Skocz do zawartości

PC Hardware - problemy


Wyso

Rekomendowane odpowiedzi

Nie potrafię dopasować obrazu do wielkości ekranu, zawsze zostaje 1cm czarnej ramki. Naturalnie w windowsie 7 ustawiam wykrywanie ekranu 1920x1080, w ustaweiniach monitora przeszperałem już wszystko, ale opcje typu " auto adjustment"

są niedostępne, tzw anm szaro, niewybieralne :). Potrzebuję jakichś sterów do tego monitora, czy jak? Mam benq gw2265hm, podpinam kablem hdmi.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Mam w domu PC w z win7 który służy mi wyłącznie do nagrywania setów kiedy bawię się w DJa. W środku jest procesor 1.8 i jakieś 1800 mb RAM. Do tej pory było ok ale no właśnie od jakiegoś czasu program łapie freeza i wszystko to co nagrywam idzie w pizdu. Ewidentnie brakuje mu pamięci, bo z tego co wiem 7 do normalnej pracy potrzebuje 2GB . Wczoraj chciałem  wrócić do XP ale okazało się, że nie jest już to możliwe.  Jedyne co jest wartościowe w tym kompie to karta muzyczna i ładna obudowa. Na codzień korzystam z nowego lapka, jednak  trochę mi szkoda wydać ok 500 zł na sensowny interfejs audio USB, który będzie robił dokładnie to samo co mój PieC robi za darmo. 

Czytałem, że windows 8.1 spokojnie lata na 1 GB RAMu, myślicie, że to mogło by rozwiązać moje problemy? :)

Odnośnik do komentarza

Dziwna rzecz.

Mam ultrabooka Lenovo U410 i generalnie smiga swietnie. Tylko jest problem z dzwiekiem. Wiec np z YT jest, jak puszcze film przez GOMa tez jest. Jk wlacze Spotify web player, podobnie. Nie ma jednak dzwieku gdy odpale Spotify z pulpitu, komunikat mam ze jest problem z karta dzwiekowa lub sterownikiem (nic nigdy nie zmienialem). Jak odpale Civilization 5 to podobnie, nie ma dzwieku (choc kiedys byl). Ma ktos pomysl co sie za tym kryje? System to 8mka jak by co.

Odnośnik do komentarza

Mam problem, otóż z dnia na dzień coś się bez wyraźnego powodu zje.bało z Windowsem 7, włączam kompa, system się nie ładuje, dostaję możliwość załadowania recovery menu, no to ładuję (będę używał nazw angielskich, bo w tym języku miałem system). Wyskakuje : 

 

http://3.bp.blogspot.com/_8qMdy9GxQw8/TRx4gVTTwkI/AAAAAAAAAeY/6y5hqG0GjZ4/s400/7.jpg

 

na liście nie ma systemu żadnego, a klikając "load drivers" nie wiem w sumie, co mam robić (startup ładuje się z wydzielonej partycji X, a głowna partycja w ogóle nie rusza). Gdy dam ok bez wybierania systemu, to mam opcje : 

 

http://res1.windows.microsoft.com/resbox/en/windows%207/main/66b9e3c2-bb67-47bf-802c-b753b54bcc19_48.jpg

 

Przywrócenie systemu odpada, bo nie postawiłem punktu przywracania, zresztą i tak nie wczytuje nic z dysku. Startup repair nic nie pomogło, system się restartuje, Image recovery też odpada, nie mam obrazu dysku. Ogólnie problemu by nie było, gdyby po podłączeniu dysku jako drugiego i uruchomieniu Win XP, można było w nim grzebać i skopiować rzeczy, na których mi zależy, zrobiłbym fomata i nara. Sęk w tym, że dysk w ogóle nie jest dostępny, gdy chcę się do niego dostać mam tylko komunikat "dysk nie jest sformatowany, czy chcesz sformatować teraz ?". Jest jakakolwiek szansa, żeby jeszcze odzyskać normalną metodą dane z tego walniętego HDD, czy mam się nastawiać na straty (całe szczęście, nic aż tak poważnego tam nie mam) ? Z góry dzięki za odpowiedź

Edytowane przez kotlet_schabowy
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
Panowie i Panie,

 

Mam taki problem z zainstalowaniem sterowników do dongla bluetooth na usb.

Złożyłem nowy komputer z systemem win 7 pro 64bit i  wykrywa tego dongla jako Unknown Device.

Co ciekawe na dwóch innych komputerach (które już mają ze dwa lata) z takim samym systemem operacyjnym adapter jest poprawnie wykrywany i działa normalnie (można podłączyć inne urządzenie itp.)

Na tych komputerach, które instalują sterowniki wyszukałem identyfikator sprzętu:

vid_1131&pid_1001&rev_0373

Próbowałem robić backup sterowników z komputerów na których adapter działa i przywracać je na tym nowym ale nic to nie pomogło. Płyty do dongla nie mam bo zaginęła lata temu.

Przeinstalowałem nawet sterowniki do usb (kontroler, hub) i dalej to samo - Unknown Device.

Jest ktoś w stanie pomóc w tej sprawie?

 

Jedyną większą różnicą pomiędzy komputerami na których działa i nie działa ten bluetooth to socket płyty głównej, na wszystkich komputerach z socketem 1155 działa (sprawdzane już na 5 sztukach), a na kompach z 1150 nie działa (2 komputery). Nie wiem czy może mieć to coś wspólnego z opisanym problemem.

Odnośnik do komentarza

U mnie dongle z przodu USB również nie działa (inne sprzęty działają), za to podpialem pod rozgałeziacz-hub USB z tyłu i działa. Próbuj z innymi portami. Niedawno też miałem problem, bo pobralem nowe stery programikiem Driver Booster i nic nie działało. Jako, że używam dongla do pada z ps3, na nowo zainstalowałem scp (czy jak to się tam zwie) i zaznaczyłem "force install". Wszystko działa.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
cześć.
może ktoś jest w stanie pomóc?
mam lapka samsunga rf711 czyli karta intela (3000) i nvidi (gt540m).
od pewnego czasu, dość długiego, mam problem z migającym/gasnącym ekranem.
wcześniej było to tylko miganie, a od niedawna ekran się całkowicie i bezodwracalnie, dopiero po restarcie, wyłącza.
czasami jest to okraszone komunikatem "Sterownik ekranu Intel Graphics Accelerator Drivers for Windows 8® przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność".
od ostatniego czasu wywala też Bluescreen (BCCode: 1000007e).
 
Nie ma żadnej regułu, choć ostatnio nie jestem wstanie zagrać w Hearthstona, ale np. Witcher 2 chodzi bez problemu.
Dzieje się to czasami, głównie po restarcie po totalnym wyłączeniu ekranu, nawet na ekranie logowania.
W trybie awaryjnym też.
 
Robiłem format, nowe sterowniki, stare sterowniki, wpis do rejestru (metoda z strony Microsoftu).
Próbowałem różne tryby zasilania.
Dzieje się to przy odinstalowanej karcie NVidi.
 
czy coś jeszcze można zrobić?
przypuszczam, że karta jest uszkodzona, ale chciałem spróbować wszystkiego przed serwisem. jakiś pomysł?

 

z góry dzięki
Edytowane przez luk_ash
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Może nieodpowiedni temat ale takie pytanie laika jak przełączyć kartę graficzną z intela na radeona by ta druga miała prym?

 

Jeśli chcesz olać integre i lecieć na radeonie to w opcjach Catelist masz tam opcje oszczędności czy jakoś tak, i dajesz pełną wydajność. Jak nie znajdziesz to spróbuję ci to dokładniej wytłumaczyć ale później 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ok, mam problem z kompem.

 

Freezuje się (5% przypadków), resetuje ale tak że nie odpala się ponownie tylko wisi w zawieszeniu na black screenie i trza go Power OFF i Power ON ponownie (95% przypadków).

Dzieje się to mega randomowo. Raz na 2 dni. 5 razy dziennie. Dziś doszło to, że się nie chce odpalić. Wyłączam go Power OFF po tym jego resecie, odpalam ponownie i nie chce zaskoczyć. Nie ma tego charakterystycznego *pik* które zawsze jest po kilku sekundach. Nie odpala się żaden z ekranów (logo płyty głównej, ekran z "press DEL to enter BIOS" etc. Po prostu wisi na black screenie bez grama grafiki na ekranie.

 

Komp był w serwisie bo miał już coś takiego. Stwierdzili, że u nich działa super, nie wyłączył się ani razu i jedyne co zrobili to wyczyścili wsie porty sprężarką etc z kurzu. Komp wrócił z serwisu... i po 10 dniach znów to samo. Nie mieszkam na plaży by się komp zakurzył ponownie do takiego stopnia w trochę ponad tydzień. Stoi wysoko, nie na podłodze. Z metr nad ziemią.

 

 

Ktoś ma jakieś przeczucia co może być nie tak? I am fkn clueless :confused:

Czy mam wymienić 90% sprzętu w nadziei że moze akurat wymieni się poprawna cześć? :/

Edytowane przez Kazuun
Odnośnik do komentarza

Albo zasilanie albo płyta główna.

Też się płycie głównej bym skłaniał, bo....

 

Jak tak teraz myślę, to czasami, rzadko (raz na 2-3 miechy) miewa też coś takiego że ni z dupy ni z pietruchy w trakcie robienia czegoś pokazuje się black screen, komp/monitor zaczyna przeskakiwać pomiędzy trzema opcjami: Analog, Digital i HDMI. Po czym po około 10s wraca do normalnego stanu jak by nigdy nic. Tak jak by port na grafikę w płycie głównej stracił połączenie na chwilę.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Już dawno wypadłem z obiegu, jeśli chodzi o PC-ty, także wolę zapytać.

 

Laptop to HP Pavilion dv6-6030ew, dokładnie taki:

http://www.komputronik.pl/product/123261/HP_Pavilion_dv6_6030ew_8_GB.html

I teraz tak - chciałbym kupić baterię oryginalną, do auta też nie kupuję zamienników. A może jednak lepiej zamiennik? W każdym razie zauważyłem, że praktycznie nie ma oryginalnych baterii albo źle szukam. Znalazłem taką aukcję:

http://allegro.pl/bateria-hp-g60-pavilion-dv5-dv6-compaq-cq60-cq61-i4599490772.html

Chyba będzie pasować? A może macie jakieś lepsze źródło takich baterii?

Dzięki z góry za pomoc i odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Mam laptopa Asus R700V i pojawiły się problemy z touchpadem. Mogę sterować kursorem i przyciski również działają, ale przestała działać funkcja przewijania oraz przybliżania i oddalania obrazu. Kiedyś coś podobnego już mi się pojawiło i pomogło skanowanie Nortonem, ale tym razem nie pomogło. O co może chodzić?

 

 

edit

ok, pomogło przeinstalowanie sterownika funkcyjnego.

Edytowane przez krupek1
Odnośnik do komentarza

Mam pytanie do osób obeznanych pod względem kart graficznych. Jeżeli gra dajmy na to wykorzystuje 3050 mb vram a karta ma 3gb czyli 3072 mb to nie powinno być żadnych zacięć związanych z zapchaną pamięcią ponieważ mam jeszcze kilka mb zapasu. Tak to działa?

Odnośnik do komentarza

Potrzebuję pomocnej dłoni Panowie, bo widać pisda jestem...

 

Pomógł by mi ktoś znaleźć info jakie są granice maksymalnych temperatur dla produktu Gainward GTX 770 Phantom 2 gb? Jedyne co mi się udaje znaleźć w necie to marketingowa gadka od producenta że "chłodzenie Phantom zapewnia 15 stopni mniej od konkurencyjnych board'ów", oraz info z różnych test/review że karta operowała na ~30-40 stopni jako idle i koło 79 stopni under load. A ja chcę wiedzieć jak blisko górnej granicy dopuszczalności owe 79 stopni oscyluje. Bo taki MSI Afterburner mi pokazał że przy Thiefie karta miała 81 stopni.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...