi o xpanda i shocka, to znajomek z rok temu zrobil na tym bardzo dobre wyniki, masowe i silowe, wiec chyba kwestia organizmu. Choc istnieje tez opcja, ze od tamtej pory zmienili sklad na gorszy

Odnośnik do komentarza

Ryż z makaronem w wartości węglowodanów też jest nie do porównania. Chodzi mi o mylne przekonania wszystkich nastolatków, którzy twierdzą, że ryż im da full serwis, jakby przyjęli gainerka najlepszej jakości.

 

Ryż z makaronem w wartości węglowodanów też jest nie do porównania. Chodzi mi o mylne przekonania wszystkich nastolatków, którzy twierdzą, że ryż im da full serwis, jakby przyjęli gainerka najlepszej jakości.

Odnośnik do komentarza

Zresztą, nie chodzi TYLKO o zawartość węglowodanów, ale również o indeks glikemiczny. Ryż jest świetnym źródłem energii (zwłaszcza brązowy), nie wiem po co się go czepiasz ;] Wiadomo że dla urozmaicenia można zamiast ryżu jeść makaron czy choćby kaszę gryczaną (tak samo jak kurczaka zamieniać na indyka / ryby morskie / tuńczyka / wołowinę - w końcu ile można jeść to samo).

Odnośnik do komentarza

Względna nowość na rynku + bardzo dobra cena.

 

http://www.sfd.pl/sklep/VitaFit_Wpc_protein_plus-opis3653.html

 

IMO warto się zainteresować (co też zresztą zrobiłem). Z tematów na SFD jasno wynika, że to białeczko zwyczajnie daje radę (także i smakowo).

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Względna nowość na rynku + bardzo dobra cena.

 

http://www.sfd.pl/sklep/VitaFit_Wpc_protein_plus-opis3653.html

 

IMO warto się zainteresować (co też zresztą zrobiłem). Z tematów na SFD jasno wynika, że to białeczko zwyczajnie daje radę (także i smakowo).

 

Powiem że jestem bardzo mile zaskoczony tym białeczkiem. Smak bardzo dobry (truskawka) no i rozpuszczalność o dziwo świetna , zero grudek. Za taką cenę naprawde się opłaca w porównaniu np do ostrowii.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...