Skocz do zawartości

Pizza


Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Adam GlapJńskJ napisał:

To niezbyt mi się widzi dla jednego placka zużywać tyle prądu. Zresztą jak kamień to ogień. Inny smak jest i co ogień to kurła ogień! :cool:

 No dla jednego placka nie ma sensu - ani nagrzewać piekarnika na max temp., ani palić drewna w piecu. 

Rozwiązaniem na to jest zrobić od razu przynajmniej te 10 pizz. :potter:

Odnośnik do komentarza

Wczoraj robiłem piccki NY style i był niezły hardkor. Źle do tego podszedłem, ale wyszło pysznie. Po pierwsze unikać gotowej, posiekanej mozzarelli - najlepiej kupić blok sera i samemu potrzeć, lepiej się wtedy ser roztopi w piecu. No i jednak nowojorskie picki są spore, co dla mojej 12 calowej Kody to duży wyczyn. Aż mi się serek wylał na kamień, który następnie zaczął się na nim palić :asax:Była chwila grozy.

 

No nic, najbliższy weekend spróbuję ponownie, mądrzejszy o kilka rzeczy. Albo spróbuję pizzę na zaczynie biga. Jeszcze nie wiem. 

Odnośnik do komentarza

od zawsze sie jakas tam pizze w domu robilo, ale kupilem ostatnio kamien i wzialem sie 'na powaznie'

 

fotek nie mam niestety, ale nastepnym razem zrobie.

 

piekarnik do 300 stopni, kamien sie rozgrzewa jakies pol godzinki

 

maka caputo 00 do tego drozdze tej samej firmy. ciasto 65% hydracji. lezakuje w lodowce niecale 48h.

 

ciasto rozciagam recznie bez wałka, do tego sos robie sam (pomidory san marzano, sol i swieza bazylia - 24h w lodowce). na to mocarela i salami peperoni.

 

robie do tego jak wloch kazal w internecie - najpierw samo ciasto z sosem, wyciagam, dorzucam ser i salami i z powrotem do pieca. wychodzi zaje.bista.

Odnośnik do komentarza
W dniu 19.06.2022 o 22:36, mcp napisał:

Bez kitu, dawaj foty or didn't happen

 

@Tynio Ty używasz tych blaszek do pieczenia, ciasto ci nie przywiera do nich po wyjęciu z piekarnika? Nie wiem czy blaszki mam ciulowe czy to wina ciasta, ale jak próbuję zdjąć pitcę to zawsze muszę sobie nożem od spodu pomóc bo mi się przykleja do blaszki ;/

Odnośnik do komentarza

Nie chciało mi się lecieć do Nowego Jorku w tę sobotę, to zrobiłem u siebie new york style pizzkę. Na zakwasie, hydracja na poziomie 68 procent, czas fermentacji jakieś 24 h. 

Na trzecim zdjęciu coś bardziej w stylu neapolitańskiej piccki. Nieskromnie przyznam, że jak na brak mięsa wyszły mega :pechowiec:

 

290815903_578001090521640_6443627427900983264_n.jpg

291352330_655678712428343_9171133757190784909_n.jpg

290900877_368664692018574_5865411642651852809_n.jpg

  • Plusik 2
  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

@Czirex niestety skończył mi się akurat.

 

9 minut temu, Mejm napisał:

Ku.rwa Figaro zrob cos wiecej niz placek z sosem i serem :sapek: Wiem, ze potrafisz.

 

Przepraszam, jak dla mnie pizza to w zasadzie właśnie placek z sosem i serem, a już na pewno nowojorska. Powiedz więc co według Ciebie byłoby kolejnym levelem, a wypróbuję. 

 

 

291685527_1749533778743741_9081614298387

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Widac, ze lewacka.

 

Mi chodzilo o jakas pizze z roznymiskladnikami. Wiadomo, ze jak sie robi stricte neapolitanska to sie nie je.bie pieczarek. Ale mozna zrobic po prostu zwykla z salami, szynka, jakimis warzywami. Cos jak Tynio robi. No chyba, ze taka nie wyjdzie w tym piecu.

Odnośnik do komentarza

Jak to Ci sie @Figaro oregano skończyło?

Widać, że należysz do grupy bogaczy, którzy powinni być opodatkowani na 90%, kupujesz piecyk w cenie telewizora, włoską mąkę za 10x więcej i nie masz na oregano?

Weź sobie jak człowiek online zamów. Nawet koneserowi pizzy starczy na rok, a dla zwykłego człowieka to zapas na całe życie by był. 
 

FD3-F745-D-3984-411-C-89-A1-F54-A0-E31-F
 

Odnośnik do komentarza

Dawno nie robilem placka to sobie chce wrocic na weekend. Postanowilem, ze pier.dole poki co zakwas to zrobile po lucku na suchych drozdzach. Odpalilem yt po przepis a tam ku.rwa te pier.dolone amerykance odmierzaja wszystko w tych je.banych kubkach i lyzeczkach. Ja je.bie. Chyba po prostu wezme pol kg maki, zrobie hydracje z procentu 65% i styknie. Tylko ile je.bnac suchych drozdy? Paczke?

 

I chcialbym to tak z dobe pofermentowac takze po uformowaniu kulek wje.bac je do lodowki i wyciagnac 2h przed rozciaganiem? 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...