Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 3.11.2023 o 13:48, Rudiok napisał:

Ja z kolei czekam ciągle na PL premierę s23 fe i doczekać się nie mogę. Mój s20 fe miał kąpiel wodną i poszły mi aparaty i dotyk w części ekranu więc pasuje zmienić dość szybko.

 

A on nie był wodoszczelny do 1,5 m ? Kąpałem się z moim i po wysuszeniu działa do dziś. 

Odnośnik do komentarza
37 minut temu, Kenny tJJger napisał:

 

A on nie był wodoszczelny do 1,5 m ? Kąpałem się z moim i po wysuszeniu działa do dziś. 

 

No kluczowe jest sformułowanie "był" :D Generalnie po niemal 3 latach użytkowania uszczelki, które dają właśnie tę wodoszczelność niestety z czasem parcieją i nawet przez niewielkie szczeliny zaczęła się woda powoli dostawać do środka. Jakiś magik smartfonowy mi go uratował na tyle, że się da korzystać, ale już się wyleczyłem z tej wodoszczelności ;) 

Odnośnik do komentarza

Kupiłem z konieczności nowego smartfona po widowiskowym rozpierd0leniu poprzedniego, trzyletniego Samsunga o podłogę i ku mojemu zaskoczeniu nie ma w zestawie ladowarki, jest sam kabel USB-C na obu końcach. Być może głupie pytanie, ale można to ładować jakąś starsza ładowarka, na przykład z tego poprzedniego telefonu czy to moze jakos zaszkodzic baterii? 

Odnośnik do komentarza
1 hour ago, LeifErikson said:

Kupiłem z konieczności nowego smartfona po widowiskowym rozpierd0leniu poprzedniego, trzyletniego Samsunga o podłogę i ku mojemu zaskoczeniu nie ma w zestawie ladowarki, jest sam kabel USB-C na obu końcach. Być może głupie pytanie, ale można to ładować jakąś starsza ładowarka, na przykład z tego poprzedniego telefonu czy to moze jakos zaszkodzic baterii? 

Brak ładowarki w zestawie to normalna praktyka od jakiegoś czasu u prawie każdego producenta. Stara ładowarka nie zaszkodzi, pewnie nawet ma mniejszą moc niż nowy telefon może pociągnąć.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Ja musiałem w sobotę kupić nowy tel wlasnie przez to że też nigdy wcześniej nie uszkodziłem, nie miałem żadnych osłon, więc jak w końcu walnął o podłogę to poszedł w drobny mak. :D

 

Kiedyś używałem szkiełka i folii na różnych smartfonach. Szkiełko zmieniło mi dość mocno "czucie" ekranu pod palcem, gorzej się scrollowalo, słabszy poślizg był. :D Folia trochę lepiej, ale cholera wie jak ze skutecznością tego. No i minus obu rozwiązań, że brud się zbiera na krawędziach. 

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Rudiok napisał:

Nie wyobrażam sobie dawać tyle hajsu na telefon i żydzić na folii na ekran :cebula:

Jeśli masz etui wystające powyżej ekranu (które polecam, bo jak spadnie na ekran to zatrzyma się na etui) to klej jedynie folię a jak odsłonięte to bym jednak inwestował w szkło. 

Nie chodzi o cebule, tylko estetyke i komfort użytkowania. Na 6 letniego już S8 edge nie zakładałem folii, bo chujowo to wyglądało na tym zaokrąglonym ekranie, nadal na nim gram w domu czy biorę na jakieś wyjazdy i nie ma żadnej rysy. Dbam o sprzęty po prostu.

Etui wziąłem takie, bo polecali tej firmy Spigen

Przechwytywanie.thumb.JPG.fff0e843e783b3dde0d61fd611f56568.JPG

 

Odnośnik do komentarza
50 minut temu, Shen napisał:

Nie chodzi o cebule, tylko estetyke i komfort użytkowania. Na 6 letniego już S8 edge nie zakładałem folii, bo chujowo to wyglądało na tym zaokrąglonym ekranie, nadal na nim gram w domu czy biorę na jakieś wyjazdy i nie ma żadnej rysy. Dbam o sprzęty po prostu.

Etui wziąłem takie, bo polecali tej firmy Spigen

Przechwytywanie.thumb.JPG.fff0e843e783b3dde0d61fd611f56568.JPG

 

 

 

Tak, Spigeny są ok, ale całościowo bardziej jestem zadowolony z marki Ringke - mają w wersji ciemnej i przezroczystej etui i są z rantem, więc nie trzeba właśnie dawać żadnego dodatkowego szkła a wystarczy jakaś dobra folia, która ni nie pogrubia ani nie wpływa na dotyk czy też kąty widzenia/kolory.

 

Estetyka estetyką, ale nawet przy uważnym korzystaniu wyślizgnięcie się z ręki to po prostu normalna rzecz.

 

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 7.11.2023 o 19:46, Shen napisał:

Siostra szuka telefonu ale do max 3000, wiec na flagowca nie wystarczy. Zależy jej szczególnie na dobrym aparacie, coś polecacie?

 

Jeśli jeszcze nie kupiła, to jak @Maniniżej radził - Xiaomi 13T wyrwiesz teraz za ~2300 na Alledrogo. 13T Pro za 2900 z hakiem. Legitne globale z polską gwarancją. Jeśli nie ma awersji do MIUI to IMO ciężko o coś lepszego

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...