Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

Wahałem się nad g73, ale wygrał ekran. G73 ma trochę nowsze bebechy, ale display IPS. Byłem ciekaw jak będzie się obsługiwać tryb dark mode na OLED no i bajka z tym kontrastem czcionek do tła. 
 
Za 830 zł za bardzo nie było konkurencji, a na razie zapowiada się mega wydajnie na moje potrzeby. Opiszę za pół roku jak się zaśmieci, ale w sumie już go zayebałem wszystkimi 60+ appkami, jakich potrzebuje xd
Jeżeli chodzi o aktualizacje, to g72 kończy się na android 13, chyba neo tylko będzie miało z tego co piszą do andka 14.
Odnośnik do komentarza

Wiem, że #nikogo ale tak od siebie polecę telefon Google Pixel 7A, mam go od dwóch tygodni, na androidzie 14 działa jak marzenie. Czysty system bez dodatków producentów, wymiary, aparat wszystko pasuje. W przyszłości prawdopodobnie wymienię go na innego pixela. To nie jest telefon dla każdego więc zaznajomcie się ze wszystkimi wadami i zaletami przed zakupem bo on wyciągnięty z pudełka nie robi praktycznie żadnego wrażenia, telefon prostokątny i tyle.

Odnośnik do komentarza

o cholera, ale ten czas leci. Ten telefon mam od 19 września czyli za chwilę pęknie miesiąc :dafuq: @Crazy Horse czyli wychodzi na to, że jak chciałbyś się czegoś dowiedzieć to już mogę mówić.
Od siebie jeszcze dodam, że denerwuje mnie brak mini jacka, mam w aucie puszczony kabel aux z radia i poprzedni telefon to był cudowny odtwarzacz podcastów, teraz jeżdżę z radiem :bad: i zastanawiam się nad zakupem radia z BT albo odbiornika BT do kabla aux :dunno:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Nothing Phone - używa ktoś? No kusi mnie ta dwójeczka, nie powiem. Nawet pomijając gimmick pod postacią tych świecących pasków ledowych na plecach (IMO, żeby był z tego faktyczny użytek, to trzeba sobie chyba wyrobić nawyk kładzenia telefonu ekranem do dołu), to ponoć telefony bardzo przemyślane, dopieszczone, z dobrą polityką aktualizacji. Generalnie Nothing, jako świeży gracz na rynku, jeszcze się stara przyciągnąć klienta. No tylko... cena - dla mnie 2,5k za telefon to bariera psychologiczna. A wątpię, że np. przy okazji black friday stanieje aż tak bardzo.

Od 7 lat siedzę z Xiaomi (1x Redmi i 2x Poco F), no i trochę mi się już to MIUI opatrzyło, a w obecnym F3 bateria zdradza już symptomy lekkiego zajechania - przy bardziej intensywnym dniu zdarza się ładowanie 2x na dobę, a i przy zwykłym dawne 1,5 dnia jest rzadko osiągalne.

Gdybym miał zaś ostać u Chińczyków to co, może Poco F5 Pro? Nie licząc ekranu bez LTPO to na papierze wypada lepiej od Nicfona 2, ale za to ma gorszą politykę aktualizacji (standardowo tylko 2 nowe Androidy i trzeci rok łatek, kontra odpowiednio 3 Androidy i 4 lata łatek w NP2), sama stabilność softu też bywa różna. Ewentualnie polowanie na Xiaomi 13T w promocji, który ma oficjalnie zapowiedziane 4 aktualizacje Androida?

Samsungi z Exynosem jakoś mnie nie ciągną. Motorole? Nie mam zdania. Pixel 7A? Bawiłem się dosłownie chwilę Pixelem 7 Pro kumpla i nie wiem czy to kwestia przyzwyczajenia, czy jednak przesiadka z "wszystkomającego" MIUI na gołego Androida jest trochę traumatyczna. Do wszystkiego używanie gestów, których trza się wyuczyć, dość nieoczywiste zachowania, no a co ważniejsze kumpel po roku użytkowania też jest średnio zadowolony.

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Frantik napisał:

Samsungi z Exynosem jakoś mnie nie ciągną. Motorole? Nie mam zdania. Pixel 7A? Bawiłem się dosłownie chwilę Pixelem 7 Pro kumpla i nie wiem czy to kwestia przyzwyczajenia, czy jednak przesiadka z "wszystkomającego" MIUI na gołego Androida jest trochę traumatyczna.

 

Osobiście przeszedłem z MIUI na Andka z nakładką Moto i poza tym że zyskał boosta na wydajności i sporo wygodnych dla mnie gestów, to nie widzę póki co żadnych wad. Na razie sprawuje się zajebiście i mega mi leży czytnik palca na ekranie - nie trzeba smartfona ciągle podnosić ze stołu by odblokować od tylca i coś poczytać, reaguje od strzała bo się miejscowo nie brudzi (ekran raczej się wyciera co jakiś czas, a ten sensor z tyłu już gorzej :p)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
16 hours ago, _Red_ said:

 

Osobiście przeszedłem z MIUI na Andka z nakładką Moto i poza tym że zyskał boosta na wydajności i sporo wygodnych dla mnie gestów, to nie widzę póki co żadnych wad. Na razie sprawuje się zajebiście i mega mi leży czytnik palca na ekranie - nie trzeba smartfona ciągle podnosić ze stołu by odblokować od tylca i coś poczytać, reaguje od strzała bo się miejscowo nie brudzi (ekran raczej się wyciera co jakiś czas, a ten sensor z tyłu już gorzej :p)

Czytnik w ekranie to już standard, chyba nie robi się już telefonów z czytnikiem linii papilarnych na pleckach :)

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
On 10/14/2023 at 8:32 PM, Mejm said:

Nawet spoko, tylko jak pisalem 3-4k za telefon to jest u mnie mocna bariera psychologiczna i nigdy tyle za fona nie dam. Celuje w max 2k, idealnie 1,5 ale raczej szanse marne z takim piniondzem. 

Jak kupisz 13 mini za 3k, to dbając odpowiednio możesz potem spokojnie założyć 5 lat z telefonem. 
 

Ja z SE przesiadłem się na waniliową 13 i wymiary są jeszcze na styk wystarczająco niewielkie, żeby generalnie można jeszcze było obsługiwać telefon jedną ręką.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Zawsze coś jest taniej przed premierą nowej serii. Dodatkowo zbliża się black friday więc jest szansa na dobre promo. Ostatnio było sporo promek związanych z rabatem za oddanie starego sprzętu, ludzie z kodami rabatowymi schodzili poniżej 3k za s23. 

 

Ja z kolei czekam ciągle na PL premierę s23 fe i doczekać się nie mogę. Mój s20 fe miał kąpiel wodną i poszły mi aparaty i dotyk w części ekranu więc pasuje zmienić dość szybko. Ale interesujący mnie s23+ to już za wysoka półka cenowa jak za tel, no chyba że na BF faktycznie coś wjedzie mega taniej. 

 

Z ciekawości, co to za funkcja? 

 

4 godziny temu, Shen napisał:

Ktoś się orientuje w cenach samsungów? Jakas szansa na obnizke serii galaxy s23 po premierze s24? Nie wiem czy się opłaca czekać, a czaje się na ten model z powodu jednej funkcji dla graczy.

 

Odnośnik do komentarza

Ja dzisiaj siostrze musiałem na szybko zorganizować telefon do tysiaka i padło na Motorola Edge 30 neo. Wypadał bardzo przyzwoicie na tle innych telefonów w tej cenie i dostępności w elektromarketach. Jedynie aparaty takie sobie w słabych warunkach oświetleniowych. 
 

W sumie jechałem po ten telefon Reda ale rzuciła mi się w oczy promka na Edge.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...