Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Ja od 3 miechów używam Nothing Phona i jestem mega zadowolony. Zdjęcia robi bardzo dobre, system chodzi szybko, nie ma żadnych zwiech. Większość telefonów za ok. 2 tysie jest praktycznie podobna jeśli chodzi o parametry (zwykły Kowalski i tak nie używa 50% mocy fona) więc chciałem żeby chociaż wizualnie telefon się wyróżniał - dlatego padło na Nothing z jego glyphem z tyłu obudowy.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, dee napisał:

Galaxy S20 FE jesli nie masz problemu ze to sprzęt z 2020 roku. Ma update do Androida 13 i bieżące aktualizacje zabepieczeń

 

Telefon nie do zajechania, fakt, że teraz go mam na firmowym, bo moim mainem jest teraz ajfon 14, to jednak dee dobrze mówi, że ten telefon jest dalej wspierany. Najlepszy procek, duża pojemność i tani jak barszcz, no i bateria zajebista. 

Odnośnik do komentarza
 
Telefon nie do zajechania, fakt, że teraz go mam na firmowym, bo moim mainem jest teraz ajfon 14, to jednak dee dobrze mówi, że ten telefon jest dalej wspierany. Najlepszy procek, duża pojemność i tani jak barszcz, no i bateria za(pipi)ista. 
Szkoda że go za(pipi)ali kwietniową aktualizacją. Ilość postów o spadku SoT wy(pipi)ała w kosmos. Około 17 muszę go już ładować, a przekroczyć 4h SoT to jakiś cud teraz. Nawet w serwisie mi baterie na gwarancji wymienili i nic to nie dało. Tak po prostu ma na One UI 5.1. Szkoda bo kiedyś to prawie 2 dni trzymał na baterii a SoT rzędu 6h to był standard.

Mimo tego to wciąż telefon petarda. Zapierdala jak koń pociągowy, przyzwoity aparat, wszystkie funkcje flagowców, jak np. zwrotne bezprzewodowe ładowanie. No i pokochałem Samsungowy UI. Uważam, że zrobili mega progres w ciągu ostatnich kilku lat. Wszystko działa płynnie, jest mega funkcjonalny, i ma piękny design.

Jak ktoś jeszcze tego nie zrobił polecam przesiąść się z zamulonego Chrome na Samsung Web. Dosłownie kopia Safari, tyle że ma opcje konfiguracji każdego elementu UI, i wbudowany AdBlock. Szkoda że tyle lat się męczyłem z Chrome.

W ogóle zauważyłem, że co raz mniej używam oprogramowania google na rzecz Samsunga/Microsoftu. Strasznie zamulają googlowskie apki i mają masę bugów.
Odnośnik do komentarza

Czekam na wersje GLOBAL nowego Xiaomi 13 Ultra w kolorze Yellow. Myślę, że to właściwy wybór na zastąpienie mojego Oneplus 7Pro. W sumie gdyby bateria dalej była jak Day 1 oraz miał ciut lepszy aparat (choć dalej się upieram, że go pogarszali z każdą kolejną aktualizacją) to nie widzę sensu w wymianie. Tel do dziś jest petardą.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Chuopaki jaki smartfon jest teraz godny polecenia? Raczej nie iPhone (nigdy nie miałem) i nie Samsung( miałem kilka więcej nie chcę). 

Mój kilkuletni, wspaniały huawei p30 pro niestety powoli dokonuje żywota :( ciężko mi się z nim rozstać, ale trzeba kupić coś nowego, bo niechcący rozwaliłem róg ekranu i coś się zjebało z ładowaniem i mi super charge nie działa. 

Chciałbym coś z bardzo dobrym aparatem, oczywiście baterią. Zastawiałem się nad P60 ale trochę się boję tych kombinacji z Google plus blokada 5G i lepszego procesora.  Za takie pieniążki musi być pełnoprawny produkt. 

Odnośnik do komentarza
4 hours ago, Hubert249 said:

Chuopaki jaki smartfon jest teraz godny polecenia? Raczej nie iPhone (nigdy nie miałem) i nie Samsung( miałem kilka więcej nie chcę). 

Mój kilkuletni, wspaniały huawei p30 pro niestety powoli dokonuje żywota :( ciężko mi się z nim rozstać, ale trzeba kupić coś nowego, bo niechcący rozwaliłem róg ekranu i coś się zjebało z ładowaniem i mi super charge nie działa. 

Chciałbym coś z bardzo dobrym aparatem, oczywiście baterią. Zastawiałem się nad P60 ale trochę się boję tych kombinacji z Google plus blokada 5G i lepszego procesora.  Za takie pieniążki musi być pełnoprawny produkt. 

Nie kupuj Huawei bez Google. Też jestem bardzo zadowolony z Huawei ale P30 Pro to mój ostatni telefon tej marki ze względu na brak usług GMS. 

 

Obecnie z flagowców chyba najbardziej opłaca się kupić Pixel 7 Pro. Świetny telefon i kosztuje około 3400zł z wysyłką z DE - Google Pixel 7 Pro – Entsperrtes Android-Smartphone mit Tele- und Weitwinkelobjektiv – 128GB - Obsidian : Amazon.de: Elektronik & Foto

 

Jeśli miałbym wymieniać to na niego, albo na OnePlus 11.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Hubert249 napisał:

Raczej nie iPhone (nigdy nie miałem) i nie Samsung( miałem kilka więcej nie chcę). 

 

I tu popełniasz dwa zasadnicze błędy. Nie chcesz iPhone'a bo boisz się czegoś nowego, a doświadczenia z Samsungiem opierasz pewnie na starszych modelach, co już od dawna nie jest aktualne.

 

Dobra bateria i aparat? iPhone 13/14 albo Samsunsg S23. Nic na Snapdragonie Gen 1. Snapdragon Gen 2 to bardzo duży przeskok jeśli chodzi o termikę i pobór prądu. Wyżej wymieniony OP11 też ma Gen 2, ale aparaty odstają od Iphone'a i Samsunga. S23 w wersji podstawowej ma jakieś problemy z aparatem - niektóre obszary zdjęcia są rozmyte. Najlepszy wybór to oczywiście S23 Ultra (żadnych problemów do tej pory nie znaleziono) lub iPhone 13/14 Pro.

 

P60 Pro fajny telefon ale jednak też odstaje od konkurencji, no i ma Snapdragona Gen 1. Ogólnie to średnio wypada w recenzjach.

  • Plusik 1
  • This 1
Odnośnik do komentarza

Mogę zobaczyć jakie zdjęcia robicie, że OnePlus 11 jest niewystarczający? Jakaś fotografia uliczna, wydruki na większym formacie, konkursy i wystawy? :) Ja nawet na P10 robiłem zdjęcia wyróżniane na wystawach, a taki OnePlus 11 pewnie bije go na łeb. S23 Ultra ma cenę, która dla mnie jest nieakceptowalna za telefon.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
W dniu 22.06.2023 o 17:22, S_600 napisał:

Jakiś "dobry" telefon do kafla (z małym hakiem) z dobrą baterią. Max 6,5 cala. Polecicie coś koledzy. Moj Huawei P Smart powoli nienadąża za dzisiejszymi czasami.;)

 

38 minut temu, Mani napisał:

jakiś realme 10? wydaje się sensowny w tych pieniądzach.

This. Moja kobieta wymieniła P Smart na Realme 8 Pro chyba z rok czy dwa lata temu i przyrost każdej statystyki był zauważalny od razu. Myślę, że przejście na 10 będzie jeszcze lepsze.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...