Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

Ano właśnie, na papierze każdy chinczyk wyglada super, a pozniej czytasz ze Samsung z 6GB ramu chodzi lepiej niz Xiaomi z 8mką. Znalazlem dzisiaj A34 za 1100 zł nówkę i postawiłem na Samsunga - cena rewelacja, pokorzystam chociaż z tydzien to coś napisze.

Odnośnik do komentarza
42 minuty temu, easye napisał:

Ano właśnie, na papierze każdy chinczyk wyglada super, a pozniej czytasz ze Samsung z 6GB ramu chodzi lepiej niz Xiaomi z 8mką. Znalazlem dzisiaj A34 za 1100 zł nówkę i postawiłem na Samsunga - cena rewelacja, pokorzystam chociaż z tydzien to coś napisze.

Gdzie za tyle dostałeś? Daj linka

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Smartfon OPPO A96 8/128GB

 

Coś ktoś używał? Z Redmi note 9 byłem zadowolony (i dotąd pisałem tu, że wystarczał do wszystkiego), ale w końcu 4GB zaczęło doskwierać i przeładowuje mi strony w Chrome zbyt często, podobnie wystarczy że wyjdę z appki Biedry do notatnika z listą zakupów, a po powrocie wywala mnie do logowania - cierpi mój komfort życia xdd. Poza tym do tej pory złego słowa nie mogłem przez ponad 2 lata powiedzieć.

 

Wyskoczyła mi dziś reklama tego Oppo w Mediamarkt za jedyne 799 zł, gdzie normalnie chodzi 999-1200 zł z tego co widzę w innych sklepach.

 

Parametry spoko, snapdragon 680, ekran 6.5" 90Hz (co prawda nie amoled - ale tu znowu do rozwazenia temat wypaleń skoro jest mnóstwo statycznych elementów w UI), szybkie ładowanie, 8GB/128GB, NFC, FullHD+, no jedynie bez 5G. Ogólnie podobne do tego co mam teraz plus 2x tyle RAMu, ale nie wiem jak fotki, korzystaliście?

 

 xd

Odnośnik do komentarza

Po zarezerwowaniu zauważyłem, że w Media Expert mają szarego Redmi Note 12 8/256 GB za 915 zł. Też dobra oferta i parametry nawet nieco lepsze (więcej pamięci wewnętrznej, wyższy model snapdragona no i niby amoled). Muszę jeszcze trochę doczytać - nawet jeśli szukam low-enda, to chociaż takiego co pożyje z 3 lata bez większej czkawki.

Odnośnik do komentarza

Dobra, to tego Oppo jednak wywaliłem z koszyka i po przeglądnięciu jeszcze kilku testów (interesuje mnie długość trzymania appek w pamięci, przynajmniej niechujowy aparat, fajnie jakby był dobry ekran) oraz komentarzy na pepperze, wybór padł na Mototole G72. Akurat Sferis na chwilę spuścił cenę na 833 zł (1500 zł na premierę rok temu), co przekłada się na:

 

- 6.6" ekran P-OLED 120Hz Full HD+ o wysokiej jasności, ponoć zero problemu z czytaniem na słońcu, a w sumie to nie raz mnie wkurwiało jak próbowałem komuś odpisać w letni dzień :banderas:

- 8GB RAM DDR4x/128GB wewn. (z możliwością włożenia karty SD więc nie problem, chociaż celowałem w 256GB+)

- procek Mediatek Helio 99 (coś na poziomie Snapdragona z Redmi Note 12, architektura 6nm)

- w miarę czysty android 12 (z opcją na 13 niebawem, ponoć czeka już tylko na certyfikację Motoroli) z lekką nakładka Moto Gesty

- aparat wyglądał ok jak patrzyłem na zdjęcia próbne. Tak jak mój obecny w Note 9, gdzie moja wcześniejsza Motorola One robiła bardzo mdłe fotki.

- z popierdółek przydatnych: NFC, bardzo szybki czytnik paluchów na ekranie, jack 3.5mm na słuchawki, dual sim (ale tacka tylko dwuslotowa, więc albo 2x SIM lub 1 SIM + SD, co warto rozważyć jak ktoś chce mieć dwa numery oraz SD).

 

Obadam wieczorem czy będzie gufno, ale stosunek wartości do ceny wygląda bardzo dobrze. No i odpalony filmik demo na OLED tuż przy telefonie z LCD to dzień i noc, jak przeskok z TV LCD na OLED. Tej srebrzystej prześwietlonej czerni na LCD tak się nie dostrzega do czasu porównania 1:1.

Odnośnik do komentarza

No coś za coś jak bierze się model z zeszłego rocznika. Andek 13 ma na nim być jeszcze wg oficjalnej rozpiski na stronie Moto, a poprawki bezpieczeństwa przez pełne 2 lata. Brałem to pod uwagę, nie mam parcia na najnowsze OSy co roku. Tych mam pod dostatkiem w robocie na telefonach służbowych, bo tam mamy przekrój do testowania appek od Andka 10 w górę i niespecjalnie widzę konieczność używania najnowszego w codziennym życiu :mejm:

W Redmi Note 9 skończyłem na Andku 11 i żyję. Tym razem zależało mi na lekkim upgrejdzie telefonu dla mniejszej zamuły i byłem ciekaw różnicy w obrazie na OLED.

Odnośnik do komentarza

Miał ktoś tel z serii nubia red magic? Jak wrażenia z obsługi? Najbardziej boje sie o soft i działanie tel.

Zastanawiam sie nad 8s pro, dobra cena(3k), procek snap8gen2 i fajna bryła prostokątna(topka jak s23), brak dziury/wcięcia w ekranie, wąskie ramki.

Minusy- waga, grubość tel no i boje sie że soft będzie do dupy. 

 

Odnośnik do komentarza

Napchałem tel po uszy appkami tak jak wcześniej Redmi i test Biedronki zaliczony xD Utrzymywała się w pamięci przez całe zakupy, skakałem między notatkami, listą zakupów, whatsappem, Chrome, bankiem i nadal wszystko chodziło. MIUI 12.5 nie dało się z 4GB RAM używać już pod względem utrzymania appek w tle. Dlatego tez nie jestem fanem upgrejdów systemu na starzejącym się sprzęcie, bo będzie chodzić coraz gorzej zazwyczaj.

 

I ten ekranik OLED jednak robi robotę, a zawsze myślałem że po co to w telefonie. Słońce napierdziela w szybkę a tu wszystko kontrastowe i wyraźne.

 

Oczywiście opinie daje biorąc pod uwagę, że to budżetowiec, ale na razie pozytywne zaskoczenie. Zobaczymy po roku.

Odnośnik do komentarza
Napchałem tel po uszy appkami tak jak wcześniej Redmi i test Biedronki zaliczony xD Utrzymywała się w pamięci przez całe zakupy, skakałem między notatkami, listą zakupów, whatsappem, Chrome, bankiem i nadal wszystko chodziło. MIUI 12.5 nie dało się z 4GB RAM używać już pod względem utrzymania appek w tle. Dlatego tez nie jestem fanem upgrejdów systemu na starzejącym się sprzęcie, bo będzie chodzić coraz gorzej zazwyczaj.
 
I ten ekranik OLED jednak robi robotę, a zawsze myślałem że po co to w telefonie. Słońce napierdziela w szybkę a tu wszystko kontrastowe i wyraźne.
 
Oczywiście opinie daje biorąc pod uwagę, że to budżetowiec, ale na razie pozytywne zaskoczenie. Zobaczymy po roku.
Bo wybrałeś dobrze i kupiłeś matkę z prawie czystym Androidem. Aktualizacji za dużo nie będzie wiec powinna długo działać.
  • This 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Mejm napisał:

Szukam niewielkiego telefonu w rozmiarach tych apli se czy mini, ale powiedzmy, ze nie za taka cene. Wszytkie 6+ calowce odpadaja. Moze ktos sie orientuje czy wyszlo cos drobniejszego ostatnio lub w ciagu 2-3 lat bo jak przegladam recenzje to pod mini teraz wrzucaja 6 cali :dafuq:


Mniej niż 6? No nie kojarzę, żeby coś takiego wyszło 
Jeśli taki XIaomi 13 (tegoroczny flagowiec) chwali sie tym, że ma tylko 6,3 cala to może być ciężko

A faktycznie, Zenfone 9/10 to 5,92", a i zacne ponoć słuchawki ogółem

Odnośnik do komentarza
17 minut temu, Mani napisał:

 

Posiadam zenfone 9 i w końcu można normalnie pracować na nim jedną ręką. Super wygodny i nie jest patelnią jak reszta.

 

Ode mnie polecajka.

Odnośnik do komentarza

Wahałem się nad g73, ale wygrał ekran. G73 ma trochę nowsze bebechy, ale display IPS. Byłem ciekaw jak będzie się obsługiwać tryb dark mode na OLED no i bajka z tym kontrastem czcionek do perfekcyjnie czarnego tła. 

 

Za 830 zł za bardzo nie było konkurencji, a na razie zapowiada się mega wydajnie na moje potrzeby. Opiszę za pół roku jak się zaśmieci, ale w sumie już go zayebałem wszystkimi 60+ appkami, jakich potrzebuje xd

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...