Skocz do zawartości

Pizza


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
W dniu 13.04.2022 o 19:14, Figaro napisał:

@Tynio mordo, jaki kamień polecasz do piekarnika? Szamotowy, granitowy, czy jakiś inny? Dzisiaj sobie robiłem zakwasowe piccki, ale bez łopaty i kamienia, to to może wyjdzie smaczne, ale wygląda jak ta niesłynna pizzka.

Niestety ja sam dalej robię pizzę na blaszkach bo boję się kamienia. Nie jestem w stanie coś Ci polecić od siebie. 

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj odkryłem ten temat, sam od jakiegoś czasu robię pizze w domu nie jest to obraz sztuki ale wzoruje się na kanale włocha mieszkającego chyba w stanach "Vito Iacopelli" i ciasto na jego przepisach wychodzi super, do pizzy używam głównie pomidorów z puszki san marzano, są pyszne. Pizze piekę na kamieniu z marmuru bo szamotowe podobno potrafią pękać. Dzisiaj na salony wjechał nowy piekarnik który grzeje do 300 stopni z programem pizza, zobaczymy jakie cuda z tego wyjdą :)

Edytowane przez kaktusr
Odnośnik do komentarza

Ja kupiłem ten piecyk

https://allegro.pl/oferta/profesjonalny-piec-do-pizzy-1200w-domowy-400-c-11572069493


I mogę tylko polecić dla miłośników pizzy, przede wszystkim szybko się nagrzewa, nie trzeba czekać, aż kamień nabierze temperatury. Od momentu uruchomienia, mija z 20-25 minut i już jedzone dwie pizze. W pikaraniku nigdy mi się nie chciało ze względu na czas.

Są też tańsze wersje.

Odnośnik do komentarza

Też się zastanawiam nad kamieniem, chociaż trochę mnie zniechęca to nagrzewanie. No i blaszki wydają się wygodniejsze i pitca wychodzi ładnie okrągła, a je się też oczami :lapka: Polecam przepis od @Tynio, stosuję już od ponad roku i wszyscy chwalą tę wersję. Mąki używam na zmianę fariny/Basi, różnic moje plebejskie podniebienie nie zauważyło. Pomidory mutti polpa zblendowane na gładko.

Edytowane przez mcp
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Korzystając ze świątecznego weekendu udało mi się zrobić pierwsze podejście do lepienia pizzy i sprawdzić urodzinowy piec, a przy okazji wykarmić nią rodzinę i zebrać feedback.

Jak na pierwszy raz nie wyszły może wielkie zakalce i podobno całkiem zjadliwe, ale muszę poćwiczyć jeszcze formowanie ciasta i znaleźć jakiś lepszy sposób na osuszenie bufali (mozzarella), bo robi się przez nią straszna zupa. Po osuszeniu zwykłej mozzarelli nie ma z tym problemu.
 

Spoiler

q9Mvl1R.jpg


rzCGmtG.jpg

nmh8YF2.jpg

fuUK3PW.jpg

ho2u4wU.jpg

rM9JgoV.jpg
 

 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
W dniu 28.04.2022 o 16:19, YETI napisał:

Ostatnio kupiłem te spody do pizzy w biedrze. Sądziłem że to nie będzie nic dobrego, ale wrzucasz na patelnie, dajesz na ciasto, to na co masz ochotę, przykrywasz i po kilku minutach wychodzi fajna pizza, z cienkim, kruchym ciastem. 

Tak więc :notbad:

 


A które? Te z lodówek, czy suche na dziale z pieczywem? Brałem te pierwsze, całkiem spoko na szybką pitce.

Odnośnik do komentarza
W dniu 20.06.2019 o 21:11, schabek napisał:

Neapolitanska oczywiscie najlepsza ale tylko i wylacznie z pieca opalanego drewnem. Zadne tam kombinacje.

 

 

stary post ale co za bzdury xD nie ma żadnego znaczenia czy to piec gazowy czy opalany drewnem, kiedy mówimy o pizzy którą pieczesz w takim 60 sekund. Nie ma to żadnej różnicy.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, _Red_ napisał:


A które? Te z lodówek, czy suche na dziale z pieczywem? Brałem te pierwsze, całkiem spoko na szybką pitce.

Suche, w opakowaniu są dwie sztuki. Ciasto cienkie, kilka minut na patelni i wychodzi chrupkie. Dla mnie bardzo fajna opcja, na pewno lepsze niż te gotówce z rigi czy Giuseppe. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Metoda napisał:

Z gotowców, to tylko Donatello z lodówek w biedrze. 


Ostatnio z lenistwa korzystałem, spoko ale czuć, że to nie ciacho z pizzerii ;) Ale po pokryciu domowym sosem z pulpy pomidorowej, oregano, pieprzu, soli, oliwy z oliwek, do tego czorajzo, dżapanello, mozarella i robi się zajebiście.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem jak długo zajmuje wam robienie Pizzy,  ale po 10 latach na ciasto poświęcam około 20 mininut, przygotowanie dodatków to około 20-25 minut i pieczenie 7 mininut na pizze. Szybko się robi i ostatni raz kupiłem gotowca z 3 lata temu na wakacje jął nie miałem opcji zrobienia swojej Pizzy a do lokalu miałem 10km

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...