Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zrobiłem przesiadkę z bardzo dobrze sprawującego się Oppo Reno 5 5G na OnePlus Nord 3. Jak na razie nie mam do czego się doczepić, aparat z matrycą Sony robi ładne zdjęcia jak na niefachowe oko niefotografa, jest estetyczny, wychodzi z pudełka z Androidem 13 i dostanie trzy duże aktualizacje jeszcze, 16GB RAM, bateria trzyma lekko powyżej dwóch dni normalnego użytkowania, ładowanie 80W... i slider, fizyczny prztyczek do wyciszania telefonu? Z tym to się chyba jeszcze nie spotkałem. Jedyne do czego bym się czepił to brak slotu na kartę SD (niby 256GB wbudowanej pamięci trochę to rekompensuje, ale wolałbym mieć opcję niż jej nie mieć), brak jacka 3,5mm i konieczność dokupienia jakiegoś etui, bo plecki są ze szkła i miałem wrażenie, jakby telefon chciał mi wyśliznąć się z ręki podczas używania. Jak ktoś rozważa słuchawkę do 2100 (chyba. coś koło tego dałem na schwarz freitag) to można śmiało brać na celownik.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Jaki obecnie jest najlepszy model Androida pod kątem jakości zdjęć? Powiedzmy topka na rynku (pewnie jakiś Pixel 8 pro czy coś flagowego od Galaxy?) i alternatywa tańsza, np. do 2000 zł.

 

Żona potrzebuje mieć coś co zrobi jej wyraźne fotki w pracy z bliska (więc dobre makro, szczegóły etc.). I nie chce dłużej iOS więc odpada iPhone ;)

 

BTW Moja motka g72 póki co na użytek codzienny sprawuje się doskonale, nadal niebo w porównaniu do Redmi Note 9.

Odnośnik do komentarza
25 minut temu, _Red_ napisał:

Jaki obecnie jest najlepszy model Androida pod kątem jakości zdjęć? Powiedzmy topka na rynku (pewnie jakiś Pixel 8 pro czy coś flagowego od Galaxy?) i alternatywa tańsza, np. do 2000 zł.

 

Żona potrzebuje mieć coś co zrobi jej wyraźne fotki w pracy z bliska (więc dobre makro, szczegóły etc.). I nie chce dłużej iOS więc odpada iPhone ;)

 

BTW Moja motka g72 póki co na użytek codzienny sprawuje się doskonale, nadal niebo w porównaniu do Redmi Note 9.

 

Jeśli chodzi o makro:

 

Hi-end: S23 Ultra, Pixel 8 Pro, OP 11.

Mid: Pixel 7a, Samsung A54, 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Jaki obecnie jest najlepszy model Androida pod kątem jakości zdjęć? Powiedzmy topka na rynku (pewnie jakiś Pixel 8 pro czy coś flagowego od Galaxy?) i alternatywa tańsza, np. do 2000 zł.
 
Żona potrzebuje mieć coś co zrobi jej wyraźne fotki w pracy z bliska (więc dobre makro, szczegóły etc.). I nie chce dłużej iOS więc odpada iPhone
 
BTW Moja motka g72 póki co na użytek codzienny sprawuje się doskonale, nadal niebo w porównaniu do Redmi Note 9.
Topke na rok 2024 to w przyszłym tyg zaprezentuje Oppo jak i Honor. Honor na bank będzie Global. Oppo Find X7/X7Ultra może podzielić los poprzednika i pozostać w Chinach. Ja ściągam z Chin bo mój Oneplus ma już prawie 5 lat na karku i powoli dokonuje żywota.

Jeśli o jakieś średniaki do zdjęć to Oppo Reno 11/11 Pro za chwilę będą w PL. Podobnie Oneplus 12R. I na tych bym się skupił.
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

A to ma być też jej telefon na co dzień? Bo jak tak to praktycznie wszystko z górnej półki będzie robiło przyzwoite zdjęcia, ale jak chce coś na lata, to w 2023 wyjątkowo środowisko tech było zgodne w tej kwestii - albo Iphone 15 pro albo S23. Oczywiście ich większe wersję w postaci Max/Ultra są jeszcze lepsze, ale nie wiem czy żona taką "patelnie" by chciała używać.

Jako że Iphone'a nie chce to S23 chyba najlepszy wybór. Telefon bez kompromisów. Ma wszystko. W innych modelach zawsze będzie czegoś brakowało, a to tylko 2 lata aktualizacji, a to brak LTPO lub krótki czas pracy na baterii. Snapdragon 8 gen 2 to na prawdę udany procesor. Do tego świetnie się trzyma w dłoni i jest jeszcze "normalnych" rozmiarów.

Wyjątkowo udany model. Poza jedna wadą optyki w postaci rozmycia przy robieniu zdjęć np. dokumentów. Coś z soczewkami z(pipi)ali. Zdjęcia "makro" (bo umówmy się do macro potrzebujesz obiektywu macro) i tak chyba bym robił obiektywem 5x. Minimalna odległość ostrzenia w telefonach nie nadaje się do macro, a do tego software bez sensu rozmywa obszar dookoła focusa, i często robisz zdjęcie obiektu z bliska, a tylko mały obszar jest ostry.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Tak to miałby być telefon do użytku na co dzień jak i do robienia wyraźnych zdjęć w pracy. Czasem makro (czyli wyobrażam sobie np. wyostrzenie na jakimś przedmiocie z bliska, by udokumentować jak wykonano naprawę zęba), czasem z odległości 10-20cm na całą szczenę xd

Pewnie najlepiej byłoby kupić aparat fotograficzny + dowolny telefon do dzwonienia i neta, ale to już inna rozmowa a na aparatach/kompaktach się nie znam kompletnie, a ogniskowa dla mnie może być najwyżej kiełbasa.

Obadam jeszcze ten S23, z tego co widzę można mieć za 3k w Sferisie (jest to 8/128GB, za tę cenę w sumie tak wyobrażałem sobie już z 12/256GB, ale to detale, jeśli system w praktyce działa szybko).

Odnośnik do komentarza

S23 to bardzo udany telefon, ale ten aparat, na którego aktualizację użytkownicy czekają chyba od premiery to XD. No i nie ma dedykowanego trybu makro, więc trzeba kombinować zbliżeniami. Jest też dość kompaktowy co jednym pasuje innym nie. Gdzieś mi mignęła wczoraj oferta za niecałe 2,7 k. 

 

image.png.39d68c7b495b3af5dd6f8214f61de412.png

Odnośnik do komentarza

Nie zawsze. Kupowałem tam kilka telefonów jak i TV LG, wszystko było z PL (lub ogólnie europejskiej) dystrybucji z polską instrukcją itp., więc to nie reguła. Kiedyś krążyło info, że są jakieś modele z Hiszpanii (to nie problem, wciąż Europa). Zresztą sklep odpowiada za rękojmię przez 2 lata więc nie robi mi to roznicy.

Odnośnik do komentarza

No jak wolisz się bujać z jakimś Sferisem zamiast z Samsungiem to ok. Ja byłem ostatniego dnia gwarancji w serwisie na wymianę baterii i bez żadnych problemów mi ją wymienili na oryginalną.

 

Plecami przejrzeć wątki na Pepperze ze wstawkami Sferisa. Przypadki są różne.

 

Z resztą w samym opisie na ich stronie widnieje to.

SmartSelect_20240106_115615_Samsung Internet.jpg

Odnośnik do komentarza

Jak kupowałem OLED czy Motorolę g72 też był ten sam standardowy tekst o gwarancji sklepu. Było wszystko z PL, a TV z naszej rodzimej fabryki. Z mojego doświadczenia wszystko legit do tej pory. Jak przyjdzie i będę miał pudełko po arabsku lub hindi to najwyżej rozważę zwrot :yao:

Odnośnik do komentarza

Na jakiej podstawie Samsung czy inna firma ma nie uznać jeśli sprzedany jest legalnie z europejskiej dystrybucji? 

 

Faktycznie jeśli telefon będzie sprowadzony z dalekiego wschodu to może sobie regulamin producenta stanowić, że nabytych poza Europą nie naprawia (w LG tak bodajże jest).

 

Chcesz mi powiedzieć, że dla przykładu LG nie uzna mi np. naprawy OLEDa bo jest że Sferisa, mimo że mam podbita kartę, fakturę i TV jest z PL fabryki? xD Nawet LG na swojej stronie linkowalo do Sferisa jako dystrybutora. To normalny sklep. Zresztą preferuje EOT, przyszedłem po porady na temat modeli a nie na dyskusję na kolejne 100 postów o sklepach :nosacz:

Odnośnik do komentarza

Kolega pyta o sprzęt dla kobiety w miarę rozsądnych pieniądzach a wy tu wyskakujecie z jakimś jabłkiem czy innym Samsungiem gdzie od lat wiadomo, że liczą się tylko topowe wersje bo wszystko niżej to konkretne kastraty. Do teraz zachodze w głowie jak mąż koleżanki mógł wy(pipi)ać 5k za Iphona15, który ma odświeżanie ekranu 60hz gdzie mój prawie 5letni OP7Pro ma 90hz. Tak jak mówiłem bierz Oppo Reno 10pro bądź poczekaj na 11pro, ewentualnie OnePlus. No może jeszcze Xiaomi13Tpro. Spokojnie jej starcza a Ty nie wydasz fortuny.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, WisnieR napisał:

Żaden telefon nie ma aparatu "makro". Może mieć tryby udające makro, korzystający z szerokokątnego obiektywu.

I zqpomnij w kupowaniu telefonu na zasadzie sortuj od najtańszych w Ceneo xD

Sferis nie sprzedaje telefonów z europejskiej dystrybucji.

 

Mam porównanie między "makro" w A54 a trybami zwykłymi w S20FE, S23, Moto G72 i Realme 11 i najlepiej wypada tutaj faktycznie tzw. "makro" w A54. Minusem korzystania z zoomu do "udawanego makro" są problemy z ostrzeniem i mniejsza stabilność obrazu. Tutaj jest zarówno blokada zoomu jak i ostrości, a do tego można robić zdjęcia obiektom 2-3 cm od obiektywu. Nie nawracam nikogo tylko sam byłem zdziwiony taką opcją, bo nie spotkałem się wcześniej żeby działała nad wyraz dobrze.

 

A co do Sferisa to też raczej ostrożnie bym podchodził. Jest ok do pierwszego problemu.

 

@Mani - @_Red_ dostał propozycje adekwatne do poziomu :cebula: :kaz:

Odnośnik do komentarza
W dniu 6.01.2024 o 11:58, WisnieR napisał:

No jak wolisz się bujać z jakimś Sferisem zamiast z Samsungiem to ok. Ja byłem ostatniego dnia gwarancji w serwisie na wymianę baterii i bez żadnych problemów mi ją wymienili na oryginalną.

 

Plecami przejrzeć wątki na Pepperze ze wstawkami Sferisa. Przypadki są różne.

 

Z resztą w samym opisie na ich stronie widnieje to.

SmartSelect_20240106_115615_Samsung Internet.jpg

 

Wracam zwrócić Ci honor, bo faktycznie jest różnica u nich z gwarancją sklepu vs gwarancja producenta. Sferis odpisal, że w tym przypadku to oni są gwarantem a nie Samsung i Samsung by nie przyjął do naprawy gwarancyjnej bezpośrednio. Pytam się dlaczego i co to za dystrybucja?

Mówią że Europejska (ale próbuje nadal wycisnąć wyjaśnienie dlaczego nowy produkt nie jest objęty gwara producenta, mam chyba do tego prawo przed wydaniem kasy)... No to coś mi tu śmierdzi, bo dlaczego akurat w ich przypadku producent miałby nie akceptować gwarancji na smartfona, gdy w przypadku innych produktów (jak TV czy telefony Motoroli) normalnie gwara producenta działa? Na starość człowiek nauczył się zatem patrzeć na kolejną informacje przy zakupie.

 

Z ciekawości zadałem to samo pytanie do Samsunga, jak traktują zakupy smartfonów że Sferisa. LG mówił mi odnośnie TV, że muszą pochodzić z Europy i tyle.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Powoli rozpatruję tego Honora Magic 5 Pro jako naturalnego następcę P30 Pro, ale jeszcze nie teraz. 4300 za słuchawkę to :beka:, niebawem powinien wystartować następca, poczeka się do sezonu urlopowego na realne promocje w RTV a nie przekreślanie nieistniejących cen i może spadnie do granicy bólu dupy za telefonik. Tylko może być problem z dostępnością, bo Honor ma trochę w piździe polski rynek i całą parę ładuje w herr somsiada :/

Odnośnik do komentarza
Powoli rozpatruję tego Honora Magic 5 Pro jako naturalnego następcę P30 Pro, ale jeszcze nie teraz. 4300 za słuchawkę to :beka:, niebawem powinien wystartować następca, poczeka się do sezonu urlopowego na realne promocje w RTV a nie przekreślanie nieistniejących cen i może spadnie do granicy bólu dupy za telefonik. Tylko może być problem z dostępnością, bo Honor ma trochę w (pipi)e polski rynek i całą parę ładuje w herr somsiada 
Kup sobie nowego Iqoo 12 bądź Realme GT5 Pro ;)
Mój Oppo już w transporcie.
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...