Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem tak. Pytaj o konkretne ceny, bo to się zmienia. Nie można powiedzieć raz na zawsze, co się opłaca. Generalnie najnowsze telefony zazwyczaj są tylko nieco lepsze od poprzednich, za to dużo droższe - ot, towar high-endowy. Więc zazwyczaj raczej mało się opłacają.

 

Ale... pamiętam, że dwa miesiące temu widziałem Z1 Compact w sklepie za 1300 zł. Teraz widzę Z3 Compact po sieci za 1500. Za taką cenę, raczej warto, chociaż zależy, jakie kto ma priorytety, naprawdę.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

ja mam m7 i mocno go polecam glownie ze wzgledu na swietny wyglad i mocna wytrzymalosc na upadki. moj upadl mi juz kilka razy i oprocz wgniecen na obudowie nic mu sie nie stalo. jesli mialbym wymieniac to tylko na m8, ale przez brak czerwonej wersji zostaje z m7.

 

bizon ty masz w swoim android revolution? jaki kernel?

Odnośnik do komentarza

Ja moją piękną zetkę upuściłem parę razy, przyznam, że byłem lekko posrany. Ślad pozostał tylko na obramowaniu w postaci lekko zdartego lakieru, trzeba patrzeć uważnie ale można dostrzec. W każdym razie, przekonało mnie to, że nie chcę większego telefonu, ten jak dla mnie na granicy wygody trzymania w dłoni przy jednoczesnym ruszaniu jej palcami i ogólnie... życiu dokoła.

 

 

Ogólnie Ameryki w tym temacie nie da się odkryć - Xperia Z to najlepsze androidowe telefony w historii. Inne świetne deale to LG G2 i G3, HTC One oraz OnePlus. Jak się coś zmieni to damy znać.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

ja mam m7 i mocno go polecam glownie ze wzgledu na swietny wyglad i mocna wytrzymalosc na upadki. moj upadl mi juz kilka razy i oprocz wgniecen na obudowie nic mu sie nie stalo. jesli mialbym wymieniac to tylko na m8, ale przez brak czerwonej wersji zostaje z m7.

 

bizon ty masz w swoim android revolution? jaki kernel?

 

elemental x 14.8 ale widze ze jest 14.12 wiec czas na update

Odnośnik do komentarza

HTC M7 półroczny (z polskiej dystrybucji) dziś mi za 780 zł zwiał sprzed nosa. Ale pojawiła się opcja Z2 po starej znajomości (<3) więc raczej to drugie wezmę, gdyż obiektywnie rzecz biorąc bebechy ma lepsze od HTC (jak i nieco większy rozmiar - obecnie mam już 4.7" więc będzie jakaś odmiana).

Dzięki za doradztwo. Będzie ktoś chciał LG 4X P880 za 300 zł w styczniu? xd

Odnośnik do komentarza

Bez wad to chyba nie ma fonów. Większość AMOLEDÓW wypala się np w miejscach gdzie jest Notification Bar obraz jest tam lekko jaśniejszy. S4 się nagrzewa dość wyraźnie i na oryginalnym sofcie ma Throttling jak kiepskie PC (da się ogarnąć innym kernelem). Moto G reaguje na dotyk słabiej niż 80% innych telefonów. To takie wady które ja znam. Warto się zapoznawać ze wszystkim. HTC nie mam więc się nie wypowiadam.

Odnośnik do komentarza

No o to u mnie wszystko siedzi od premiery czyli blisko 2 lata. Poza slabym aparatem to reszta dziala bez zarzutu, z BT korzystam codziennie, mam podlaczona sluchawke plantronics jak jezdze na montaze, wifi hula, uzywam codziennie rowniez jako serwer ftp to kopiowania plikow zamiast kabla.

 

Aparat jest nedza, jezeli ktos robi zdjecia pejzazy i chce je drukowac w formacie A2. Ja robie zdjecia tak jak kazdy, wszystkiemu. Robie zdjecia dokumentwo, faktur zamiast je skanowac i potem je drukuje i wszystko jest ok. Do szczegółowych fotek mam lustrzanke a z ręki czy zrobie iphonem tak jak wczesniej czy teraz htc to dla mnie zadna roznica bo 90% oglada sie to na telefonie albo na kompie i koniec, nie wale konia do zdjec z telefonu obojetnie jakiego. Ale jak ktos cje robic fotki i je potem drukowac to htc m7 odpada.


Dla mnie wada htc to zbyt czuly dotyk, albo slabo ogarniety pod tym wzgledem android. Na IOS bylo lepiej, mniej przypadkowych klikniec a tu czesto palcem o coś "zachaczam", dotkne pierwszy lewy górny piksel ikonki i już się ona włącza.

Ale Tap2Wake rządzi, malina opcja w kernelu.

Odnośnik do komentarza

Mogę wiedzieć za ile to jest dobra cena? Żona też go szuka (konkretnie tego i9505, bo bliźniaczy i9500 jest bez LTE, ale z 8rdzeniowym prockiem, co rzekomo nie przekłada się na benchmarki). Za około kafla chyba można mieć nówkę ze sklepu wysyłkowego (PL, nie Chiny).

Zakładam, że SGS4 będzie sprawnym wydajnym fonem, skoro SGS2 działa bez większej zadyszki od ponad roku.

Odnośnik do komentarza

Na podstawie tego co czytałem nie powiedziałbym, że lepsza. Ma jakiś niepopularny (tak mi się zdaje) procesor, który wcale nie jest jakoś szybszy, a brandowany jest jako "8rdzeniowy". Dodatkowo jest pozbawiony LTE, więc nie skorzystasz (o ile jestes w zasiegu). Imho trzymałbym się i9505 i takiego kupię żonie, bo jednak szybki net LTE to dużo lepsza opcja niż kilka punktów wydajności więcej w jakimś benchmarku.

 

850 zł za używkę / nówkę / prawie nówkę? Cena dobra moim zdaniem.

Edytowane przez _Red_
Odnośnik do komentarza

Ja mam i9505. Dobra cena, masa customow. Jak ktoś nie miał Nexusa to nie muli ;-) a na poważnie na kitkacie jest do wytrzymania. Dobry aparat. wymienna bateria i karta. Można wrzucić masę Romów bez touchwiza i wtedy jest rakieta jak ta lala. Wersji i9500 nie warto brać, małe wsparcie. Pisze to z i9505.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...